تعمیرات ماشین ظرفشویی, مقالات

تعمیر خطاهای ماشین ظرفشویی آبسال

تعمیر خطاهای ماشین ظرفشویی آبسال - تعمیر ماشین ظرفشویی در کرج - ملارد - فردیس - (تعمیرات سرویس) : 02636627316–02636627941

ما در این مطلب به مبحث تعمیر خطاهای ماشین ظرفشویی آبسال میپردازیم. برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر خطاهای ماشین ظرفشویی آبسال

ماشین های ظرفشویی پرکاربرد ترین لوازم خانگی به شمار می روند. امروزه جایگاه ویژه ای در هر خانه دارند که باعث سهولت در شست و شو ظروف کاربران شده است، با پیشرفت تکنولوژی ماشین های ظرفشویی در ابعاد متفاوت و با کارایی و امکانات جانبی متعدد به بازار عرضه شده است، بی شک اگر شما یکی از افرادی هستید که قصد خرید یک ماشین ظرفشویی را دارید، می بایست از اهمیت سرویس و جلوگیری از بروز خرابی در دستگاه اطلاع داشته باشید.

ماشین های ظرفشویی نیز شاید همانند لوازم خانگی برقی دچار انواع ایراد فنی و یا مشکل بشوند، این مسئله باعث شده که تولیدکنندگان بخشی را در هر دستگاه جهت اطلاع رسانی از خرابی احتمالی رخ داده به کاربر تعبیه کنند، بنابراین در انواع گوناگون دستگاه صفحه نمایشگر و یا چراغ هشدار وجود دارد که در صورت وجود نقص آن را به صورت خطا بر روی صفحه نمایشگر با عدد مشخص نشان می دهد، هرکدام از این خطاها مشخصه ایراد فنی در قسمتی از دستگاه است که اشکال در عملکرد آن را خبر می دهد، پس با آگاهی از هر خطا می توانیم عیب را رفع و از خرابی های بعدی برای ماشین ظرفشویی پیشگیری کنیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی برفاب

خطا یا عددخطا Er01 ماشین ظرفشویی آبسال:

پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی آبسال دچار ایراد شده است.

دلیل ایجاد خطا: نمایش این ارور در دستگاه بیانگر وجود انواع عیب و ایراد در پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی است، از متداول ترین عیوب رخ داده برای پمپ های تخلیه می توان به از کار افتادن پمپ، گرفتگی راه پمپ و همچنین قرار گرفتن پمپ در حالت مدار باز اشاره کرد.

نحوه رفع: با تمیز کردن فیلتر پمپ تخلیه دستگاه جهت رفع عدد خطا اقدام کنید، ولی در صورت ادامه دار شدن این ایراد با تعمیرکاران تعمیرات سرویس تماس حاصل نمایید.

خطا یا عدد خطا Er02 ماشین ظرفشویی آبسال:

توضیح ارور: ایراد حسگر دمای ماشین ظرفشویی آبسال.

دلیل ارور: عواملی که باعث عدم کارکرد درست ترموستات و یا سنسور دما می شود، وجود اقسام ایراد فنی در ترموستات یا سیم کشی آن است، در بعضی از حالات این ارور به دلیل بروز انواع اشکال در طی کارکرد برد اصلی دستگاه رخ می دهد.

نحوه ی رفع: به جهت تشخیص کامل و اطمینان از علت اصلی اختلال به کمک متخصصین مجرب تعمیر به بررسی و ایراد یابی اساسی ماشین ظرفشویی بپردازید تا با تشخیص تکنسین به تعمیر و یا تعویض قطعه اقدام کنید.

خطا یا عدد خطا Er03 ماشین ظرفشویی آبسال:

توضیح خطا: ماشین ظرفشویی آبسال روشن نمی گردد.

دلیل بروز ارور: دلایل مهم بروز این خطا می تواند اشکال در برق ساختمان، سیم کشی داخلی، قطعی سیم دوشاخه و ایراد در منبع تغذیه باشد.

نحوه رفع: از عدم وجود هرگونه اختلال در برق ساختمان مطمئن شوید، توسط تکنسین به بررسی و رفع ایراد صحیح ماشین ظرفشویی بپرازید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی شارپ

خطا یا عدد خطا Er04 ماشین ظرفشویی آبسال:

توضیح خطا: اشکال در قسمت ورودی آب به ماشین ظرفشویی.

دلیل ارور: موردی مثل اشکال در جریان آب منزل و یا خراب بودن شلنگ ورودی آب و یا اقسام خرابی در شیربرقی و یا میکروسوییچ دستگاه باعث شده تا آب کافی وارد دستگاه نشود و این خطا رخ دهد.

نحوه رفع: پس از بررسی جریان آب منزل و سلامت و عدم گرفتگی شلنگ ورودی آب، در صورت مشاهده مجدد این کد خطا با نمایندگی مجرب و معتبر تماس بگیرید.

خطا یا عدد خطا Er05 ماشین ظرفشویی آبسال:

توضیح خطا: ارور نشتی در ماشین ظرفشویی است.

دلیل ارور: عواملی مانند نقص و یا پارگی در شلنگ های آب متصل، چینش غیراستاندارد ظروف در درون ماشین ظرفشویی و همین طور نشت از قطعات داخلی دستگاه منجر به بروز این خطا می شود.

نحوه رفع: از سلامت شلنگ های متصل و عدم گرفتگی در مسیر تخلیه دستگاه مطمئن شوید، به جهت ایراد یابی کامل و رفع ایراد با نمایندگی مجاز تعمیرات سرویس تماس حاصل نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین ظرفشویی هانسا

خطا یا عدد خطا Er06 ماشین ظرفشویی آبسال:

شرح ارور: ارور در قسمت قفل کودک ماشین ظرفشویی.

دلیل ارور: کد خطا که به صورت ارور CL نشان داده می شود بیانگر فعال بودن قفل کودک است، که این قسمت یک سطح ایمنی برای پیشگیری از تنظیمات شستشو است.

نحوه رفع: رفع این عددخطا، کلید Child Lock را طی 3 الی 5 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک در حالت غیرفعال قرار بگیرد و دکمه های دستگاه به حالت اولیه استاندارد باز میگردند.

خطا یا عدد خطا Er07 ماشین ظرفشویی آبسال:

شرح ارور: خطا کف بیش از حد نرمال در آن.

دلیل ارور: از مهم ترین عوامل بروز این خطا می توان به عدم استفاده از شویندهای نرمال در زمان شستشوی ظرف ها و یا تراز نبودن دستگاه اشاره کرد.

نحوه رفع : از تراز بودن دستگاه مطمئن شوید، از شوینده های مخصوص به جای انواع شوینده های دستی استفاده نمایید، در صورت رفع نشدن این ایراد با تکنسین مجاز ماشین های ظرفشویی تماس حاصل نمایید.

خطا یا عدد خطا Er08 ماشین ظرفشویی آبسال:

شرح ارور: وارد شدن بیش از اندازه آب در داخل ماشین های ظرفشویی.

دلیل ارور: از عواملی که باعث بروز این ارور در دستگاه می شود، وجود انواع اشکال در قسمت سیم کشی داخلی و یا اشکال در برد و شیر الکترونیکی ماشین ظرفشویی است.

نحوه رفع: در صورت مواجهه با این ارور با تکنسین های تعمیرات سرویس تماس حاصل نمایید و با کمک یک مشاور مجرب تعمیر به بازدید و ایراد یابی کامل دستگاه بپردازید.

خطا یا عدد خطا Er09 ماشین ظرفشویی آبسال:

شرح ارور: اختلال در قسمت گرمایشی ماشین ظرفشویی.

دلیل ارور: بروز انواع اشکالات در قسمت هایی مانند هیتر و یا سیم کشی هیتر و ترمیستور دستگاه می تواند منجر ظاهر شدن این ارور در ماشین ظرفشویی شود.

نحوه رفع: به یاری یک تکنسین با مهارت تعمیرات به بررسی و ایراد یابی کامل ماشین ظرفشویی خود بپردازید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *