تعمیرات یخچال, مقالات

چگونه می توان یخچال فریزر ویرپول را که خنک نمی کند تعمیر کرد

تعمیر یخچال فریزر ویرپول - تعمیر یخچال فریزر در اندیشه - کرج - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02636627316–02636627941

ما در این مطلب به مبحث چگونه می توان یخچال فریزر ویرپول را که خنک نمی کند تعمیر کرد میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:تعمیر انواع یخچال فریزر، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

چگونه می توان یخچال فریزر ویرپول را که خنک نمی کند تعمیر کرد

استفاده از تنظیمات تشخیصی یخچال ممکن است به رفع مشکل کمک کند. راهنمای کاربر خود را برای اطلاعات خاص در مورد فعال کردن تنظیمات تشخیصی با مدل خاص خود و برای تفسیر کدهای تشخیصی بررسی کنید.

تنظیمات کنترل دما را بررسی کنید

یکی از اولین و آسان‌ترین راه‌حل‌ها بررسی دمای مناسب یخچال است. اگر یخچال شما خیلی گرم است، اما فریزر به درستی کار می کند یا برعکس، ابتدا تنظیمات دما را تنظیم کنید. دفترچه راهنمای خود را برای تنظیم دمای بهینه برای یخچال خود بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل

منبع تغذیه را بررسی کنید

راه حل ساده دیگر بررسی منبع تغذیه یخچال است. از سالم بودن دوشاخه و کارکرد پریز اطمینان حاصل کنید. به دنبال هر گونه علائم آسیب یا ساییدگی روی بند ناف باشید. اگر دوشاخه و سیم سالم و مطمئن هستند، قطع کننده مدار را چک کنید شاید فیوز سوخته باشد.

به دنبال انسداد در دریچه های جریان هوا باشید

اگر دریچه ها مسدود باشند، هوا نمی تواند به درستی گردش کند و یخچال به طور یکنواخت خنک نمی شود. هوا باید از پشت یخچال جریان یابد. اطمینان حاصل کنید که دریچه ها توسط مواد غذایی مسدود نشده باشند. مواد غذایی بیش از حد در یخچال می تواند جریان هوا را مسدود کند و یخچال را به درستی خنک نکند.

کویل های اوپراتور را بررسی کنید

این کویل ها به حذف گرما و رطوبت هوای داخل یخچال کمک می کنند. اگر آنها بیش از حد یخ زده باشند، یخچال شما نمی تواند به خوبی خنک شود.

برای آب کردن کویل ها، یخچال را از برق بکشید و در صورت وجود آب یخ ساز را قطع کنید. درها را باز بگذارید تا هوای گرم به گردش درآید. هنگامی که کویل ها ذوب شدند، آنها را خشک کنید و هرگونه انسداد در دریچه های جریان هوا را بررسی کنید.

اگر کویل ها یخ زده نیستند اما کثیف به نظر می رسند، می توان آنها را با یک پارچه یا برس تمیز کرد. حتما قبل از تمیز کردن یخچال را از برق بکشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر بکو

مادر برد را ریست کنید

اگر تنظیمات دما پس از مدتی تغییر نکرده است یا برق شما قطع شده است، گام بعدی ممکن است ریست کردن مادربرد باشد. این را می توان با چندین تکنیک انجام داد.

اگر یخچال شما یک سوئیچ داخل درب دارد، به سادگی کلید را سه بار بچرخانید. اگر کمپرسور استراحت کرد و دوباره شروع به پمپاژ هوا کرد، این کار را درست انجام داده اید و یخچال شما باید دوباره شروع به خنک شدن کند. همین کار را با سوئیچ درب محفظه فریزر ادامه دهید. یخچال را به مدت 30 ثانیه از برق بکشید و دوباره آن را وصل کنید.

با قطع برق یخچال می توان مادربرد را ریست کرد. اگر دوشاخه به راحتی قابل دسترس است، به سادگی یخچال را به مدت 10 دقیقه از برق بکشید و سپس دوباره آن را وصل کنید. در غیر این صورت، می توانید برق را از کلید قطع کنید. به سادگی برق را در قطع کننده مربوطه در پانل قطع کننده مدار قطع کنید.

برخی از مدل های یخچال ممکن است 5 تا 10 دقیقه بعد از قطع برق مجدداً تنظیم شوند، بنابراین اگر یخچال شما فوراً زنده نمی شود نگران نباشید. ده دقیقه دیگر دوباره بررسی کنید، سپس سوئیچ ها را سه بار همانطور که در بالا ذکر شد تغییر دهید. اگر کمپرسور دوباره در حال چرخش است، شما آماده هستید.

از استحکام درزگیرهای درب اطمینان حاصل نمائید

اگر شکاف هایی در درزگیر وجود داشته باشد، هوای سرد می تواند خارج شود و هوای گرم وارد می شود و حفظ دمای خنک را برای یخچال سخت تر می کند. مهر و موم ها را برای هر گونه شکاف یا آسیب بررسی کنید. اگر آسیب دیده است یا مهر و موم ها به درستی بسته نمی شوند (هنگام بسته شدن یا باز کردن درب باید صدای مکش خفیفی را بشنوید)، آنها را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر کیچن اید

کویل های کندانسور را تمیز کنید

این کویل ها به حذف گرما از مبرد کمک می کنند. اگر کثیف باشند، به خوبی کار نمی کنند و یخچال شما به خوبی خنک نمی شود. یخچال را از دیوار دور کنید تا به کویل های پشتی دسترسی پیدا کنید. یخچال را از برق بکشید، زیرا فن کندانسور در همان قسمت قرار دارد و ممکن است باعث آسیب شود.

پانل هایی را که روی کویل های کندانسور را می پوشانند، معمولاً در پایه یخچال، جدا کنید. با استفاده از جاروبرقی و برس، گرد و غبار یا زباله های اطراف سیم پیچ ها را پاک کنید.

کویل های کندانسور باید سالانه تمیز شوند تا یخچال شما خوب و خنک بماند.

موتور فن کندانسور را بررسی کنید

این نیاز به بررسی بیشتر دارد، زیرا موتور فن کندانسور در پشت یخچال قرار دارد. در حالی که یخچال هنوز از برق جدا نیست، پیچ ها یا پیچ های نگهدارنده پنل پشتی را پیدا کرده و بردارید. پنل را با احتیاط جدا کنید تا به موتور دسترسی پیدا کنید.

اگر فن توسط مانع یا گرد و غبار مسدود شده است، پره های فن را به آرامی با برس تمیز کرده و انسداد را بردارید.

اگر آسیب قابل مشاهده ای مانند سوختن سیم ها یا شکستگی تیغه فن وجود داشته باشد، موتور باید تعویض شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر حایر

موتور فن اوپراتور را بررسی کنید

فن اوپراتور در قسمت فریزر قرار دارد و به گردش هوا در سراسر یخچال کمک می کند. برای دسترسی به آن، باید قفسه ها را از فریزر خارج کنید. پس از برداشتن قفسه ها، فن اوپراتور را در پشت محفظه قرار دهید.

خود فن را برای گرد و غبار یا انسداد آشکار بررسی کنید. آسیب دیدگی مانند سوختگی سیم ها یا شکستگی تیغه فن را بررسی کنید و در صورت لزوم موتور را تعویض کنید.

اگر آسیب قابل مشاهده ای وجود ندارد، مطمئن شوید که سیم ها به درستی وصل شده اند. در صورت وجود، ممکن است مشکل از خود موتور باشد و نیاز به تعویض داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات انواع یخچال و فریزر در کرج

خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) مانند: تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) : 0263662731602636627941

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

نماینده تعمیرات

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس): تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *