تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیرات یخچال کلور در اندیشه

تعمیر یخچال کلور در اندیشه - نمایندگی یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال کلور در اندیشه میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر یخچال کلور در اندیشه

یخچال فریزر کلور هم مانند سایر لوازم می بایست به شکل دوره ای منظم و تمیز شوند، تا کارکرد و کارایی مناسب و بهینه ای داشته باشند. با توجه به میزان آلودگی و مقدار استفاده از یخچال می بایست آن را هر سه ماه تا شش ماه تمیز نمائید. موقعی که محفظه درونی یخچال فریزر کلور را به صورت منظم تمیز می نمائید، سبب می گردد، که مواد غذایی شما به شکل سالم و به دور از بو و باکتری باقی بمانند. در ادامه به مرحله های تمیز نمودن یخچال فریزر کلور اشاره می نمائیم:

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال میله در ملارد

 1. فریزر کلور را از برق جدا کنید. پیش از اینکه اقدامی برای تمیز نمودن یخچال فریزر خود انجام بدهید، می بایست مطمئن شوید، که یخچال خود را از برق جدا کرده اید.
 2. محتویاتی که داخل یخچال شما قرار دارد، می بایست به شکل کامل تخلیه شود.
 3. کشو و قفسه هایی که قابل جدا شدن از یخچال می باشند را می توانید شستشو داده و خشک کنید.
 4. محیط داخل یخچال کلور را با شوینده و آب گرم کاملا تمیز کنید.
 5. دقت کنید، که برای انجام دادن این کار از سفید کننده و مواد شیمیایی خیلی خشن و قوی نباید استفاده نمائید.
 6. جهت تمیز نمودن بخش فریزر کلور درب یخچال خود را بعد از تخلیه نمودن، باز بگذارید، تا برفک و یخ داخل آن به شکل کامل ذوب شده و بعد با استفاده کردن از دستمال مناسب بخش فریزر یخچال کلور را با دقت تمیز کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریجیدر در ملارد

از بین بردن بوی بد یخچال فریزر کلور

در بعضی موقعیت ها ممکن است، که از داخل یخچال فریزر کلور بوی نامطبوعی را حس کنید، که می‌تواند علت های مختلفی داشته باشد. در ادامه جهت از بین بردن بوی نامطبوع یخچال فریزر راهکارهایی را ارائه کردیم:

 1. مواد غذایی و همه ی محتویاتی که داخل یخچال فریزر کلور قرار داده اید را بررسی نمائید. در صورتی که هر یک از آنها تاریخ مصرفشان گذشته و فاسد گردیده اند می بایست آن را دور بریزید.
 2. داخل محفظه یخچال فریزر را با استفاده کردن از آب و جوش شیرین تمیز کنید. جهت انجام دادن این کار یک الی دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را درون یک لیتر آب حل کنید.
 3. جهت از بین بردن بوی بد یخچال فریزر کلور شما می توانید اندکی جوش شیرین را درون یک کاسه مناسب ریخته و داخل یخچال قرار بدهید تا در صورتی که بویی باقی مانده است، جوش شیرین آن را جذب نماید.
 4. در بعضی موقعیت ها که جوش شیرین در دسترس ندارید، می توانید از تفاله قهوه هم استفاده کنید.
 5. در صورتی که در یخچال فریزر کلور آلودگی و لکه ای وجود دارد، می بایست لکه ها را از بین ببرید، تا بوهای بد به وجود نیاید.
 6. از سایر راهکارها برای از بین بردن بوی نامطبوع یخچال فریزر کلور استفاده کردن از عصاره وانیل و یا یک تکه لیمو است، که می بایست داخل ظرف کوچک قرار داده و در یخچال بگذارید، تا بوی بد داخل یخچال فریزر را بگیرد.
 7. بخش درین یخچال کلور می بایست بررسی گردد، تا گرفتگی و انسداد موجود نباشد.
 8. هنگامی که بوی بدی در یخچال کلور حس می شود بهتر می باشد، که درب دستگاه خودتان را برای مدتی باز بگذارید، تا هوا گردش داشته و بو های بد از بین بروند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دوو در اندیشه

لوازمی که نباید در نزدیکی یخچال فریزر کلور قرار گیرند

برای اینکه یخچال فریزر شما به شکل ایمن و بهینه کار کند، می بایست دقت کنید، که بعضی از لوازم را در کنار این دستگاه نگذارید. در ادامه به لوازمی که نباید در نزدیکی یخچال نصب و یا نگهداری گردند اشاره خواهیم نمود:

 1. اجاق گاز یا فر: اجاق گاز گرما تولید می نماید و این باعث خواهد شد، که کمپرسور یخچال شما جهت تعادل دما، زیادتر و دشوارتر کار کرده و در نتیجه مصرف انرژی آن افزایش یافته و باگذر زمان موتور یخچال شما صدماتی خواهد دید.
 2. بخاری یا رادیاتور: این لوازم هم گرما تولید می نمایند و سبب می شوند، که کارکرد یخچال مختل گردیده و کمپرسور یا موتور یخچال کلور بیشتر از اندازه کار نموده و فشار بسیاری به آن وارد خواهد شد.
 3. ماشین ظرفشویی: در صورتی که یخچال شما در نزدیکی ماشین ظرفشویی قرار داده شود، حرکت و ارتعاشاتی که در طول انجام کار ماشین ظرفشویی ایجاد می شود، سبب خواهد شد، که یخچال شما لرزش بسیاری داشته باشد.
 4. ماکروفر: ماکروفر نباید در نزدیکی و یا روی یخچال نصب شود.
 5. نور خورشید: موقعی که نور خورشید به یخچال می تابد، باعث ایجاد گرما می شود و در نتیجه یخچال زیادتر کار خواهد کرد و این سبب اتلاف انرژی و مصرف انرژی زیادتری خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال سامسونگ در ملارد

روش تراز نمودن یخچال فریزر کلور

به جهت اینکه بتوانید یخچال فریزر کلور خود را به شکل اصولی و درست تراز کنید، مرحله های زیر را قدم به قدم انجام دهید.

 1. سطح مدنظر را بررسی نمائید: بهتر می باشد، که از دستگاه تراز استفاده نموده و سطح مدنظر خود را از نظر تراز بودن بررسی نمائید. هنگامی که یخچال خود را در محل خودش قرار می دهید، دستگاه را در بالای آن گذاشته و از نظر تراز بودن چک کنید.
 2. پایه های تراز را تنظیم نمائید: در صورتی که دستگاه شما نشان می دهد، که یخچال کلور به طور صحیح تراز نمی باشد، می بایست از پایه های تراز استفاده نموده و یخچال خودتان را به شکل صحیحی تراز کنید.
 3. از آچار و وسیله مناسب استفاده کنید: به جهت اینکه پایه های یخچال را بتوانید به سادگی تنظیم نمائید و آنها را در جهت و یا خلاف جهت عقربه های ساعت چرخش دهید، می‌توانید از انبردست یا آچار استفاده کنید. در صورتی که پایه ها را برعکس عقربه های ساعت چرخش دهید، پایه یخچال بالا می رود و بالعکس. بعد از تنظیم نمودن پایه های یخچال می بایست مجددا از هر سمت تراز بودن یخچال خودتان را بررسی کنید.
 4. درب های یخچال کلور را چک نمائید: هنگامی که یخچال کلور به شکل کامل تراز شده باشد، درب های آن به سادگی و به حالت نرم باز و بسته خواهند گردید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جی پلاس در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال کلور ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *