مقالات, تعمیرات یخچال

تعمیرات یخچال های هیمالیا در اندیشه

تعمیر یخچال هیمالیا در اندیشه

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال هیمالیا در اندیشه میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی مابه و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیر یخچال هیمالیا در اندیشه

یخچال هیمالیا یکی از بهترین و معروف‌ ترین برندهای یخچال در ایران است که با کیفیت بالا و طراحی زیبایی توجه اغلب خریداران را به خود جلب کرده است. ولی هر قدر هم که یخچال های هیمالیا مقاوم باشند، امکان دارد در طول زمان با مشکل ها و خرابی‌ های گوناگون مواجه شوند که احتیاج به تعمیر دارند.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی هیمالیا

علائم و علت خراب شدن یخچال های هیمالیا

به صورت کلی، علائم خراب شدن یخچال های هیمالیا شبیه بقیه برندهای یخچال است. اگر یکی از این علامت ها را در یخچال خود دیدید، بهتر است سریعاً اقدام به تعمیرات آن کنید:

 • سرد نشدن کافی درون یخچال
 • تشکیل برف و یخ در فریزر یا درون یخچال
 • نشتی آب از زیر یا پشت یخچال
 • صدای نامنظم و زیاد از موتور یخچال هیمالیا
 • خاموش شدن کامل چراغ‌ های درون یخچال
 • بوی بد درون یخچال

علت خراب شدن یخچال های هیمالیا امکان دارد متغیر باشند، ولی برخی از علت های شایع تر از سایر علل ها هستند. در اینجا به بعضی از علت های شایع خراب شدن یخچال های هیمالیا اشاره می‌کنیم:

 • سوء استفاده و نگهداری غلط از یخچال
 • نصب اشتباه یا در جای نامتناسب یخچال
 • فشار بیش از اندازه برق شهری یا نوسانات ولتاژ
 • سوراخی لوله‌ های فریون یا كپسول فشار
 • سوختگی یا كوتاه شدن قطعه های الكترونیكی یخچال
 • غبار و کثیفی روی مبدل حرارتی یا كندانسور یخچال
 • ساییده شدن یا شكستگی تسمه یا فن موتور یخچال

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

راه‌ های تعمیرات یخچال های هیمالیا

برای تعمیرات یخچال های هیمالیا، دو راه اصلی وجود دارد: تعمیرات خودکار و تعمیرات توسط متخصص. تعمیر خودکار به این معنی است که شما خودتان با استفاده از دستورالعمل‌های روی کاتالوگ یخچال یا اینترنت، سعی کنید اشکال را رفع کنید. این شیوه برای ایراد های ساده و کوچک متناسب است، اما برای مشکل هاب پیچیده و بزرگ، بهتر است از آن جلوگیری کنید. چون امکان دارد باعث بدتر شدن ایراد یا خراب شدن قطعه های دیگر یخچال شوید.

تعمیرات توسط متخصص به این معنی است که شما با تماس با یک تعمیرکار یخچال ، از خدماتش برای تعمیرات یخچال خود استفاده کنید. این شیوه برای هر نوع مشکلی متناسب است، اما باید دقت داشته باشید که تعمیرکار انتخابی شما ماهر و مورد اعتماد باشد. چون بعضی از تعمیرکاران نامعتبر، امکان دارد با استفاده از قطعه های غیر اصل یا شیوه های غلط ، به یخچال شما صدمه بزنند.

خرابی‌های شایع یخچال های هیمالیا

 • برد یخچال

برد یخچال قطعه ای الکترونیکی است که کنترل دما، فشار، جریان و بقیه پارامترهای مرتبط به کارکرد یخچال را به عهده دارد. اگر برد یخچال سوخته یا قطع شده باشد، یخچال دچار اختلال در کارکرد می‌شود و نمی‌تواند به خوبی سرد شود. برای تعمیرات برد یخچال، باید از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید که با استفاده از دستگاه تست و عوض کردن قطعه ها، بتواند برد یخچال را تعمیر یا عوض کند.

 • گاز یخچال

گاز یخچال ماده‌ای است که در سرمایش یخچال جریان دارد و باعث سرد شدن درون یخچال می‌شود. اگر لوله‌های فریون سوراخ شده باشند، گاز یخچال نشتی می‌کند و باعث افت عملکرد و بیشتر شدن مصرف انرژی یخچال می‌شود. برای شارژ گاز یخچال، باید از یک متخصص کمک بگیرید که با استفاده از دستگاه شارژ گاز بتواند نشتی‌ ها را حل و گاز یخچال را شارژ کند.

 • سنسور یخچال

سنسور یخچال قطعه ای الكترونیكی است كه دمای درون یخچال را اندازه‌گیری  میکند و به برد یخچال اطلاع می‌دهد. اگر سنسور یخچال خراب شده باشد، دمای درون یخچال اشتباه نشان داده می‌شود و باعث كار نكردن كمپرسور یا كار زیاد آن می‌شود.

 • فن یخچال

فن یخچال قطعه مکانیکی است که با چرخیدن، هوای سرد را درون یخچال پخش می‌کند. اگر فن یخچال ساییده یا شکسته شده باشد، هوای سرد به صورت یکدست داخل یخچال پخش نمی‌شود و باعث تفاوت دمای بین بخش های گوناگون یخچال می‌شود.

 • تعمیر اواپراتور دستگاه

اواپراتور دستگاه قطعه ای الکترونیکی است که با استفاده از دکمه‌ها و نمایشگر، امکان دسترسی به تنظیم دما، زمان، حالت و بقیه تنظیمات یخچال را به شما می‌دهد. اواپراتور دستگاه اگر خراب شده باشد، شما نمی‌توانید تنظیمات یخچال را تغییر دهید و نمایشگر اشتباه نشان می‌دهد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال بلومبرگ در ملارد

نکته های ایمنی در استفاده از یخچال هیمالیا

 1. پیش از نصب یخچال، باید مطمئن شوید که سیم و پریز برق طبق استانداردهای ملی و بین‌المللی باشند و دارای فیوز و زمین‌گیر متناسب باشند.
 2. در زمان نصب یخچال، باید فاصله مناسب را میان یخچال و دیوار، سقف، کابینت و بقیه لوازم رعایت کنید تا هوا به درستی در پشت یخچال جریان داشته باشد.
 3. در زمان حمل یخچال، باید از تکان دادن یا برگرداندن یخچال خودداری کنید تا به قسمت سرمایشی آن صدمه نرسد.
 4. در زمان استفاده از یخچال، باید درب یخچال را به مدت زیاد باز نگذارید تا هوای سرد درون یخچال فرار نکند و مصرف انرژی یخچال بالا نرود.
 5. در زمان تمیز كردن یخچال، باید پیش از هر کار، پریز برق یخچال را جدا کرده تا از برق گرفتگی پیشگیری كنید. همینطور باید از مواد شوینده تند، سایش‌دهنده، الکل‌دار پیشگیری كنید تا به رنگ و جلوه یخچال صدمه نرسانید.

جلوگیری از خراب شدن یخچال های هیمالیا

 • پیش از خرید یخچال، باید اطمینان حاصل کنید که یخچال مورد نظر شما طبق فضای منزل و نیازهای خانواده شما باشد. بهتر است یخچال را از فروشگاه‌ های معتبر و مجاز تهیه کنید.
 • پیش از روشن کردن یخچال، باید حداقل دو ساعت صبر کنید تا یخچال به حالت عادی بازگردد.
 • قبل از قرار دادن مواد غذایی داخل یخچال، باید آن‌ ها را به درستی بسته‌بندی کنید تا از پخش بو، رطوبت و باکتری پیشگیری کنید. همینطور باید مواد غذایی را در بخش های متناسب یخچال قرار دهید تا از بهترین دما و رطوبت برای نگهداری آن‌ها بهره گیرید.
 • پیش از تغییرات تنظیمات یخچال، باید دفترچه راهنمای یخچال را مطالعه کنید تا از اثر منفی آن‌ها بر کارکرد یخچال پیشگیری كنید. بهتر است تنظیمات یخچال را در حد معقول و مناسب نگه دارید تا از مصرف بیشتر از اندازه انرژی یخچال جلوگیری كنید.
 • قبل از تعطیلات طولانی، باید یخچال را خاموش کنید و داخل آن را خالی كنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی مابه در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *