تعمیرات یخچال, مقالات

نمایندگی یخچال هیمالیا در ملارد

نمایندگی یخچال هیمالیا در ملارد- نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث نمایندگی یخچال هیمالیا در ملارد میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

نمایندگی یخچال هیمالیا در ملارد

نشانه های خرابی برد الکترونیکی یخچال هیمالیا

 • فورا صفحه نمایشگر روشن و خاموش میشود.
 • خطا بر روی نمایشگر نمایش داده می‌شود.
 • یکی از قطعات کار نمی‌کند. (مثل موتور، سیستم دیفراست)
 • دمای یخچال درست نشان داده نمی‌شود.
 • صدای بوق پشت سر هم از دستگاه شنیده می‌شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال جنرال استیل در کرج

شارژ گاز یخچال هیمالیا

شارژ گاز یخچال باید به واسطه تعمیرکار دستگاه نشت‌یابی شود و مبرد مصرفی برای شارژ باید از بهترین مدل باشد. شارژ انواع گاز قوانین و ضوابط خاص به خود را دارد و باید بر اساس اصول انجام گیرد:

 • پیدا کردن نشتی: کم شدن یا تمام شدن گاز دستگاه قطعا نشتی دارد و اول باید نشتی مشخص و رفع شود.
 • فیلتر درایر باید عوض شود: عوض کردن فیلتر درایر اهمیت خاصی دارد و جهت پیشگیری از ورود رطوبت به چرخه یخچال باید حتما عوض شود.
 • وکیوم لوله: وکیوم هم جزو موارد مهم در شارژ گاز بوده و اگر وکیوم دستگاه انجام نشود، امکان سوختن موتور بعد از گذشت زمانی وجود دارد.

تعمیر و عوض کردن فن یخچال فریزر هیمالیا

به ظاهر فن قطعه ساده‌ای است. ولی خرابی این قطعه می‌تواند ایراد بزرگی برای سرماسازی و حتی سلامت موتور به وجود می آورد. ایرادات فن عموما به شکل موارد زیر نشان داده می‌شود.

 • صدای زیاد یخچال فریزر: این صدا از بخش داخلی دستگاه یا فریزر یا پشت دستگاه در بخش موتور شنیده می‌شود.
 • از کار افتادن: قطع شدن یک رشته سیم از فن موجب از کار افتادگی آن می‌شود.
 • چرخش کند: تعداد چرخش دور موتور یخچال معلوم است و کم یا زیاد شدن این دور به دستگاه صدمه می‌رساند.
 • شکستگی پروانه فن: اگر پروانه بشکند یا از جای خود دربیاید. مثل این است که فن در دستگاه نیست و موجب ایجاد خرابی در دستگاه میشود.

خرابی‌ها و ایرادات شایع در تعمیرات فریزر و ساید بای ساید هیمالیا

یخچال فریزرهای هیمالیا و ساید بای ساید این برند از کیفیت بالایی برخودار هستند و از بهترین فناوری مدرن استفاده کرده است. ولی گاهی امکان دارد بر اثر استفاده غلط یا حتی به مرور زمان، دستگاه با ایراداتی مواجه شده و مصرف کننده در این حالت باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال هیمالیا در فردیس

خرابی ترموستات

ترموستات جزو قطعات ضروری در کلیه یخچال‌ها بوده و در صورت خرابی آن، دستگاه با ایراداتی مواجه می‌شود. پس اگر مشکلات کنترل دما در یخچال وجود داشته باشد، احتمالا ایراد از ترموستات است. در این حالت بهتر است دستگاه به واسطه تعمیرکار حرفه ای چک شود.

پایین بودن درجه خنکی دستگاه

یکی از علائم نشان دهنده خرابی موتور یخچال، کاهش میزان خنکی هوای داخل دستگاه است. برای اطمینان از وجود این نوع مشکل باید موتور تست شود. تست این بخش باید به واسطه کارشناسان انجام شده و توسط فرد مصرف کننده انجام پذیر نیست.

موتور پر سر وصدا

عموما موتور دستگاه در حین کار کردن صدایی ندارد، از این جهت ایجاد صدای ناهنجار از این قطعه علائم از خرابی آن است. در اینجا فقط باید بررسی شود که صدای مرتبط به موتور بوده یا از قطعه دیگری صدا تولید میشود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کرج

از کار افتادگی فن خنک کننده یخچال فریزر

فن موتور یخچال هیمالیا جزو قطعات حیاتی در ساختار این سیستم بوده و بودن آن برای خنک‌سازی دستگاه و پیشگیری از گرما بسیار لازم است. اگر فن کار نکند، صداهای غیرعادی از دستگاه شنیده می‌شود. توصیه میشود که ایرادات به وجود آمده از فن موتور را فورا رفع کنید تا از به وجود آمدن خرابی‌های بیشتر پیشگیری شود.

یخچال خیلی زیاد سرد می‌کند.

اکثر یخچال‌ها فریزر دارند و سرمای بخش مواد غذایی از سرمای بخش فریزر بوده و به وسیله لوله‌های مخصوصی منتقل میشود. حال اگر سرمای یخچال بیش از اندازه باشد، این اتفاق به عنوان ایرادی در دستگاه محسوب میشود و باید به وسیله تعمیرکاران مشکل آن رفع شود. وجود این ایراد عموما به قسمت هایی مثل دمپر ورودی هوا، سنسور دما یا ترمیستور، برد اصلی یا کنترلر دما مربوط می‌شود.

علت برفک زدن دستگاه

ایجاد برفک در دستگاه یا یخ زدن داخل یخچال بسیار راحت است. باید هوا خنک در داخل قطعات مختلف دستگاه جریان داشته باشد. اگر این هوا خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال وارد میشود، برخورد داشته باشد موجب به وجود آمدن برفک میشود. به مرور زمان و سفت و سخت شدن این برفک‌ها، یخ‌زدگی داخل یخچال را مشاهده می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال اسنوا در فردیس

کار نکردن اتومات یخچال

احتمال اینکه لوله بلو خارج شده باشد وجود دارد. برخی اوقات به دلیل جابه‌جایی دستگاه یا آب شدن برفک‌ها این اتفاق پیش می آید. در این حالت فقط باید لوله بلو را در جای خود قرار دهید. احتمال دارد کنتاکت‌های ترموستات به یکدیگر چسبیده باشند، یخچال بیش از انداه برفک داشته باشد و سیم‌بندی دستگاه با ایراد مواجه شده باشد.

خاموش و روشن شدن اتومات دستگاه

چنانچه یخچال در حین کار کردن خاموش شود. بعد از مدت زمان کوتاهی یا حداقل یک یا نیم ساعت روشن میشود، به احتمال قوی مشکل از برد است.

نکات مهم در مصرف و نگهداری از یخچال هیمالیا

برای بالا بردن کارکرد و افزایش طول عمر یخچال هیمالیا توصیه میشود، نکات زیر را در استفاده از دستگاه رعایت کنید:

 • تنظیم محل یخچال باید به گونه ای باشد که با دیوار پشتی حداقل ۲۰ سانتیمتر فاصله داشته و هوا بتواند راحت جابه‌جا شود.
 • حداکثر هر ۶ ماه یکبار یخچال‌های برفک دار را تمیز کنید.
 • یخچال را از وسایل حرارتی مثل اجاق گاز فر یا آبگرمکن دور نگه دارید.
 • درب یخچال را در طولانی مدت باز نگذابه مدت طولانی باز نگه ندارید.
 • حتما برای یخچال از محافظ استفاده کنید تا از ایرادات احتمالی ناشی از نوسان برق پیشگیری کنید.
 • کندانسور دستگاه را سالانه دو بار تمیز کنید تا جریان هوا بهتر انجام گیرد.
 • از پر کردن زیادی یخچال فریزر و ساید بای ساید خودداری کنید، چون که این کار از جریان پیدا کردن آزادانه هوا در میان مواد غذایی میشود.
 • از گداشتن غذاهای داغ در دستگاه خودداری کنید.
 • یخچال را در جایی بگذارید که کاملا تراز باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی هیمالیا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *