دسته‌بندی نشده

نمایندگی دیپوینت در اندیشه

نمایندگی دیپوینت در اندیشه -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث نمایندگی دیپوینت در اندیشه میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

بهترین تایم برای عوض کردن فیلتر یخچال دیپوینت و ضرورت آن

استفاده مکرر از یخچال باعث بروز بعضی از اختلال ها در بعضی از قطعات و فرسودگی آن ها می شود. در حقیقت باید در نظر گرفت در بعضی از مواقع توجه نکردن و نگهداری غلط از دستگاه می تواند پروسه فرسودگی آن را پر سرت کند. این فرایند درمورد فیلتر یخچال هم صدق میکند؛ به همین دلیل بسیار اهمیت دارد که بعد از استفاده چندین باره در زمان طولانی مدت، اقدامات لازم را برای عوض کردن فیلتر یخچال انجام دهید.

به طور دقیق تر می توان گفت: عوض نکردن این قطعه باعث نفوذ آلودگی ها به درون آب شرب می شود، چون قطعه توانایی کارایی بهترین کارکرد را نخواهد داشت. در همچین شرایطی امکان دارد آب موجود در یخچال آلوده به موارد زیر باشد:

 • جلبک رشد کرده در سیستم آبرسانی
 • سموم کشاورزی، آفت کش یا مواد شیمیایی
 • کلر برای ضد عفونی کردن آب شهری و قابل شرب
 • بودن گل و لای یا ذرات معلق در آب

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال دوو در کرج

فیلتر یخچال چه کاربردی دارد؟

فیلتر یخچال قطعه ای است که برای پاکسازی آب خروجی یخچال و از بین رفتن کلر موجود در آن در سازه گذاشته می شود. معمولا فیلتر های نصب شده در یخجال ها گواهی دارند  که بیانگر حذف کننده کلر موجود در آب است. این قطعه افزون بر مصرف های مهمی که دارد، نقش تاثیر گذاری در بهتر کردن طعم و بو آب هم خواهند داشت.

همینطور نیاز به ذکر است، این قطعه برای رفع و حذف آلاینده های موجود در آب که زمینه ساز بعضی از بیماری ها هستند بسیاری مفید و موثر کار می کند. فیلتر یخچال سموم مختلفی مثل: کلر زیاد، سرم و کروم را از آب حذف می کند.

البته در بعضی از موارد وجود فلزات سنگینی مثل: جیوه و سرب موجود در آب هم به وسیله این دستگاه نابود خواهد شد. با توجه به مصرف مهم و تاثیر گذاری که این قطعه در سلامت آب یخچال دارد بسیار مهم است در زمان مناسب اقدام به عوض کردن فیلتر یخچال کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال آرچلیک در ملارد

بررسی پروسه کارکرد فیلتر یخچال

در بخش های قبلی به اهمیت عوض کردن به موقع و کاربرد قطعه فیلتر اشاره شد. با این حال نیاز است که درمورد فرایند کار این قطعه هم اطلاعاتی در اختیار داشته باشید. قطعه فیلتر جهت پاکسازی آب نصب می شود و در تولید آن کربن فعال وجود دارد.

ساختار ویژه و تخصصی این قطعه باعث جذب بالا آلاینده ها در آب می شود. در حقیقت می توان گفت: کربن فعال موجود در این قطعه جذب کننده کلیه آلاینده ها و برطرف کننده کلیه سموم موجود در آب است.

درمورد مزایا فیلتر یخچال دیپوینت

در مجموع باید در نظر گرفت مزیت اصلی و مهم این قطعه، برطرف کردن سموم موجود در آب و پاکسازی دوباره آن است. با این حال جهت کامل کردن اطلاعات فوق، به چک کردن دیگر مزایای کاربردی این قطعه خواهیم پرداخت.

 • کم شدن احتمال بیماری های مربوطه با نوشیدن آب ناسالم
 • صرفه جویی در وقت و هزینه
 • بالا رفتن و بهبود کیفیت آب
 • هماهنگ با محیط زیست و نداشتن پیامد های منفی احتمالی

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال بکو در اندیشه

چگونگی تعیین زمان تعویض فیلتر

بعد از استفاده مکرر از یخچال در مدت زمان طولانی، میزانی ناخالصی و رسوبات بر روی فیلتر یخچال تجمع میکند. جمع شدن این آلاینده ها و ضایعات باعث کم شدن کارکرد قطعه و کم شدن کیفیت آب خواهد شد. بعضی از یخچال ها سنسور اخطار دهنده برای عوض کردن این قطعه دارند، به سادگی مناسب ترین تایم عوض کردن فیلتر یخچال را در اختیار مخاطبان قرار می دهند.

ولی در بعضی از مواقع می توان با تغییر رنگ، بو و طعم آب یا کم شدن شدت جریان خروجی آب تایم عوض کردن فیلتر را تشخیص داد. در مجموع باید اشاره کرد که بهترین زمان برای عوض کردن فیلتر به طور دوره ای و هر 6 ماه یکبار است.

علائم نیاز به تعویض فیلتر

در بخش قبل به بعضی از اصلی ترین نشانه های تایم تعویض فیلتر یخچال اشاره کردیم؛ همانطور که واضح است بروز فقط این علائم محدود نشان دهنده موقع تعویض قطعه نخواهند بود. پس در ادامه به دگر علائم موقع تعویض فیلتر یخچال اشاره شده است.

 • کارکرد یخ ساز کم میشود.
 • تولید نکردن یخ توسط یخ ساز
 • کم شدن حجم یخ های تولید شده توسط یخ ساز
 • بروز بو بد از آب
 • تغییر رنگ آب
 • کم شدن فشار آب خروجی

پیامد های تعویض نکردن فیلتر

 • مسدود شدن فیلتر:

جمع شدن ذرات، آلاینده ها و رسوبات باعث گرفتگی فیلتر و خارج نشدن آب خواهد شد.

 • افزایش حداکثری کربن:

جهت  عوض نکردن قطعه شاهد بیشتر شدن سموم، کربن و کلر موجود در آب خواهیم بود.

 • رشد باکتری در فیلتر:

فیلتر ها ذرات و آلاینده هایی از آب جمع می کنند که می توانند زمینه ساز موقعیت سالم برای زندگی و رشد باکتری ها باشند. پس در صورت عوض نکردن این قطعه رشد انواع جلبک و باکتری مسئله ای عادی خواهد بود.

 • افزایش احتمال ابتلا به بیماری:

بعضی از ذرات، سموم موجود در آب و مواد سنگین زمینه ساز ابتلا به بعضی از بیماری ها هستند. به همین دلیل سالم نبودن فیلتر، ناسالم بودن آب را هم به دنبال دارد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال کلور در کرج

مهم ترین نکات برای بهترین زمان برای تعویض فیلتر یخچال دیپوینت

همانطور که گفته شد، بسیار مهم است که پروسه عوض کردن فیلتر یخچال به وسیله یک تعمیرکار ماهر انجام شود. با این حال کلیه نکات مهم درباره پروسه عوض کردن این قطعه، محدود به یک مورد نخواهد بود. موارد زیر از مهمترین مواردی هستند که در هنگام عوض کردن فیلتر رعایت آن ها مهم است.

 • پیش از تعویض فیلتر، حتماً دستور کار عوض کردن تولیدکننده محصول را مطالعه کنید.
 • مطمئن شوید که یخچال خاموش است و برق آن قطع شده است. بعد اقدامات مربوطه با بررسی و عوض کردن را انجام دهید.
 • فیلتر جدید را با دقت و به درستی در جای خود قرار دهید و اطمینان پیدا کنید که به درستی قفل شده است.
 • بعد از عوض کردن فیلتر، یخچال را روشن کنید و بر اساس با دستورکار تولیدکننده اجرا کنید.
 • کلیه موارد را تحت نظارت یک تعمیرکار مجرب انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دیپوینت در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *