تعمیرات یخچال, مقالات

ارور یخچال سامسونگ

ارور یخچال سامسونگ- نمایندگی و تعمیر یخچال سامسونگ در اندیشه - کرج - فردیس و مارلیک- ملارد -تعمیرات سرویس: 02191692115 --

ما در این مطلب به مبحث ارور یخچال سامسونگ میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، یخچال سامسونگ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

ارور یخچال سامسونگ

وقتی که قطعات یخچال سامسونگ دچار نقص فنی شده باشد ارور و یا خطا نشان داده میشود که نیاز به تعمیرات تخصصی دارند.

جهت اطلاع از معنای هر کد خطا می‌توانید در موقع بروز ایراد بهترین اقدام را بکار بگیرید.

عیب یابی یخچال فریزر سامسونگ به خاطر پیچیدگی ساخت دستگاه، کار راحتی نبوده است.

پس پیشنهاد می‌شود اگر دانش و اطلاعات کافی در این امر ندارید، حتما از یک تعمیرکار متخصص راهنمایی بگیرید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال اسنوا در کرج

لیست کلیه خطاهای یخچال سامسونگ

ارور E1: خطا در سنسور کابین دمای فریزر

  • ابتدایی ترین خطا از ارورهای یخچال سامسونگ کد خطای E1 است. سنسور کابین فریزر را چک کرده و جهت معیوب بودن آن را عوض کنید.

ارور E2: خطا در سنسوردمایی یخچال

  • سنسور کابین یخچال را چک کرده و جهت معیوب بودن آن را عوض کنید.

ارور E3: خطا در کندانسور

  • در بیشتر مواقع این مشکل از خطاهای یخچال سامسونگ مرتبط با کندانسور ساید باید ساید سامسونگ است که به هیچ وجه خودتان برای رفع کردن این خطا اقدام نکنید.

ارور E4: خطا در سنسور دیفراست فریزر

  • سنسور دیفراست اواپراتور فریزر را چک کرده و جهت معیوب بودن آن را عوض کنید.
  • برای بررسی کردن این ارور نیاز به تخصص کافی است.

عوامل بروز ارور E4 (سنسور دیفراست) در ساید بای ساید سامسونگ امکان دارد مختلف باشد، ولی برخی از علل های رایج عبارتند از:

۱- خراب شدن سنسور دیفراست: سنسور دیفراست یک قطعه الکترونیکی است که جهت اندازه‌گیری کردن دمای اواپراتور فریزر بکار برده می‌شود.

2- خراب شدن سیستم کنترل الکترونیکی: در بعضی موارد، سیستم کنترل الکترونیکی دستگاه امکان دارد کاملا خراب شود و کارکرد کلیه قطعات دستگاه، شامل سنسور دیفراست، تحت تأثیر قرار گیرد.

3- ایراد در فن خنک کننده: فن خنک کننده فریزر هم امکان دارد با ایراداتی رو به رو شود که موجب خطای دیفراست شود.

برای مثال، اگر فن خنک کننده قطع شود یا دچار خرابی شود، فشار هوا در داخل یخچال و فریزر کاهش پیدا میکند و دستگاه خطای دیفراست را نمایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال ال جی در کرج

ارور E5: خطا در سنسور دیفراست یخچال

  • سنسور دیفراست اواپراتور یخچال را جک کرده و جهت معیوب بودن آن را عوض کنید.
  • برای بررسی کردن این خظا نیاز به تخصص کافی است.

در یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ، سنسور دیفراست برای اندازه‌گیری دما بر روی اواپراتور یخچال بکار برده میشود.

این سنسور موجب کنترل دمای اواپراتور یخچال می‌شود تا دمای اواپراتور در حد مطلوبی نگهداشته شود. بعضی از عوامل رایج بروز ارور E5 (سنسور دیفراست) در یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ عبارتند از:

۱- خراب شدن سنسور دیفراست: اگر سنسور دیفراست دچار خرابی شود، دستگاه نمی‌تواند دمای داخلی را به درستی کنترل کند و خطای دیفراست را نشان خواهد داد.

2- خراب شدن سیستم کنترل الکترونیکی: در بعضی موارد، سیستم کنترل الکترونیکی دستگاه احتمال دارد کاملا خراب شود و کارکرد کلیه قطعه های دستگاه، شامل سنسور دیفراست، تحت تأثیر قرار گیرد.

3- مشکل در فن خنک کننده: فن خنک کننده یخچال و فریزر هم امکان دارد با ایراداتی مواجه شود که موجب خطای دیفراست شود. برای مثال، اگر فن خنک کننده قطع شود یا خراب شود، فشار هوا در داخل یخچال و فریزر کاهش پیدا میکند و دستگاه خطای دیفراست را نمایش خواهد داد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال دوو در کرج

ارور E6: خطا در سنسور محیطی ساید بای ساید

  • یکی دیگر از خطاهای یخچال سامسونگ کد خطای ای۶ است. برای رفع کردن این مشکل، سنسور محیطی دستگاه را چک کرده و در صورت معیوب بودن آن را عوض کنید.

ارور E7: خطا در سنسور کشوی مجزا یخچال (چیلر)

  • سنسور چیلر را چک کرده و جهت معیوب بودن آن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال هیمالیا در کرج

ارور E8: خطا در سنسور یخساز

  • این خظا از ارورهای یخچال سامسونگ، میتواند از سنسور دمای یخساز باشد و در بعضی مواقع امکان دارد برد اصلی دچار مشکل  شود.

ارور E8 (سنسور یخساز) در یخچال ساید بای ساید سامسونگ به منظور بروز مشکل در سیستم یخسازی یخچال است.

عوامل بروز این خطا امکان دارد شامل موارد زیر باشد:

۱- خراب بودن سنسور یخساز: سنسور یخساز در یخچال ساید بای ساید سامسونگ یکی از قطعه های مهم در سیستم یخسازی ساید بای ساید است که برای اندازه‌گیری دمای یخچال و فریزر و کنترل کردن یخسازی آن‌ها استفاده می‌شود.

این سنسور در درون قطعه یخساز ساید بای ساید قرار دارد و از سیم‌هایی که به آن وصل هستند، اطلاعات دما و شرایط یخسازی را به سیستم الکترونیکی یخچال میفرستد که جهت خرابی این سنسور، دستگاه امکان دارد خطای سنسور یخساز را نمایش دهد.

۲- مشکل در سیم‌ها: سیم‌هایی که به سنسور یخساز متصل هستند، ممکن است بر اثر خرابی، به حالت قطع یا نیمه قطع در آمده باشند. در این حالت، دستگاه نمی‌تواند اطلاعاتی از وضعیت یخسازی کسب کند و خطای سنسور یخساز را نشان خواهد داد.

۳- ایراد در فن خنک کننده: فن خنک کننده یخچال و فریزر هم احتمال دارد با ایراداتی برورد کند که موجب ارور سنسور یخساز شود. ژ

برای مثال، اگر فن خنک کننده قطع شود یا خراب شود، هوا به صورت کافی در داخل یخچال و فریزر به صورت مداوم جریان نخواهد داشت و سیستم یخسازی هم درست کار نخواهد کرد.

۴- اختلال در ترموستات: ایراداتی در ترموستات یخچال، می‌تواند موجب ارور سنسور یخساز شود. در این حالت، دستگاه نمی‌تواند دمای داخلی را به‌طور درستی کنترل کند و سیستم یخسازی هم درست کار نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال بکو در اندیشه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *