تعمیرات ساید بای ساید, مقالات

تعمیر خاموش شدن ناگهانی ساید دوو

تعمیر خاموش شدن ناگهانی ساید دوو

ما در این مطلب به مبحث تعمیر خاموش شدن ناگهانی ساید دوو می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر خاموش شدن ناگهانی ساید دوو

خاموش شدن ناگهانی ساید بای ساید به دلیل اهمیت دستگاه اتفاقی است که اکثر خانواده ها را نگران کرده است. یخچال ها به دلایل مختلفی مانند: سوختگی موتور، خرابی ترموستات یا برد و مشکلات اتصالات یا جریان ورودی خاموش می شوند. برای رفع مشکل یخچال باید در اسرع وقت عیب یابی و تعمیر دستگاه انجام شود. یخچال ها مدل ها و برندهای مختلفی دارند و هر کدام باید به روش خاصی عیب یابی و تعمیر شوند. به عنوان مثال علت خاموش شدن ساید بای ساید دوو با برندها و مدل های دیگر در برخی موارد متفاوت است.

بهترین راه برای عیب یابی و تعمیر انواع یخچال، مراجعه به مراکز تخصصی تعمیر یخچال و دریافت مشاوره و کمک از کارشناسان ماهر می باشد. اما گاهی می توان قبل از مراجعه به مراکز فوق، دستگاه را به دقت عیب یابی کرد و از پرداخت هزینه های اضافی خودداری کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیر کردن ساید الکترواستیل

خاموش کردن صفحه نمایش ساید بای ساید دوو

در برخی موارد صفحه یخچال ساید دوو دچار مشکل شده و خاموش می شود. صفحه نمایش به دلایل مختلف خاموش می شود. یکی از آنها قطع برق است. بنابراین قسمت اول را باید بررسی کنید. اتصالات، سیم و برق خانه. خرابی برد الکترونیکی نیز باعث خاموش شدن صفحه نمایش می شود.

نوسانات برق یا آب پخش شده به برد باعث از کار افتادن آن می شود. برای تعمیر یخچال دوو باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید. گاهی خراب شدن پنل در اثر خوردگی و ضربه آب نیز باعث خاموش شدن صفحه نمایش می شود که باید توسط تکنسین تعمیر شود.

مشکل در سیم کشی برق یخچال گاهی باعث خاموش شدن صفحه نمایش کناری خودرو می شود. برای تشخیص مشکل، سیم کشی باید بررسی شود. مشکلات در اتصال میان رده و نمایشگر یکی دیگر از دلایل خاموش شدن نمایشگر است که توسط تکنسین قابل رفع است. خرابی شاسی درب یخچال و فعال شدن سیستم عیب یابی در دستگاه نیز از جمله مواردی است که منجر به خاموش شدن صفحه نمایش می شود.

اشکال در اتصالات سیم و سوکت

گاهی اوقات مشکلات در اتصالات سیم و پریز دلیل خاموش شدن ساید بای ساید دوو است. برای بررسی و عیب یابی باید سلامت پریز و دوشاخه برق مربوط به یخچال را بررسی کنید. برای تشخیص مشکل دوشاخه، ظاهر آن را بررسی کنید تا از تغییر شکل آن مطمئن شوید.

همچنین می توانید از فازمتر برای بررسی پریز استفاده کنید. فازمتر را به پریز وصل کنید. اگر چراغ فازمتر روشن شود؛ سوکت هیچ مشکلی ندارد و سالم است. سیم دستگاه نیز به دلایل مختلف از جمله نزدیک بودن اجاق گاز و یا کشیده بودن دچار مشکلاتی می شود بنابراین، ظاهر کابل یخچال را بررسی کنید.

در برخی موارد خرابی ترموستات دلیل خاموش شدن یخچال ساید دوو است. ترموستات جزء مهم و کاربردی یخچال است که دمای دستگاه را بر اساس تنظیمات کاربر تنظیم می کند. این قسمت کاربردی با اتصال به برد یخچال اطلاعات داده شده را به برد منتقل می کند. خرابی ترموستات باعث می شود اطلاعات اشتباه به برد ارسال شود و یخچال خاموش شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر کردن ساید بای ساید دوو

خرابی تایمر یخ زدایی

تایمر یخ زدایی یکی از مهمترین قطعات یخچال ساید دیو می باشد. این قطعه برفک موجود در یخچال های ضد برفک را ذوب می کند. تایمر یخ زدایی به طور خودکار هر 6 یا 8 ساعت کار می کند و فرمان یخ زدایی را به المنت گرمکن ارسال می کند. (یخ زدایی یخچال های ضد برفک دوو بین 12 تا 25 دقیقه زمان می برد.)

خرابی تایمر یخ زدایی باعث تجمع یخ زدگی در یخچال و فریزر می شود. تجمع کپک باعث افزایش دمای یخچال دوو شده و سپس منجر به خاموش شدن دستگاه می شود.

برای عیب یابی، می توانید زمان سنج یخ زدایی را کنترل کنید.

خرابی در جریان برق ورودی

مشکل در جریان برق ورودی نیز می تواند دلیل خاموش شدن ساید بای ساید دوو باشد. برای بررسی این مشکل باید عملکرد کنتور و فیوز را بررسی کنید. گاهی کنتور و فیوز دچار مشکل می شوند و برق داخل پریز یخچال نیست. پیشنهاد می شود پس از بررسی جریان ورودی سایر قسمت های دستگاه را بررسی کنید.

خراب بودن موتور یا کمپرسور

اگر خراب بودن موتور یا کمپرسور علت خاموش شدن ساید بای ساید دوو باشد. شما باید از خدمات تعمیر کمک بگیرید که اغلب هزینه بالایی را برای کاربر تحمیل می کند. زیرا یخچال و فریزر کارایی خود را به طور کامل بدون موتور از دست می دهند. کمپرسورها با خنک کردن یخچال از طریق لوله های موجود، وظیفه اصلی را در دستگاه دارند.

اگر موتور مشکل داشته باشد غذای یخچال گرم می شود و این نشانه مهمی برای کار نکردن موتور است. خاموش شدن کمپرسور بیش از حد معمول و نبود سرمای لازم در یخچال نیز از نشانه های خرابی کمپرسور یا موتور است، موتورها به دلایل مختلف از کار می افتند.

برخی از این دلایل عبارتند از:

  • اگر فن موتور مشکل داشته باشد عملکرد آن نیز از بین می رود.
  • سوختن سیم های داخل کمپرسور باعث از کار افتادن کمپرسور می شود.

اگر اتصالات الکتریکی سوخته باشد، کمپرسور کار نمی کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر ساید ال جی

خراب بودن برد الکترونیکی یخچال

در برخی موارد خرابی برد الکترونیکی علت خاموش شدن یخچال ساید دیو است. تخته ها در واقع مغز یخچال ها هستند. این قطعات مهم عملکرد موتور یخچال و فن آن را کنترل می کنند.

در یخچال های مدرن امروزی و به منظور کاهش مصرف انرژی، بردهای الکترونیکی کارکرد قطعات مختلفی مانند: یخ ساز، موتور، فن یخچال را کنترل می کنند. بردهای این دستگاه های پیشرفته به جای تایمر یخ زدایی کار می کنند.

سوختن موتور یخچال

سوختن موتور یخچال یکی دیگر از دلایل خاموش شدن یخچال ساید دیو است. تعمیر موتور یک امر تخصصی است که باید توسط تکنسین های ماهر و با تجربه انجام شود. برای عیب یابی موتور یخچال، موارد مختلف را بررسی کنید.

زیرا تعمیر موتور یا تعویض آن هزینه بر است. در برخی موارد موتور قابل تعمیر نیست و باید تعویض شود. یکی از نشانه های اصلی خرابی موتور گرم شدن مواد غذایی داخل یخچال و عدم وجود دمای مطلوب در دستگاه است.

سوختگی محافظ برقی یخچال

در بسیاری از موارد سوختن محافظ برق یخچال علت خاموش شدن یخچال ساید دیو می باشد. اگر یخچال شما خاموش است و برق ورودی ساختمان مشکلی ندارد، باید اتصالات دستگاه را بررسی کنید.

اگر محافظ یخچال آسیب دیده است؛ دستگاه برق ندارد و یخچال خاموش می شود. هنگام مواجه شدن با این وضعیت، محافظ یخچال را تعویض یا تعمیر کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ساید الکترواستیل

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید امرسان ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


  • تعمیرات سرویس
  • تعمیر ساید بای ساید دوو در اندیشه
  • تعمیر ساید بای ساید دوو در فردیس
  • تعمیر ساید بای ساید دوو در ملارد