تعمیرات یخچال, مقالات

علت بوق زدن یخچال دیپوینت

علت بوق زدن یخچال دیپوینت - نمایندگی و تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت بوق زدن یخچال دیپوینت میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دیپوینت و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت بوق زدن یخچال دیپوینت

بوق زدن یخچال عموما یک علامت از وجود ایاردات داخلی در این دستگاه است. این صدا نمایان کننده ایرادات مختلفی می‌تواند باشد و مخاطبان به طور معمول می‌خواهند علت بوق زدن یخچال را بفهمند و راهکارهای رفع این ایراد را یاد بگیرند. در این مقاله از دیپوینت، ما تصمیم داریم به بررسی دقیق مسئله های مربوط به اینکه علت بوق زدن یخچال چیست و روش های حل آن پرداخته و به مخاطبان کمک کنیم تا این ایراد را رفع کنند.

در این مقاله از دیپوینت، ما تصمیم داریم به بررسی دقیق مسئله های مربوط به اینکه علت بوق زدن یخچال چیست و روش های رفع آن پرداخته و به مخاطبان کمک کنیم تا این ایراد را رفع کنند.

بیشتر بخوانید: علت آب دادن یخچال دوو

عوامل بوق زدن یخچال

بوق زدن مکرر یخچال و فریزر اتفاقی است که امکان دارد در هر خانه‌ای پیش بیاید. پس مسئله ای خیلی ضروری است که شما اول بتوانید علت بوق زدن یخچال خود را پیدا کنید و در مرحله‌ی  بعدی اقدامات موردنیاز برای از بین بردن این صدای بوق مکرر را انجام دهید. بوق زدن یخچال می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد، اما جالب است که بدانید این صدا تنها راه ارتباطی یخچال با شما، در زمان بروز اختلالات است.

پس بوق زدن یخچال آنچنان هم موضوع بدی نیست برعکس موضوعی مثبت است، چون زبان بدن یخچال جهت نشان دادن اختلالات موجود در آن است. این موضوع موجب می‌شود که از صدمه های جدی به وسیله الکتریکی شما پیشگیری شود و به عبارتی شما به سرعت اقدام به تعمیر یخچال کنید. در ادامه به بررسی عوامل بوق زدن یخچال می پردازیم.

۱. باز ماندن در یخچال

رایج ترین علت بوق زدن یخچال فریزر، باز ماندن در آن است. در این حالت یخچال شما با بوق مکرر خود، به شما اطلاع میرساند که درب آن خوب بسته نشده است. باز ماندن درب یخچال در طولانی مدت به یخچال شما صدمه وارد خواهد کرد چون سبب می شود که دمای محیط درون یخچال افزایش پیدا کند و این موضوع فشار خیلی زیادی به موتور یخچال وارد می‌کند.

۲. خرابی لاستیک مگنتی در یخچال

بعضی اوقات امکان دارد که دلیل بوق زدن یخچال به دلیل خراب شدن لاستیک درب آن باشد. لاستیک‌های درب یخچال طول عمر معینی دارند و بعد از مدتی امکان دارد که فرسوده شوند و یا ویژگی آهنربایی خود را از دست بدهند. این مسئله سبب می‌شود که هوای گرم محیط خانه وارد یخچال بشود و به موتور یخچال فشار وارد کند. پس بوق زدن مکرر یخچال در این وضعیت موضوعی طبیعی خواهد بود و فقط با تعویض کردن لاستیک درب یخچال ایراد رفع خواهد شد.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور یخچال ال جی

۳. تراز نبودن پایه‌های یخچال یا قرار گرفتن یخچال در سطح ناصاف

یکی دیگر از علت های بوق زدن یخچال و فریزر تراز نبودن آن است. تراز نبودن یخچال یکی دیگر از علت هایی است که موجب می‌شود درب یخچال خوب بسته نشود. به خصوص در موقع هایی که درب یخچال سنگین شده باشد، برای مثال موادی مثل تخم مرغ، انواع سس‌ها و بطری‌های نوشیدنی باشد. سنگینی این مواد جهت تراز نبودن یخچال موجب می‌شود که درب آن خودکار باز شود. جهت حل این ایراد بهتر است از تراز بودن یخچال خود اطمینان پیدا کنید.

۴. قرار دادن مواد غذایی در یخچال بیش از اندازه استاندارد؛

به طوری که حجم مواد غذایی داخل یخچال بسیار زیاد باشد، به موتور یخچال فشار وارد می شود و در نهایت امکان دارد که یخچال آلارم بدهد. همینطور چیدمان نادرست یخچال می‌تواند جلوی فن یخچال را بگیرد و دمای یخچال دیرتر از حالت طبیعی پایین بیاید.

۵. ایرادات فنی؛ علت بوق زدن یخچال

بعضی اوقات امکان دارد که دلیل بوق زدن یخچال بیشتر از آنچه که در بالا به آن اشاره کردیم، باشد و در یخچال ایرادات فنی مثل موارد زیر پیش آمده باشد:

  • اتصالی و خراب شدن برد یخچال: گاهی امکان دارد که علت بوق زدن یخچال، خراب شدن برد آن باشد. در این مورد بخشی از برد یخچال که تشخیص‌دهنده‌ی باز بودن در است، به دلیل خراب بودن، تشخیص غلط می‌دهد و درب یخچال را به صورت نادرست باز در نظر می‌گیرد.
  • خرابی ترموستات: ترموستات یکی از قسمت های مهم داخل یخچال است و جهت تنظیم دما از آن به کار برده می‌شود. به طوری که ترموستات دچار ایراد فنی شود، دمای داخل یخچال را خوب تشخیص نخواهد داد و در سیستم موتور یخچال دیپوینت تداخل به وجود می آید. در نهایت خراب شدن ترموستات هم می‌تواند موجب بوق زدن مکرر یخچال شود.
  • نشتی گاز داخل یخچال: به طوری که گاز از مخزن یخچال نشت پیدا کند، دمای داخل یخچال افزایش می یابد و موجب بوق زدن یخچال می‌شود.
  •  یخ زدن لوله‌های اواپراتور یخچال: یک دلیل صدای بوق یخچال هم می‌تواند یخ زده شدن لوله‌های اواپراتور باشد. در این حالت علاوه بر اینکه موتور با شدت کار می‌کند و در مدت طولانی روشن می‌ماند، دمای درون یخچال پایین نمی‌آید و به موتور بیش از اندازه فشار وارد می‌شود.

بیشتر بخوانید: علت داغ شدن موتور یخچال ال جی

مطلب پایانی درمورد علت بوق زدن یخچال

گاهی اوقات بوق زدن یخچال علت های ساده‌ای دارد که خود شما به سادگی می‌توانید آن را برطرف کنید. ولی گاهی هم علت بوق زدن یخچال ، ایراد فنی است و در این حالت می‌توانید از تعمیرکاران متخصص ما در تعمیرات سرویس برای عیب‌یابی و تعمیر یخچال خود کمک بگیرید. در آخر اینکه بوق زدن یخچال یک واکنشی مثبت است که از سوختگی و از کار افتادگی همیشگی یخچال شما پیشگیری می کند.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دیپوینت در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط