تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیر خاموش شدن یخچال دوو

تعمیر خاموش شدن یخچال دوو

ما در این مطلب به مبحث تعمیر خاموش شدن یخچال دوو می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیر خاموش شدن یخچال دوو

علت آف شدن ناگهانی یخچال دوو مربوط به خرابی زمانبندی دیفراست خراب شدن ترموستات، سوختن محافظ برق و … می باشد. توجه داشته باشید که تعمیر یخچال دوو ، نیازمند مشکل یابی تخصصی است و توصیه می کنیم بدین منظور به سراغ تعمیرکاران مجرب تعمیرا سرویس بروید، و بخاطر هزینه کمتر از خدمات تعمیرکاران تازه وارد و نا بلد استفاده نکنید زیرا اگر مشکل یابی به درستی انجام نشود، امکان تعمیر و کسب نتیجه مطلوب نیز وجود نخواهد داشت.

دلایل آف شدن ساید دوو چیست؟

مهم ترین علت خاموش شدن ناگهانی یخچال دوو  مشکل قطعاتی هم چون ترموستات و نمایشگر الکترونیکی است. اما گاهی اوقات خراب شدن دستگاه هایی مانند محافظ های برق نیز می تواند منجر به بروز این خرابی شود.می دانید که که در کشور ایران، مشکلی به نام نوسان وجود دارد، که سالانه باعث سوختگی بیش زیادی از  وسیله برقی در منازل می شود برای جلوگیری از تاثیر منفی نوسان برقی بر روی وسایل گران قیمتی هم چون یخچال باید از محافظ های برق استفاده کرد ناگفته نماند که محافظ ها نیز امکان دارند به دلیل پوسیدگی و استهلاک یا خرابی و سوختگی مواجه شوند که این خود علت آف شدن ناگهانی یخچال دوو، محسوب می شود.

بیشتر بدانید:تعمیر مشکلات یخچال امرسان

1-خراب شدن زمانبندی دیفراست

دیفراست همان سیستم یخ زدا یخچال محسوب می شود که اهمیت بسیار زیادی و مهمی در حفظ کارکردن دستگاه دارد برخی از افراد تصور می کنند، که خرابی زمانبندی دیفراست تنها باعث ایجاد یخ زدگی در یخچال می شود.

در حالی که مشکلات دیگری از جمله خاموش شدن ناگهانی دستگاه را نیز به همراه دارد زمانبندی دیفراست در حالت عادی 6 الی 8 ساعت یک بار فعال می شود وراهنمایی لازم را به هیتر اِلمنت برای برفک زدایی ارسال می کند برای آب شدن یخ ها نهایتا 25 دقیقه زمان نیاز است، و دوباره شاهد غیرفعال شدن این قطعه خواهیم بود اگر زمانبندی دیفراست خراب شود، فریزر پر از برفک شده و دمای آن افزایش پیدا می کند، و به دلیل تغییراتی که در ساختار دستگاه رخ می دهد شاهد خاموش شدنیک دفعی یخچال خواهیم بود.

2-خراب شدن ترموستات یا موتور دستگاه

دیگر علت خاموش شدن یک دفعی یخچال دوو خرابی ترموستات یا موتور است مهم ترین وظیفه ای که بر عهده ترموستات می باشد کنترل خودکار دمای داخل یخچال و فریزر با ترموستان است باز ماندن طولانی مدت درب یخچال یا معیوب شدن واشر دور درب می تواند باعث ورود هوای گرم به فضای داخلی دستگاه شود

در این شرایط ترموستات به کمپرسور دستور می دهد، که کار خود را آغاز کند و دمای یخچال را مجددا به حالت قبلی برگردانده می شود. اغلب کارشناسان و تعمیرکاران مجرب معتقد هستند که اگر ترموستات خراب شود، و نتواند در زمان مناسب دستورات لازم را ارسال کند به مرور زمان عمل کرد دستگاه مختل شده و امکان دارد با مشکلاتی هم چون خاموش شدن ناگهانی آن مواجه شوید.

بیشتر بدانید:اقدام جهت تعمیر یخچال هیمالیا

3-جریان ورودی برق به ساید دوو با مشکل رو به رو شده است

دیگر علت خاموش شدن ناگهانی یخچال دوو مربوط به قطع شدن جریان برق است. در این شرایط باید کنتور و فیوز را مورد بررسی قرار دهید. همچنین پریز و دوشاخه را مورد بررسی قرار دهید، تا از متصل و محکم بودن آن ها مطمئن شوید. اگر از وسایلی مانند سیم سیار استفاده می کنید، آن را جدا کرده و کابل یخچال را به طور مستقیم به پریز وصل کنید. زیرا امکان دارد سیم سیار به دلایل مختلفی دچار قطعی یا سوختگی شده باشد.

4-سوختن محافظ برق دستگاه

همچنین که قبلا اشاره کرده بودیم، استفاده از محافظ های برق برای تمام وسایل خانه از جمله یخچال ضروری و مهم است، محافظ برق به نحوی طراحی و ساخته شده که از نوسانات برقی را بی تاثیر می کند، و هیچ آسیبی به قطعات سنسورها و مدارهای الکتریکی یخچال وارد نمی کند اما محافظ خود در معرض خطراتی همچون سوختگی قرار دارد، و این موضوع باعث می شود که یخچال به طور ناگهانی آف شود.

5-خراب شدن کمپرسور یا موتور

کمپرسور قلب اصلی یخچال است، و بدون وجود آن یخچال ادامه حیات نخواهد داشت کمپرسور به کمک گاز خنک کننده  به خنک سازی یخچال و فریزر کمک می کند اگر این بخش دچار خرابی شود نمی تواند سرمای یخچال فریزر را تامین و خنک کند و در نهایت شاهد آب شدن و فاسد شدن مواد غذایی خواهیم بود به طور کلی هزینه عوض کردن کمپرسور مقداری زیاده بوده است و اغلب افراد بعد از مواجه شدن با سوختگی این قطعه ترجیح می دهند به طور کلی یخچال را عوض کنند.

6-بعد از خاموش شدن ساید دوو باید چه کرد؟

تا اینجا با علت خاموش شدن ناگهانی یخچال دوو آشنا شدیم اما سوال این است که مهم ترین اقدام در مواجه شدن با این مشکل چیست؟ بخش زیادی از افراد جامعه با قطعات داخلی یخچال و نحوه تعمیر آن آشنا نیستند اما متاسفانه فقط عده کمی هستند که با متخصصین تعمیرات سرویس تماس می گیرند و از آن ها تقاضا می کنند تا تعمیرکاران خود را به محل بفرستند.

اگر اطلاعات زیادی در زمینه تعمیر یخچال ندارید نخستین کاری که باید انجام دهید این است که با متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید و به هیچ عنوان به طور خود سرانه قطعات آن را باز نکنید این موضوع باعث می شود، که هزینه اندک تعمیر یخچال، به هزینه گزاف و خرابی های متعدد تبدیل شود.

تعمیرکاران مجموعه متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگرید، با اِشراف و تسلط کاملی که بر ساختار درونی یخچال دوو دارند، تلاش می کنند، تا تعمیر آن را با هزینه مقرون به صرفه و در محل انجام دهند و شما را بی نیاز از خرید یخچال جدید کنند.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی – ملارد- اندیشه – فردیس– ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


  • تعمیر یخچال دوو در اندیشه
  • تعمیرات سرویس
  • تعمیر یخچال دوو در ملارد
  • تعمیر یخچال دوو در فردیس
  • تعمیر یخچال دوو در کرج

مطالب مرتبط