تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

تعمیر لاستیک درب لباسشویی دوو

تعمیر لاستیک درب لباسشویی دوو

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال فریزر مابه می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر لاستیک درب لباسشویی دوو

در صورت پاره شدن لاستیک بین درب و درب ماشین لباسشویی دوو، لازم است در اسرع وقت نسبت به رفع ایراد اقدام شود. در غیر این صورت هر شستشو با نشتی همراه بوده و آب از درپوش شیر به بیرون می ریزد. در این مقاله راه حل هایی ارائه می دهیم که می توانید خودتان با این مشکل مقابله کنید و یا برای رفع سریع آن با تعمیرگاه کرج تماس بگیرید.

چرا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو پاره می شود؟

دلایل زیادی برای شکستن لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی دوو وجود دارد:

 • استفاده از شوینده های تهاجمی
 • رطوبت بیش از حد
 • کپک زدگی
 • نقص کارخانه
 • جویدن توسط حیوانات خانگی
 • بارگیری و تخلیه نامناسب لباسشویی
 • عدم رعایت بهداشت و نظافت ماشین لباسشویی
 • اشیای خارجی که در جیب لباس فراموش می شوند
 • حرکت بیش از حد ماشین لباسشویی در هنگام شستشو
 • فشردن لباس های شسته شده بین ماشین لباسشویی و درب دریچه
 • آسیب به لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی دوو توسط اتصالات فلزی

بیشتر بخوانید: تعمیر لباسشویی دوقلو هیمالیا

در نظر داشته باشید که رایج ترین خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی دوو حرکت بیش از حد ماشین در هنگام شستشو است.

بنابراین برای اطمینان از ماندگاری لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو، وسایل را با احتیاط از ماشین خالی کنید و مطمئن شوید که هیچ جسم خارجی در جیب لباس شما باقی نمی ماند، فقط شوینده های مرغوب را انتخاب کنید. همچنین مهم است که پس از هر بار استفاده، لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی دوو را خشک کنید و درب آن را برای تهویه باز بگذارید.

در صورت پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو امکان آب بندی آن وجود دارد؟

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو یک درزگیر لاستیکی جامد است که بین مخزن و درب ایمنی قرار دارد. این لاستیک در هنگام شستشو نقش مهمی دارد.

هنگام شستشوی ماشین لباسشویی مقداری آب خارج می شود و این واشر لاستیکی اجازه نمی دهد آب از شیر خارج شود. بنابراین در صورت پاره شدن لاستیک به مقدار بسیار کم، امکان آب بندی آن در برخی از مدل های ماشین لباسشویی دوو وجود دارد، اما در همه مدل ها این امکان وجود ندارد.

یکی از کارهایی که برای پاره شدن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی انجام می شود، چرخاندن لاستیک دور درب است تا قسمتی که پاره شده در قسمت بالایی قرار گیرد.

البته این یک راه حل موقتی است و در برخی مدل ها جواب می دهد. اگر می خواهید این کار را خودتان انجام دهید ممکن است به صرفه باشد اما اگر می خواهید این کار را به تعمیرکار ماشین لباسشویی دوو در کرج بسپارید بهتر است از او بخواهید تا لاستیک دور در را عوض کند تا دچار نشوید. هزینه اضافی پرداخت کنید زیرا در نهایت باید این واشر لاستیکی را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر لباسشویی سامسونگ

آیا امکان چسباندن لاستیک دور در یا تعویض آن وجود دارد؟

به طور کلی آب بندی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو یک راه حل موقت است و پس از چند بار شستشو شروع به نشتی می کند. لاستیک دور درب بسیار حساس است و علاوه بر دمای بالا تحت کشش و در محیط نسبتا تهاجمی کار می کند و در صورت پاره شدن باید تعویض شود.

تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو کار آسانی است و به راحتی انجام می شود. ما همچنان این راهنما را در اختیار شما قرار خواهیم داد. اگر امکان تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دوو را ندارید می توانید این کار را به تعمیرات سرویس بسپارید. این مجموعه به صورت 24 ساعته و با گارانتی این خدمات را ارائه می دهد.

روش عوض کردن لاستیک دور درب

تعویض لاستیک دور درب مانند هر قطعه ماشین لباسشویی روش خاص خود را دارد و در تعویض آن باید به آن نکات توجه کنید. بهتر است این کار را به یک تکنسین لباسشویی ماهر بسپارید.

در برخی از مدل های ماشین لباسشویی دوو می توان این لایه پلاستیکی را بدون برداشتن بدنه یا درب ماشین لباسشویی جدا کرد اما در برخی مدل های دیگر لازم است، بهتر است این کار انجام شود. این کار را به یک تعمیرکار ماشین لباسشویی بسپارید. زیرا دور درب گیره هایی برای نگهداری لاستیک تعبیه شده که در صورت اشتباه صدمات جبران ناپذیری به بار می آورد.

نحوه صحیح برداشتن نوار لاستیکی

نحوه صحیح برداشتن نوار لاستیکی اطراف در به سازنده بستگی دارد، بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که دستورالعمل های دستگاه را بخوانید، سپس آن را از برق بکشید. مراحل بعدی بستگی به این دارد که آیا لاستیک اطراف در قابل جدا شدن است یا خیر. اما در هر صورت نوار پلاستیکی باید از بیرون ماشین لباسشویی جدا شود.

برای برداشتن درپوش سوپاپ، باید بست ها را شل کنید، سپس با استفاده از یک چاقو یا یک پیچ گوشتی نرم، لبه فشار را به دقت به سمت خود بکشید. مورد دوم بالای نوار الاستیک است. پس از این، نوار الاستیک را بگیرید، شروع به برداشتن آن از سمت محدب کنید، سپس آن را در مخزن بپیچید. پوشش را از روی دستگاه بردارید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ارور DE ماشین لباسشویی ال جی

به طور کلی، روند جداسازی قطعات بیشتر به دستگاه بستگی دارد:

 • پانل غیرقابل جا به جایی: بست را از زیر نوار لاستیکی پیدا کنید و آن را بردارید، اگر لاستیک دور درب خیلی محکم وصل نشده باشد، می توانید بدون مشکل آن را جدا کنید.
 • پانل قابل جا به جایی: شیر را پیدا کنید و بلوک شستشو را بیرون بکشید و پانل های بالا و پایین را باز کنید.

پس از انجام این مرحله، شروع به برداشتن قفل و پنل جلویی کنید. هنگامی که به داخل کاف دسترسی پیدا کردید، می توانید به راحتی بست را جدا کنید. امکان دارد گیره یا فنری باشد که با پیچ گوشتی باز شود.

هنگام تعویض نوار لاستیکی چه نکاتی را باید به خاطر بسپارید؟

قبل از تعویض، لطفا توجه داشته باشید:

 • مراقب لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی باشید و آن را سوراخ نکنید.
 • هنگام برداشتن لبه آن را خم نکنید، تراز کردن آن بسیار دشوار است.

اگر نکات بالا را رعایت کنید، ایده بدی نیست که تعمیرات خود را انجام دهید. در شرایطی که دستگاه شما تحت گارانتی است، بهتر است آن را در اختیار افراد حرفه ای قرار دهید. می توانید این کار را به گروه پشتیبانی دوو در تهران بسپارید. ما در گروه دوو انواع تعمیرات ماشین لباسشویی دوو در تهران را با قیمت مناسب و با ضمانت پشتیبانی می کنیم.

بیشتر بخوانید: ارور OE در ماشین لباسشویی ال جی

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


 • تعمیر ماشین لباسشویی دوو در اندیشه
 • تعمیر ماشین لباسشویی دوو در فردیس
 • تعمیرات سرویس
 • تعمیر ماشین لباسشویی دوو در کرج

مطالب مرتبط