تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیرات یخچال دیپوینت در مارلیک

تعمیر یخچال دیپوینت در مارلیک -نمایندگی و تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال دیپوینت در مارلیک میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دیپوینت و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیرات یخچال دیپوینت در مارلیک

انواع یخچال فریزر های امروزی دیپوینت برد الکترونیکی دارند و برای آنکه این دستگاه کارکرد درستی داشته باشد، باید برد آن سالم و خوب کار کند.

یکی از موارد مهم در تعمیرات برد یخچال فریزر دیپوینت یا تعویض کردن آن، سرویس به هنگام یخچال دیپوینت و رعایت مواردی برای افزایش دادن عمر مفید برد الکترونیکی یخچال است.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال جنرال الکتریک

علائم خرابی برد یخچال دیپوینت

 • تعمیر برد یخچال دیپوینت (depoint) کاری ضروری و حساس است که باید کاملا نشانه های خرابی برد یخچال دیپوینت را بشناسیم و بدانیم در چه حالتی تعویض یا تعمیر لازم است.
 • در ادامه چند مورد از نشانه های خرابی برد یخچال دیپوینت و همینطور علت های خراب شدن و روش تعمیر و تعویض کردن برد الکترونیکی یخچال دیپوینت را هم برای شما آورده ایم.
 • آشنایی با نشانه های خرابی به شما کمک می‌کند که ایراد را سریع تر متوجه شوید و تعمیر برد یخچال فریزر دیپوینت خود را زودتر شروع کنید.

روشن نشدن یخچال فریزر دیپوینت

 • یکی دیگر از علائم خراب شدن برد الکترونیکی یخچال های دیپوینت، روشن نشدن یخچال است. در چنین شرایطی اول اتصال برق و سلامت سیم برق را بررسی کنید و اطمینان پیدا کنید که ایرادی وجود ندارد؛ چنانچه به این اطمینان رسیدید، امکان دارد مشکل از برد باشد.
 • شما باید اقدامات مربوط به تعمیرات برد یخچال فریزر دیپوینت و یا عوض کردن آن را انجام دهید. توجه کنید اگر مشکل از موتور یخچال باشد، روشن شدن یخچال تا روند start جلو میرود.

برفک زدن یخچال فریزر دیپوینت

 • از دیگر نشانه های خراب شدن برد یخچال فریزر دیپوینت می‌توان به برفک زدن آن اشاره داشت. یکی از وظیفه های مورد نظر برای برد یخچال دیپوینت کنترل پروسه برفک‌زدایی و پیشگیری از یخ‌ زده شدن است.
 • حال چنانچه شما متوجه شده‌اید که دستگاه شما مدتی است دچار برفک‌ زدگی می‌شود، باید نسبت به بررسی کردن برد آن حساس شوید و جهت وجود ایراد اقدامات مورد نیاز برای تعمیر برد الکترونیکی یخچال را انجام دهید. توجه کنید که اگر به هنگام این کار را انجام دهید، به موتور صدمه خواهد رسید و آسیب های دستگاه شما بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر دیپوینت

ایجاد صداهای ناهنجار و غیرعادی در یخچال های دیپوینت

 • برخی اوقات افزون بر صداهای نرمال و عادی مثل صدای تغییرات سرعت فن دستگاه، صداهای دیگری هم به گوش می‌رسد که این صداها غیرعادی و ناهنجار هستند و مدت زمان طولانی هم ادامه پیدا می‌کنند.
 • پس اگر متوجه صداهای ناهنجاری شدید، باید به بودن ایراد در برد دستگاه شک کنید و بررسی‌های مورد نیاز را برای مطمئن شدن از سلامت این قطعه انجام دهید.
 • اتصالات دستگاه به برق را قطع کنید.
 • یخچال را به‌ سمت جلو بکشید و بر روی آن نظارت داشته باشید.
 • در پوش مربوط به برد را از جای خود خارج کنید.
 • توجه کنید که جای قرارگیری بردها در هریک از یخچال‌ها فرق دارد و ممکن است در دیواره کناری، سقف، داخل یخچال یا پشت یخچال باشد.
 • توصیه می‌شود از طریقه بسته شدن سیم‌ها و اتصالات عکسی بگیرید تا در دنباله مراحل راه بسته شدن آن‌ها را فراموش نکنید.
 • بعد از باز کردن سیم‌ها و برداشتن برد، می‌توانید آزمایش برد را انجام دهید.
 • پیشنهاد می‌شود اگر متوجه کثیفی برد شدید، آن را با استفاده کردن از یک دستمال تمیز کنید.
 • اگر قظعه هایی از برد سوخته باشند، شما می‌توانید با توجه به تغییر رنگی که می‌دهند، متوجه چنین امری شوید.
 • موقع بررسی محتاط باشید تا آسیبی به برد وارد نشود.

روش های افزایش دادن طول عمر برد یخچال فریزر دیپوینت

 • از آنجایی که برد یخچال از اصلی‌ترین قطعه های این دستگاه است، کارکرد صحیح آن به کارکرد درست یخچال موجب خواهد شد. از همین جهت خیلی از افراد به‌دنبال روش هایی برای افزایش طول عمر برد یخچال فریزر هستند.

یخچال خود را در مکان مناسبی قرار دهید

 • یخچال خود را محل مناسبی قرار دهید و این مورد را در نظر داشته باشید که اگر یخچال در محل گرمی قرار گیرد، لوله‌های پشت یخچال و برد صدمه می‌بینند و دیگر کار سرد کردن یخچال را به خوبی  انجام نمی دهد.
 • پس پیشنهاد ما به شما این است که یخچال را در نزدیکی لوله‌کشی گاز، شوفاژ، بخاری و یا محلی که نور خورشید به آن می‌ تابد قرار ندهید، چون قرار دادن یخچال در چنین فضاهایی  به‌ شدت از طول‌ عمر یخچال فریزر شما کم می کند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال امرسان

جابه‌جایی یخچال با دقت کافی

 • از دیگر روش های افزایش دادن طول عمر برد یخچال فریزر، دقت کافی در زمان جابه‌جایی یخچال است. دقت کنید که اگر در زمان جابه‌جایی یا تغییر محل یخچال، به برد آن ضربه‌ای وارد شود، احتمالا شما باید بعد از آن اقداماتی را برای تعمیرات برد یخچال فریزر خود انجام دهید. بنابراین حتما قوانین جابه‌جایی یخچال را در نظر داشته باشید.

رعایت کردن فاصله مناسب یخچال با دیوار

 • در بالا به این مسئله اشاره کردیم که برد یخچال فریزرها در بخش های مختلفی قرار دارد و یکی از محل هایی که برای قرار گرفتن برد مناسب است، پشت یخچال خواهد بود.
 • ولی باید توجه کنید که یخچال را در فاصله‌ی درستی از دیوار قرار دهید، چون چسباندن یخچال به دیوار موجب صدمه دیدن دستگاه می‌شود. پس تلاش کنید فاصله 10 الی 15 سانتی‌متری را رعایت کنید تا هوا به درستی جریان پیدا کند و موتور یخچال داغ نکند.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال بلومبرگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بلومبرگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال بلومبرگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *