تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیر یخچال دوو در ملارد

تعمیر یخچال دوو در ملارد - نمایندگی یخچال در اندیشه - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال دوو در ملارد میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر یخچال دوو در ملارد

مشکلات رایج در تعمیرات یخچال فریزر دوو

 • سرمای ناکافی یخچال فریزر دوو

در صورتی که سرمایش یخچال فریزر شما کم می باشد می بایست چندین مورد را بررسی نمائید. اول این نکته را در نظر بگیرید که یخچال فریزر نباید نزدیک به لوازم گرمازا مانند اجاق گاز قرار گیرد. همینطور دستگاه نباید در برابر تابش مستقیم خورشید قرار بگیرد. در ضمن فاصله یخچال فریزر از دیوار حداقل می بایست 20 سانتی متر باشد.
ولی از لحاظ فنی علت کم شدن سرما در یخچال فریزر دوو می تواند به دلیل ایراد در کمپرسور، نشتی گاز، اشکال در سیستم دیفراست، نقص فن، سوختگی برد الکترونیکی، ایراد ترمودیسک، خراب شدن المنت و… ایجاد شده باشد.

 • آبگیری نکردن از آبریز یخچال فریزر دوو

چنانچه از آبریز دستگاه آب خروج نمی یابد. می بایست مواردی مانند مشکل شیر برقی، ایراد پدال آب سرد کن، پاره شدن یا انسداد شیلنگ های انتقال آب درون درب یخچال فریزر و… توسط تعمیرکار متخصص تعمیر یخچال فریزر دوو چک شوند.

 • منجمد شدن مواد غذایی در کابین یخچال فریزر دوو

در صورتی که مواد غذایی داخل یخچال فریزر یخ می زند، ابتدا دمای دستگاه را بررسی نمائید که بر روی درجه ی خیلی کمی نباشد. همینطور میبایست دقت نمائید که مواد غذایی را نزدیک به دریچه هوای سرد قرار ندهید. و پیشنهاد می گردد غذا هایی که مایع می باشند در طبقه های فوقانی قرار داده شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر هیمالیا در کرج

 • صدای بیشتر از اندازه و غیر طبیعی یخچال فریزر دوو

چنانچه سر و صدای بسیار و غیر عادی از دستگاه شما شنیده می شود می بایست مواردی مانند تراز نبودن دستگاه، عدم صافی محلی که دستگاه آنجا هست، خراب شدن کمپرسور، اشکال در فن کندانسور، اشکال در لرزه گیر کمپرسور، سست شدگی اتصالات کمپرسور و… بررسی شوند. به عنوان مثال در صورت وجود اشکال در فن کندانسور می بایست این قطعه تعویض گردد.

 • اتومات نکردن و یکسره شدن کارکرد یخچال فریزر دوو

در صورتی که دستگاه شما به صورت یکسره کارکرد دارد، قطعاتی مثل حسگر یا ترموستات، لاستیک اطراف درب، مقدار گاز مبرد، برد الکترونیکی، سالم بودن فن، برفک زدگی اوپراتور و… را بررسی نمائید. چنانچه لاستیک اطراف درب از محل خود خروج یافته می بایست آن را در جای خود نصب نمائید. در صورت فرسودگی یا پاره شدن می بایست آن را تعویض نمائید.

 • ایجاد برفک در بخش فریزر یخچال فریزر دوو

بر اساس اینکه یخچال فریزرهای جدید دوو نوفراست هستند نباید داخل کابین فریزر یخ بزند. به طور معمول یخ زدگی یا وجود برفک در یخچال فریزر، به دلیل وارد شدن رطوبت به درون دستگاه است. رطوبت هم به طور معمول به علت فرسودگی لاستیک اطراف درب، باز ماندگی درب دستگاه برای زمان زیاد، اشکال در ترموستات، نقص در حسگر، ایراد در فن، نقص ترمودیسک، اشکال در حسگر دیفراست، خراب شدن المنت، خراب شدن برد الکترونیکی و… وارد دستگاه می گردد.

صدمه پذیر ترین بخش های یخچال فریزرهای دوو

در این قسمت، به چک کردن صدمه پذیر ترین بخش های یخچال فریزرهای دوو می پردازیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دوقلو الکترواستیل

کمپرسور

کمپرسور قلب تپنده یخچال فریزر می باشد و کار تولید سرما را انجام می دهد.

این قطعه به طور معمول در بخش پشت یخچال قرار گرفته و به علت قرار گرفتن در معرض گرما و رطوبت، صدمه پذیرترین بخش یخچال فریزر می باشد. صدمه به کمپرسور می تواند باعث از کار افتادگی کامل یخچال فریزر گردد.

فن

فن کار گردش هوا در درون یخچال فریزر را انجام می دهد.

این قطعه به طور معمول در بخش پشت یا زیر یخچال قرار گرفته و به علت قرارگیری در معرض گرد و غبار و رطوبت، مستعد صدمه می باشد.

صدمه به فن می تواند سبب کم شدن راندمان یخچال فریزر و زیاد شدن مصرف انرژی گردد.

دمپر

دمپر قطعه ای می باشد که از وارد شدن گرما از درون یخچال فریزر به درون فریزر پیشگیری می نماید. این قطعه به طور معمول در بخش میان یخچال و فریزر قرار گرفته و به علت قرارگیری در معرض ضربه و رطوبت، صدمه پذیر می باشد.

صدمه به دمپر می تواند سبب کم شدن کارایی یخچال فریزر و زیاد شدن مصرف انرژی گردد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک در کرج

لاستیک اطراف درب

لاستیک اطراف درب یخچال فریزر کار پیشگیری از خارج شدن سرما از یخچال فریزر را انجام می دهد. این قطعه به علت قرارگیری در معرض ضربه و رطوبت، مستعد صدمه می باشد.

صدمه به لاستیک اطراف درب می تواند سبب کم شدن کارایی یخچال فریزر و زیاد شدن مصرف انرژی گردد.

حسگر دما

حسگر دما کار اندازه گیری دمای درون یخچال و فریزر را انجام می دهد.

این قطعه به طور معمول در بخش پشت یخچال قرار گرفته و به علت قرارگیری در معرض ضربه و رطوبت، صدمه پذیر می باشد.

صدمه به حسگر دما می تواند سبب کارکرد نادرست یخچال فریزر گردد.

برد الکتریکی

برد الکتریکی کار کنترل کارکرد قطعات گوناگون یخچال فریزر را انجام می دهد. این قطعه به طور معمول در بخش پشت یخچال قرار گرفته و به علت قرار گیری در معرض ضربه و رطوبت، صدمه پذیر می باشد.

صدمه به برد الکتریکی می تواند سبب از کار افتادگی کامل یخچال فریزر گردد.

نکته هایی جهت زیاد شدن طول عمر یخچال فریزر دوو

برای زیاد شدن طول عمر یخچال فریزر، بهتر می باشد نکته های زیر را رعایت نمائید:

 • از گذاشتن یخچال فریزر در معرض نور مستقیم خورشید یا گرمای زیاد بپرهیزید.
 • هر چند وقت یک دفعه، یخچال فریزر را از گرد و غبار پاک نمائید.
 • از ضربه زدن به یخچال فریزر بپرهیزید.
 • از صدمه دیدن لاستیک اطراف درب یخچال فریزر پیشگیری نمائید.
 • یخچال فریزر را بیشتر از اندازه پر نکنید.
 • به صورت مرتب، یخچال فریزر را تمیز نمائید.

با رعایت کردن این نکته ها، می توانید طول عمر یخچال فریزر خود را زیاد کرده و از صدمه دیدن آن پیشگیری نمائید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر ال جی در کرج

نتیجه گیری:

در نهایت، در این مقاله به مشکلات رایج یخچال جنرال الکتریک و راه حل های آن پرداختیم. در صورتی که یکی یا چند مورد از این مشکلات را تجربه می کنید، بهتر است با یک تکنسین مجرب تماس بگیرید که می تواند مشکل را به صورت دقیق تشخیص دهد و افتادگی هزینه های بیشتر را جلوگیری کند. همچنین برای جلوگیری از بروز مشکلات آینده، به مراقبت و نگهداری منظم یخچال خود فوق العاده اهمیت بدهید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جی پلاس در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال سامسونگ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جی پلاس در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *