تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیر برفک زدایی یخچال الکترواستیل

تعمیر برفک زدایی یخچال الکترواستیل

ما در این مطلب به مبحث تعمیر برفک زدایی یخچال الکترواستیل می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر برفک زدایی یخچال الکترواستیل

یخچال الکترو استیل یک وسیله خانگی پر طرف دار و محبوب است که به سرد کردن و تازه نگه‌ داشتن مواد غذایی ما کمک می‌کند. بااین‌حال، باگذشت زمان، یخ زدگی می‌تواند در داخل محفظه فریزر جمع بشوند و کارایی و ظرفیت ذخیره‌سازی آن را کاهش دهد؛ بنابراین مهم است که یخچال الکترو استیل خود را به طور منظم دیفراست یا برفک زدایی کنید تا عمل کرد بهینه آن حفظ شود در این مقاله از نحوه برفک زدایی یخچال الکترواستیل را به‌صورت گام‌به‌گام موردبحث قرار خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بیبشتر بدانید:تعمیر آبسردکن ساید بای ساید دوو

نحوه تعمیر برفک زدایی یخچال الکترواستیل چگونه است؟

برای ازبین‌بردن برفک زدگی در یخچال الکترو استیل خود، باید مراحل خاصی را دنبال کنید ابتدا فریزر الکترو استیل خود را از برق بکشید، و اجازه دهید یخ‌زدگی کاملاً آب شود هرگز از اجسام نوک‌تیز برای خراشیدن یخ استفاده نکنید زیرا امکان دارد به بدنه یخچال الکترو استیل آسیب برساند یا باعث نشتی آب شود.

اگر برفک زدگی فقط در قسمت فریزر وجود دارد و یخچال الکترو استیل شما به‌درستی کار می‌کند اما همچنان با این مشکل مواجه هستید بهتر است مهر و موم واشر درب فریزر را به‌دقت و چک کنید. این مشکل امکان دارد به دلیل فرسودگی یا پاره شدن مهر و موم واشر در درب یخچال باشد.

برای چک کردن مهر و موم واشر، می‌توانید یک‌ تکه کاغذ بین درب و بدنه قرار دهید و سعی کنید آن را بکشید و از یخچال جدا کنید. هنگام برداشتن کاغذ باید مقداری مقاومت را ایجاد شود.

یخچال را خاموش و خالی کنید

برای شروع فرآیند نحوه برفک زدایی یخچال الکترواستیل، یخچال را با جدا کردن آن از منبع برق خاموش‌کردن یا قطع‌ کننده مدار آن خاموش کنید. در مرحله بعد، تمام وسایل را از محفظه فریزر و یخچال خارج کنید. آن  ها را در خنک‌کننده یا محل دیگری نگه دارید، تا در دمای ایمن نگه داری شوند.

تجمع یخ زدگی را حذف کنید

هنگامی که در فرآیند نحوه برفک زدایی یخچال الکترواستیل یخچال خود را خالی کردید وقت آن است که با تجمع یخ زدایی در داخل آن مقابله کنید با قراردادن قفسه‌ها یا کشوهای قابل‌جابه‌جایی در هر دو محفظه و برداشتن آنها شروع کنید. این ها را می‌توان بعداً جداگانه شست.

در محفظه فریزر از یک سوهان یا کاردک پلاستیکی استفاده کنید، تا هرگونه یخ زدگی قابل‌مشاهده روی دیواره یا کف فریزر هست را به‌ آرامی از بین ببرید. مراقب باشید از اشیا فلزی نوک‌تیز استفاده نکنید چون که امکان دارد به سطوح داخلی دستگاه شما آسیب برساند. اگر عجله دارید، می‌توانید از سشوار  البته با باد خنک برای روند سریع آب شدن یخ استفاده کنید.

افرایش سرعت یخ‌زدایی

برای سرعت‌بخشیدن به فرایند یخ‌زدایی در یخچال الکترو استیل می‌توانید کاسه‌های آب گرم را در داخل هر دو محفظه قرار دهید درب ها را ببندید و بگذارید مدتی بماند تا از کاسه‌های آب گرم بخار تولید شود بخار به ذوب‌شدن یخ‌های باقی‌مانده سریع‌تر کمک می‌کند.

داخل یخچال را تمیز و خشک کنید

در ادامه فرآیند نحوه برفک زدایی یخچال الکترواستیل هنگامی که تمام یخ از هر دو محفظه یخچال الکترو استیل شما ذوب شد وقت آن است که آن ها را قبل از روشن‌کردن مجدد به طور کامل تمیز و خشک کنید. از یک شوینده ملایم مخلوط با آب گرم استفاده کنید تا تمام سطوح داخلی را به طور کامل پاک کنید.

به  تمیزکردن سوراخ‌ها یا کانال‌ های تخلیه که ممکن است در حین یخ‌زدایی با یخ مسدود شده باشند توجه ویژه‌ ای داشته باشید قبل از ادامه همه چیز را با حوله‌ های تمیز خشک کنید.

یخچال را دوباره به برق وصل کنید

پس از اینکه تمام مراحل قبلی نحوه یخ زدایی یخچال الکترواستیل را با موفقیت انجام دادید یخچال الکترو استیل خود را دوباره به منبع برق وصل کنید یا کلید مدار آن را روشن کنید قبل از بازگرداندن غذا به محفظه‌ های مربوطه به آن زمان بدهید تا به دمای خنک‌کننده مطلوب خود برسد.

بیشتر بدانید:تعمیر مشکلات یخچال امرسان

علل برفک زدن یخچال الکترو استیل چیست؟

شناسایی و رسیدگی به علت خاص یخ‌ زدگی در یخچال الکترو استیل برای جلو گیری از آسیب بیشتر و اطمینان از عمل کرد مطلوب بسیار مهم است. چرا که جنبه پیش گیرانه دارد. یخ‌زدن در یخچال الکترواستیل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از علل احتمالی عبارت‌اند از:

 1. مشکلات آب‌بندی درز لاستیکی درب

اگر درز گیر درب آسیب‌دیده یا به‌درستی آب‌بندی نشده باشد، هوای گرم از بیرون می‌تواند وارد یخچال شود و باعث تراکم رطوبت و یخ‌زدگی شود. در نحوه برفک زدایی یخچال الکترواستیل، بایستی به درز گیر واشر درب توجه نمود.

 1. تنظیم دما

اگر دمای داخل یخچال خیلی کم باشد ممکن است منجر به سرد شدن بیش از حد و ایجاد یخ‌ زدگی شود.

 1. دریچه‌های مسدود شده

اگر دریچه‌ های داخل یخچال توسط مواد غذایی یا اشیا دیگر مسدود شود، می‌تواند گردش مناسب هوا را محدود کرده و منجر به ایجاد یخ‌ زدگی شود.

 1. خرابی سیستم یخ‌زدایی

اگر سیستم یخ‌زدایی یخچال به‌درستی کار نکند، ممکن است به طور مؤثر تجمع یخ را حذف نکند و در نتیجه یخ‌زدگی بیش از حد ایجاد شود.

 1. بارگذاری بیش از حد

بارگیری بیش از حد یخچال با وسایل زیاد می‌تواند مانع گردش هوای مناسب شود و از خنک‌شدن مؤثر جلوگیری کند و منجر به تشکیل برفک شود.

 1. باز شدن مکرر درب

باز کردن مکرر درب یخچال یا باز گذاشتن آن برای مدت طولانی سبب می‌شود تا هوای گرم وارد شود و باعث تراکم رطوبت و یخ‌زدگی شود.

 1. ترموستات معیوب

ترموستات خراب امکان دارد دما را به‌درستی تنظیم نکند و منجر به خنک‌شدن بیش از حد و یخ‌زدن شود.

 1. تهویه ضعیف

قراردادن یخچال در یک منطقه با تهویه ضعیف یا کنار دیوار می‌تواند گردش هوا را در اطراف دستگاه محدود کند و منجر به ایجاد یخ‌زدگی شود.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس،

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


 • تعمیر یخچال الکترواستیل در اندیشه
 • تعمیر یخچال الکترواستیل در کرج
 • تعمیر یخچال الکترواستیل در فردیس
 • تعمیر یخچال الکترواستیل در ملارد
 • تعمیرات سرویس

مطالب مرتبط