تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیر مشکلات یخچال الکترواستیل

تعمیر مشکلات یخچال الکترواستیل

ما در این مطلب به مبحث تعمیر مشکلات یخچال الکترواستیل می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر مشکلات یخچال الکترواستیل

یخچال الکترواستیل یکی از مهم ترین وسایل خانگی است که در اکثر خانه‌ ها و محیط‌ های تجاری مورد استفاده قرار می‌ گیرد. این نوع یخچال‌ ها با ترکیبی از استیل ضد زنگ و قطعات الکترونیکی به‌ وجود آمده‌ اند و به دلیل ظاهر زیبا و عملکرد مطلوبشان، بسیار مورد توجه قرار گرفته‌ اند. اما همانند هر وسیله برقی دیگری، یخچال‌ های الکترواستیل نیز ممکن است با مشکلات و خرابی‌ هایی روبرو شوند که نیازمند تعمیر و رفع اشکال هستند.

مشکلات رایج یخچال الکترواستیل

نشتی آب:

یکی از مشکلات رایج در یخچال‌ های الکترواستیل نشتی آب است. این مشکل ممکن است به دلیل خرابی در لوله‌ های آب دستگاه یا در بخش تخلیه آب و سردکننده به وجد بیاید.

نشتی آب می‌ تواند باعث ترشح آب در داخل یخچال شده و باعث آسیب رسانی به مواد غذایی و خرابی دستگاه شود. در صورت مشاهده نشتی آب، بهتر است یخچال را خاموش کرده و یک تعمیرکار ماهر مشاوره و استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: ریست کردن انواع یخچال

عدم خنک کردن مناسب:

اگر یخچال الکترواستیل شما به درستی خنک نمی کند و درجه حرارت داخل آن مطابق با تنظیمات صحیح نیست، ممکن است دلایل متعددی داشته باشد. از جمله دلایل ممکن می‌ توان به خرابی کمپرسور، نقص در سیستم سرمایشی یا کثیف بودن برج‌ های خنک‌ کننده اشاره کرد. در این صورت، تعمیرکار مجربی را جهت تشخیص و رفع مشکل مراجعه کنید.

برخی از یخچال‌ های الکترواستیل دارای نمایشگر ال ای دی هستند که اطلاعاتی مانند درجه حرارت داخلی یا تنظیمات را نشان می‌ دهند. اگر نور نمایشگر خراب شده است و اطلاعات قابل دیدن نیست، ممکن است به دلیل ایراد نقص در قطعات الکترونیکی یا مشکل در سیم‌ کشی باشد. در این صورت، توصیه می‌ شود که تعمیرکار متخصص را جهت تعمیر یا تعویض قطعات مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال فریجیدر

صداهای غیرطبیعی:

صداهای غیرمعمولی که از داخل یخچال الکترواستیل می‌آید، نشانه  احتمالی وجود مشکل است. ممکن است صدا های خردکننده، وزوز یا دیگر صداهای نامعمول را بشنوید.

این صدا ها ممکن است به دلیل مشکلاتی در قطعات مکانیکی یا الکترونیکی باشد. برای تشخیص و رفع مشکل، تعمیرکار متخصص را مشاوره و استفاده کنید.

صداهای غیرطبیعی در تعمیر یخچال الکترواستیل

صداهای غیر معمول که از داخل یخچال الکترواستیل می‌ آید، ممکن است نشانه وجود مشکلی باشد.

برای بررسی و تعمیر این صداها، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تشخیص نوع صدا: مهمترین قدم در تشخیص صداهای غیرمعمول، تشخیص نوع صدا و مشخص کردن منبع آن است. صداهای معمول شامل بوق یا صدای روشن شدن کمپرسور هنگامی که یخچال را روشن می‌کنید، صدای ترکیدن یخ در فریزر یا صدای راه‌ اندازی و توقف فن می‌ باشد. اگر صدای غیر معمولی شنیدید که تاکنون در یخچال شما وجود نداشته، باید آن را بررسی کنید.
 1. مکان صدا: سعی کنید مکان مشخصی که صدا از آن می‌ آید را مشخص کنید. آیا صدا از داخل فریزر، سردکننده یا بخش موتور و کمپرسور می‌ آید؟ این اطلاعات می‌ تواند مراحل بعدی را در بررسی و تعمیر تسهیل کند.
 1. بررسی قطعات مکانیکی: در صورتی که صدا از قطعات مکانیکی مانند فن، کمپرسور یا موتور می‌ آید، ابتدا بررسی کنید که آیا هر یک از قطعات درست کار می‌ کنند و آیا همه پیچ‌ ها و قطعات به درستی بسته شده‌ اند. همچنین، بررسی کنید که آیا هیچ قطعه‌ ای در داخل یخچال به صورت تصادفی قرار نگرفته است و به قطعات مکانیکی برخورد نمی‌ کند.
 1. بررسی سیستم سرمایشی: صداهای غیرمعمولی ممکن است به دلیل خرابی در سیستم سرمایشی باشد. اگر صدای نامطلوب از فریزر یا سرد کننده می‌ آید، ممکن است کویل‌ ها یا برج‌ های خنک‌ کننده کثیف شده باشند که باعث مشکل در سرمایش هستند. در این صورت، تمیز کردن کویل‌ ها و برج‌ های خنک‌ کننده می‌ تواند به حل مشکل کمک کند.
 1. مشاوره تعمیرکار مجرب: اگر با انجام مراحل فوق هنوز نتوانستید مشکل صدا را تشخیص دهید و آن را برطرف کنید، بهتر است تعمیرکار مجربی را مشاورود به عرصه برای ارزیابی و تعمیرات بیشتر مشکل را در نظر بگیرید. تعمیرکار با تجربه می‌ تواند با بررسی دقیق تر و استفاده از ابزارهای مناسب، علت دقیق مشکل را تشخیص داده و تعمیرات لازم را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال فریزر ال جی در مارلیک

توجه داشته باشید که این توصیه‌ ها در مورد یخچال‌ های الکترواستیل به طور کلی است و ممکن است برخی تفاوت‌ ها در مدل‌ های خاص وجود داشته باشد. همچنین، در صورتی که یخچال شما هنوز تحت ضمانت نامه  باشد، تماس با تیم پشتیبانی الکترواستیل و ارسال دستگاه به مرکز خدمات معتبر آنها نیز گزینه‌ ی مناسبی است.

عدم سرمایش کافی در تعمیر یخچال الکترواستیل

برای بررسی عدم سرمایش کافی در یخچال الکترواستیل، می‌توانید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. تنظیم دما: ابتدا مطمئن شوید که دمای یخچال به درستی تنظیم شده است. بررسی کنید که دمای داخل یخچال و فریزر به مقادیر مناسبی تنظیم شده باشد. در برخی مدل‌های یخچال‌ها، دستگاه‌های کنترل دما را می‌توانید در داخل یخچال یا در قسمت پشتی آن پیدا کنید.
 2. بررسی درب یخچال: مطمئن شوید که درب‌ها به درستی بسته شده و هیچ ترکی در لبه‌ها یا بستری در  درب وجود ندارد. همچنین، بررسی کنید که درب‌ها صحیح قرار گرفته‌اند و هیچ فضای خالی وجود ندارد که موجب نشت هوا و کاهش سرمایش شود.
 3. بررسی سیستم سرمایش: بررسی کنید که آیا واحد سرمایشی (کمپرسور) درست کار می‌کند. گاهی اوقات، مشکلات در کمپرسور می‌تواند باعث عدم سرمایش کافی شود. در صورت تشخیص هر گونه نقص در کمپرسور، بهتر است با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.
 4. بررسی قطعی هوا: مطمئن شوید که هوا به درستی در یخچال جریان دارد و هیچ مسدودی در مسیر هوا وجود ندارد. برخی از یخچال‌ها فیلتر هوای قابلیت عوض شدن را دارند که باید بررسی شود. همچنین، مطمئن شوید که هوا در قسمت‌هایی که سرمایش انجام می‌شود (مانند فن هوا) به درستی جریان دارد.
 5. مشاوره تعمیرکار مجرب: اگر با انجام مراحل بالا همچنان مشکل سرمایش را حل نکرده‌اید، بهتر است تعمیرکار ماهری را مشاوره و برای ارزیابی و تعمیرات بیشتر مشکل را به عهده بگیرید. تعمیرکار با تجربه می‌تواند با استفاده از ابزارهای مناسب و دانش فنی خود، علت دقیق مشکل را تشخیداده و تعمیرات لازم را انجام دهد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر کلور در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید امرسان ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


 • تعمیر یخچال الکترواستیل در ملارد
 • تعمیرات سرویس
 • نمایندگی تعمیر یخچال الکترواستیل در کرج
 • تعمیر یخچال الکترواستیل در فردیس

مطالب مرتبط