تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

داغ شدن آب ماشین لباسشویی امرسان

داغ شدن آب ماشین لباسشویی امرسان - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال امرسان در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث داغ شدن آب ماشین لباسشویی امرسان میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

داغ شدن آب ماشین لباسشویی امرسان

آیا تا کنون بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی با لباس‌هایی گرم و چروک روبرو شده‌اید؟
بی شک دیدن این صحنه به علاوه اینکه کفرتان را در می‌آورد خستگی را هم بر تن شما جای می‌گذارد.
در این شرایط نخستین کار برای چک کردن مشکل، بررسی کردن درجه دمای آب ماشین لباسشویی است چون که در همه ماشین های لباسشویی‌ از جمله ماشین لباسشویی بوش، اسنوا و … برای شستن هر لباس درجه دمای آب مختلفی تعریف شده‌ است.
اگر درجه آب بیش از اندازه لازم باشد لباس‌ها چروک شده و به بافت آن‌ها صدمه وارد می‌شود.
حالا سؤال این است که اصلا (دلیل داغ شدن آب ماشین لباسشویی امرسان چیست؟) این همان پرسشی است که ما جواب آن را در این مقاله برای شما حاضر کرده‌ایم.
اگرچه که تشریحات ما علتی بر عدم احتیاجی شما به یک تعمیرکار حرفه‌ای برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش یا دیگر مارک ها نیست.

معیوب یا خرابی ترموستات ماشین لباسشویی امرسان

ترموستات یکی از با اهمیت ترین قطعه ها در ماشین لباسشویی است. این قطعه مهم وظیفه تنظیم دمای آب مورد احتیاج برای شستشوی ماشین لباسشویی را بر دوش دارد.

ترموستات اغلب در قسمت عقبی و پایین ماشین لباسشویی قرار داده می‌شود. هر ترموستات یک حسگر قدرتمند را دارا است که در درون محفظه ماشین لباسشویی قرار داشته و با آب درون مخزن در تماس است.

این حسگر با بیشتر شدن دمای آب گرما را به تیغه‌های غیر هم جنس انتقال داده تا در یک پروسه هوشمند، بر اساس برنامه‌ داده شده به دستگاه فعالیت تولید گرما به واسطه ماشین لباسشویی متوقف شود.

هروقت این روند به خوبی اجرا نشود آب بیش از اندازه لازم داغ می‌شود. پس خرابی یا معیوب شدن ترموستات می‌تواند دلی گرم  شدن آب ماشین لباسشویی باشد.

چروک و گرم بودن لباس، گرمای بسیار شیشه مخزن، حرارت زیاد یا داغی بدنه دستگاه از نمونه علائم های خرابی ترموستات ماشین لباسشویی است.

عموما بهره مداوم از دمای آب زیاد برای شستشوی لباس‌ها، ناپایداری ولتاژ ماشین لباسشویی، داغ شدن بیش از اندازه عایق‌ها منجر به خراب شدن ترموستات می‌شود.

در این زمان بایستی به کمک یک تعمیرکار ماهر و متخصص برای عوض کردن یا تعمیرات این قطعه اقدام کنید. لازم به بیان است که با مراجعه به راهنمای خرید ماشین لباسشویی امرسان، متوجه خواهید شد که در ماشین لباسشویی‌های نوین به جای ترموستات از ترمیستورها بهره گیری می‌شود.

کارکرد کلی ترمیستورها شبیه ترموستات است. مزایای ترمیستور در این است که به علاوه داشتن طول عمر بالاتر، به خاطر اینکه مدار این قطعه مکانیکی نیست امنیت و درجه اعتماد بیشتری نسبت به ترموستات‌ها دارد.

فعالیت اشتباه المنت ماشین لباسشویی امرسان

المنت قطعه با اهمیت دیگری است که مانند ترموستات به تنظیم دما و گرم شدن آب ماشین لباسشویی کمک می‌کند، زیرا که در پروسه شست‌و‌شو بهره از آب خنک نتیجه رضایت بخشی در کیفیت کار ندارد لذا المنت تحت دستور ترموستات درجه حرارت آب را تا حدی که به دستگاه برنامه داده شده‌ است زیاد میکند.

برخی علت گرم شدن آب ماشین لباسشویی خراب بودن همین قطعه است. سوختن یا خراب شدن المنت بیشتر در اثر نقص در کارکرد برد، فرسایش بسیار به خاطر آب سنگین و اسیدی، جرم گیری نکردن سر وقت و روشن نمودن ماشین لباسشویی بدون آبگیری رخ میدهد.

المنت ماشین لباسشویی در این حالت نیاز به عوض شدن خواهد داشت که بایستی این کار را به متخصصین کار سپرد. در مارک های مختلف ماشین لباسشویی المنت‌ها دارای شکل و جلوه تقریبا برابری هستند و تنها تفاوت اصلی در توان آن‌ها است.

مدل های جدید ماشین لباسشویی امرسان دارای قوی ترین المنت‌ها هستند.

بیشتر بخوانید: علت خشک نکردن ماشین لباسشویی جنرال الکتریک

عدم تنظیم درست درجه آب ماشین لباسشویی امرسان

اگر حالا مقابل ماشین لباسشویی امرسان خود بایستید، برنامه‌های شستشوی متفاوتی را روی صفحه نمایشگر آن مشاهده خواهید کرد.

این برنامه‌ها برای شستن هرچه برتر لباس ها با توجه به گونه پارچه و وزن آن‌ها تحت نظر گرفته شده‌اند.

همین تنوع، شاید بعضی از شما را گیج کند و به اشتباه برنامه‌ای را برگزینید که مساعد با گونه شستشوی تحت نظرتان نباشد.

این کار می‌تواند از سایر دلایل داغ شدن آب ماشین لباسشویی امرسان باشد، به عنوان مثال در صورت کلی آبکشی در ماشین‌های لباسشویی با آب عادی انجام می‌شود و به همین خاطر است که بعد از پایان کار به روی لباس‌ها تاثیری از حرارت و گرما نخواهد بود، ولی برخی برای آبکشی بعضی لباس ها احتیاج به آب با دمای زیاد است، درنتیجه موقع پایان کار ماشین لباسشویی، لباس ها گرم یا داغ می‌شوند.

پس حالا متوجه شدید که گونه برنامه منتخب شده برای آبکشی هم در گرم شدن آب ماشین لباسشویی دست دارد، پس پیش از بهره از ماشین لباسشویی، برترین امر این است که به دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی رجوع کرده و آن را با دقت بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: ارور ماشین لباسشویی حایر

مشکل در سیم کشی ماشین لباسشویی امرسان

طبیعی است که هیچ‌ یک از وسیله های برقی بدون سیم کشی درست کارکرد صحیحی نخواهند داشت.

در ماشین لباسشویی‌ها هم دلیل گرم شدن آب ماشین لباسشویی می‌تواند حاصل از سیم کشی غلط موتور و دیگر قطعه های الکتریکی آن باشد.

عدم عایق بودن سیم‌ها و یا هر گونه مشکل در سیم کشی ماشین لباسشویی باعث می‌شود تا سیم حرارت بسیاری را از خود ایجاد کند در نتیجه، این کار منجر به گرم شدن بیش از اندازه بدنه و آب درون ماشین لباسشویی می‌شود.

به علاوه بر این نبود دقت در سیم کشی ماشین لباسشویی خطر های جانی جبران ناپذیری را هم به دنبال خواهد داشت، پس به محض اینکه متوجه این مشکل در ماشین لباسشویی امرسان خود شدید، برای تعمیرات سریعا با یک تعمیرکار ماهر تماس بگیرید.

مشکل در برد الکتریکی و سنسور تنظیم حرارت آب ماشین لباسشویی امرسان

در ماشین لباسشویی‌های نوین و پیشرفته امروزی، برد الکتریکی و سنسور تنظیم حرارت از جمله قطعه های مهمی هستند که مدیریت و مهار دمای آب در ماشین لباسشویی را بر دوش دارند.

از این سو در حالتی که برد الکتریکی ماشین لباسشویی خراب شود و یا اختلال یافته باشد دمای آب بیش از حد زیاد شده و داغ می‌شود.

بیشتر بخوانید: علت کار نکردن دور تند ماشین لباسشویی دوو

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال امرسان، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط