مقالات, تعمیرات ساید بای ساید

ارور ساید بای ساید دوو

ارور ساید بای ساید دوو -تعمیر ساید بای ساید در اندیشه - کرج - فردیس و مارلیک -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث ارور ساید بای ساید دوو  میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید دوو ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

رفع ارورهای یخچال فریزر دوو

در ادامه راهکارهای رفع کردن هر کدام از خطاهای یخچال دوو گفته شده و به صورت شکل جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد. ناگفته نماند مناسب با مدل یخچال، خطای یخچال دوو می تواند به دلایل متفاوتی رخ دهد. به همین خاطر است که تاکید می کنیم با کسب کردن اطلاعات از وب سایت های مختلف به دنبال تعمیر خودسرانه نباشید. به ویژه اگر تجربه ی کافی ندارید. در ادامه راهکار هر کدام از کد خطاها کاملا مورد بررسی قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید:ارورهای ساید بای ساید امرسان

خطای F1 در یخچال فریزر دوو

خطا f1 یخچال دوو وقتی رخ می دهد که سنسور فریزر یا فن دستگاه به ایراد برخورده باشد. سنسور دما در یخچال دوو وظیفه کنترل سرما در فریزر را بر عهده دارد که به مدت 25 دقیقه روشن و 25 دقیقه خاموش می‌شود. اگر به هر طریقی تغییری در اهم سنسور دما و یا قطعی در اتصالات آن ایجاد شود موجب اختلال در کارکرد آن می شود و شما با خطای f1 مواجه می شوید.

  • راه حل: جهت مشاهده ی این مدل از کد خطاها، توصیه می شود سنسور فریزر و کلیه اتصالات را به دقت چک کنید. تا بتوانید دلیل قطعی جریان برق یا اتصال کوتاه را به درستی شناسایی کنید. در صورتی که سنسور کارکرد خود را از دست داده باشد، باید عوض شود.

ارور R1 در یخچال فریزر دوو

خطای R1 یخچال دوو بر اثر ایراد در سنسور یخچال و یا اتصالات (اتصال کوتاه) آن ایجاد میشود. این سنسور موظف به کنترل دمای محیط است.

  • راه حل: از سالم بودن سنسور یخچال اطمینان پیدا کنید. در غیر این صورت باید اقدامات تعویض کردن سنسور در اولویت قرار گیرد. همینطور پیشنهاد می شود کارایی اتصالات بررسی شود.

ارور RT در یخچال فریزر Daewoo

کد خطا یا ارور RT یخچال دوو مرتبط با سنسور دمایی یخچال است و بر اثر خراب شدن سنسور، قطع شدن سیم و یا اتصال کوتاه ایجاد میشود. این سنسور کنترل کارکرد عادی دستگاه را انجام می دهد.

  • راه حل: پیشنهاد می شود برای رفع کردن این ایراد، کارکرد سنسور و همینطور همه ی اتصالات مرتبط به آن چک شود. جهت نیاز باید تمامی اتصالات عوض شده و همینطور سنسور معیوب تعویض شود. جهت تعمیرات کامل پیشنهاد ما آن است فرایند  لازم را به اشخاص  کاربلد واگذار کنید.

بیشتر بخوانید: ارورهای ساید بای ساید بلومبرگ

خطای D1 در یخچال فریزر دوو

دلیل بروز خطای D1 یخچال فریزر دوو معیوب بودن سنسور دیفراست دستگاه است. این سنسور تشخیص دادن دمای قسمت پشت اواپراتور را انجام می دهد و در صفحه نمایش دمای دستگاه، قطع بودن اتصال را باعلامت (LO) و اتصالات کوتاه را با علامت (HI) نمایش میدهد.

  • راه حل: برای رفع کردن کد خطای D1 یخچال فریزر دوو باید مقدار مقاومت سنسور دیفراست چک شود. تا بتوانید از سالم بودن سنسور اطمینان پیدا کنید. همینطور تمامی اتصالات به سنسور هم باید بررسی شوند. اگر کارایی آن ها درست  نباشد اقدامات تعویض کردن قطعه را در اولویت قرار دهید.

ارور HS در یخچال فریزر دوو

علت ایجاد ارور HS یخچال فریزر دوو به بودن ایراد در سنسور رطوبت مرتبط است. این کد خطا یکی از بارزترین خطاهای یخچال دوو است.

  • راه حل: جهت وجود ایراد باید سنسور معیوب تعمیر و تعویض شود و همینطور باید تمامی سیم های متصل به آن چک شود. جهت تعمیر و تعویض قطعه حتما با مراکز تعمیرات تخصصی در ارتباط باشید.

ارور DR در یخچال فریزر دوو

دلیل بروز خطای DR یخچال فریزر دوو باز بودن بیش از اندازه درب دستگاه است که امکان دارد دلایل مختلفی مثل خرابی میکروسوئیچ درب، خراب شدن واشر درب یخچال، تراز نبودن دستگاه و … هم سبب بروز این خطا می شود.

  • راه حل: اگر این کد خطا را در صفحه نمایش یخچال دوو دیدید مستقیم درب یخچال را بررسی کنید. یک دفعه درب را باز و بسته کنید. اگر کد خطا حذف نشود در این حالت باید زیر نظر یک تعمیرکار حرفه ای، میکرو سوئیچ درب یخچال عوض شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ساید بای ساید فریجیدر در اندیشه

خطای DF در یخچال فریزر دوو

کد خطا یا ارور DF یخچال فریزر دوو به خاطر باز بودن درب فریزر دستگاه به مدت زمان طولانی و یا خراب شدن میکروسوئیج درب آن است

  • راه حل: برای رفع کردن این کد خطا یک بار در فریزر را باز و بسته کنید. اگر خطا هنوز هم باقی بماند در این حالت باید میکروسوئیچ درب فریزر عوض شود. جهت مواجه شدن با هر نوع خطای یخچال دوو جهت تعمیرات اساسی باید با تعمیرکاران تعمیرات سرویس در تماس باشید.

خطا DH در یخچال فریزر دوو

دلیل ارور DH یخچال فریزر دوو عموما باز بون بیش از اندازه و یا خراب شدن میکروسوئیچ مرتبط با درب محفظه نوشیدنی (Home Bar) است که با این کد خطا نشان داده می شود.

  • راه حل: جهت مشاهده کردن این کد خطا باید یک بار محفظه (Home Bar) را باز و بسته کنید، اگر ایراد رفع نشد به فکر تعویض کردن میکروسوئیچ این بخش باشید.

ارور C1 در یخچال فریزر دوو

شما وقتی با خطای C1 یخچال فریزر دوو رو به رو می شوید که کمپرسور دستگاه بیشتر از 3 ساعت کار کرده و دمای سنسور دیفراست از 5 درجه افزایش یافته است.

  • راه حل: اگر این خطا بر روی دستگاه نشان داده شد فقط اقدامی که می توانید انجام دهید این است که کمپرسور دستگاه را خاموش نمایید. اجازه بدهید یخچال مدتی استراحت کند تا دمای آن به حالت عادی باز گردد و به زیر 5 درجه برسد. پس از آن به احتمال زیاد این کد خطا حذف میشود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ساید بای ساید امرسان در کرج

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *