تعمیرات یخچال, مقالات

نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک

نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک

ما در این مطلب به مبحث نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

فهرست مطالب

نمایندگی تعمیر یخچال جنرال الکتریک

یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای هر خانواده ای پیش بیاید خرابی لوازم برقی و آشپزخانه است، اما اگر این خرابی مربوط به لوازم مهم تری مانند یخچال و گاز باشد، سریعاً به تعمیرکار نیاز خواهید داشت.

اگر شما هم نیاز به تعمیر یخچال جنرال الکتریک خود دارید با مشاورین تعمیرگاه تماس بگیرید. یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند دلیل اصلی کار نکردن یخچال جنرال الکتریک است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر میله در مارلیک

دلیل اتوماتیک کار نکردن یخچال جنرال الکتریک

یکی از رایج ترین ایرادات یخچال جنرال الکتریک این است که یخچال به صورت خودکار کار نمی کند. از جمله این دلایل می توان به خرابی ترموستات یخچال اشاره کرد که در صورتی رخ می دهد که مواد غذایی داخل یخچال بیش از دمای تنظیم شده توسط درجه سرد یا منجمد شده باشند.

یکی دیگر از این دلایل ضعیف شدن موتور یخچال است که در این صورت با وجود سردی مناسب یخچال، موتور صدایی غیر طبیعی دارد و به طور مداوم کار می کند.

از موارد خاصی که باعث کار مداوم یخچال برقی جنرال می شود می توان به خرابی سیستم برفک زدایی یا یخ زدایی در یخچال های بدون برفک نیز اشاره کرد که باعث یخ زدگی اواپراتور و کاهش سرمای یخچال می شود که در نتیجه باعث می شود یخچال به طور مداوم کار کند. همچنین بسته بودن یا گیرکردن لوله های ورودی یخچال باعث از کار افتادن موتور یخچال می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر ال جی در مارلیک

عوامل تاثیر گذار در یکسره کار  کردن یخچال جنرال الکتریک

در برخی موارد ممکن است متوجه شده باشید که یخچال جنرال الکتریک شما دائماً کار می کند یا ممکن است بی جهت نگران صدای موتور یخچال باشید زیرا نمی دانستید یخچال تا چه زمانی باید اتوماتیک باشد.

معمولاً چندین دلیل خاص برای یافتن دلایل کارکرد دائمی یخچال جنرال الکتریک وجود دارد و مطمئناً با دانستن اینکه یخچال باید هر چند دقیقه یکبار به طور خودکار روشن شود، سریعتر از مشکلات جدی تر جلوگیری خواهید کرد.

از اصلی ترین این علت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

کمپرسور یا موتور یخچال جنرال الکتریک

زمانی که موتور یخچال در حین کار صدای غیر عادی داشته باشد و نتواند به خوبی اتومات کند، نشانه خرابی موتور است.

برد الکترونیکی یخچال

این برد که تمامی دستورات کارکرد یخچال جنرال الکتریک توسط آن صادر می شود ممکن است دچار مشکل شده و در نتیجه یخچال اصلا کار نکند.

ترموستات

این قطعه می تواند مهم ترین عامل کارکرد مداوم یخچال باشد و مهم ترین نشانه تشخیص آن یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال است. از آنجایی که ترموستات وظیفه کنترل دمای یخچال را بر عهده دارد، در صورت بروز مشکل ممکن است به سایر قسمت های یخچال آسیب وارد کند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال دیپوینت در اندیشه

بخش یخ‌ زدایی یا دی فراست

در قسمت دی فراست قطعه ای وجود دارد که به عنوان تایمر عمل می کند و از یخ زدگی و ایجاد دی فراست در یخچال جلوگیری می کند. در صورت اختلال در این قسمت، گردش هوا در یخچال به درستی انجام نمی شود و یخچال به طور کلی کار می کند.

لوله های کندانسور

گردش هوای خنک یخچال به عهده این لوله ها است و زمانی که به دلایلی آلودگی و رسوبات داخل آنها جمع می شود، گاز داخل لوله نمی تواند به خوبی در تمام لوله ها پخش شود و در نتیجه یخچال سرد نمی شود. و به درستی کار نمی کند.

فن یخچال جنرال الکتریک

این فن که وظیفه خنک سازی اجزای داخلی یخچال را دارد در صورت عدم کارکرد صحیح باعث گرم شدن گاز یخچال می شود و در نتیجه یخچال جنرال الکتریک شما اصلا کار نمی کند.

  • حالت خنک کننده توربو در یخچال جنرال الکتریک
  • نوار لاستیکی دور درب یخچال
  • گاز یخچال

کاهش میزان سرما و نشت گاز می تواند به روش های مختلفی اتفاق بیفتد. در یخچال های قدیمی این امر با ذوب یخ زدگی و در یخچال های جدید با خنک شدن محفظه یخچال قابل تشخیص است.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال فریجیدر در ملارد

نقش موتور یخچال جنرال در یکسره کار کردن

کمپرسور یخچال مهمترین قطعه در یخچال جنرال الکتریک است. هنگامی که یخچال به طور مداوم کار می کند، یکی از اولین قسمت هایی که باید بررسی شود، موتور یخچال است.

اگر عمر کمپرسور بیش از هشت سال است، زمان تعویض آن فرا رسیده است. یکی از راه های تست موتور یخچال دمای آن است. به طوری که وقتی موتور را لمس می کنیم نباید داغ باشد. اگر موتور گرمتر از حد معمول باشد به این معنی است که موتور یا کمپرسور یخچال خراب شده است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر دوو در کرج

برد الکترونیکی یا مادربرد یخچال

برد الکترونیکی در یخچال جنرال الکتریک وظیفه کنترل تمامی فرآیندهای یخچال را بر عهده دارد و اگر مشکلی باعث عدم کارکرد صحیح آن شود، این مشکل کل عملکرد یخچال را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر هر یک از قطعات الکترونیکی استفاده شده در برد الکترونیکی که وظیفه تنظیمات دمای یخچال را بر عهده دارند، دچار مشکل شوند، می توانند باعث کارکرد کامل یخچال جنرال الکتریک شما شوند.

خرابی قطعات دی فراست یا یخ زدایی

عملکرد نادرست هر یک از قطعات این قسمت می تواند تاثیر مستقیمی بر عملکرد یخچال داشته باشد. اگر هیتر به درستی کار نکند، اواپراتور یخ می زند و نمی تواند سرما را وارد محفظه یخچال کند و چون دمای داخل یخچال گرمتر از دمای معمولی یخچال است، برد اصلی دستور توقف را نمی دهد. در نتیجه کمپرسور یخچال تا زمانی که دما نرمال شود، همیشه کار می کند.

بخش دی فراست یا یخ زدایی یخچال شامل المنت یا هیتر، سنسور، ترموفیوز، ترمودیسک و اواپراتور می باشد که خرابی هر یک از این قسمت ها می تواند تاثیر مستقیمی بر عملکرد کلی یخچال جنرال الکتریک شما داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر جنرال الکتریک در مارلیک

فن اصلی یخچال خراب است

خرابی فن اواپراتور باعث می شود سرما به کل قسمت یخچال نرسد و باعث بالا رفتن دمای یخچال شود. با افزایش دمای یخچال، برد الکترونیکی به موتور دستور می دهد که به طور مداوم کار کند تا سرمای بیشتری تولید کند و در نتیجه یخچال به طور مداوم کار می کند. برای رفع این مشکل باید فن تعویض شود تا مشکل کارکرد یخچال اصلا حل شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر کلور در مارلیک

از حالت های Turbo Freeze Turbo Cool استفاده کنید

اکثر مدل های جدید یخچال جنرال الکتریک دارای دو حالت فوق برای سرمای سریع و فراوان می باشند. با فعال شدن این دو حالت، کمپرسور یخچال حدود دو ساعت روشن می ماند و سپس به حالت عادی خود باز می گردد.

آسیب به نوار لاستیکی اطراف درب یخچال

یکی از شایع ترین دلایل کارکرد دائمی یخچال برقی جنرال خرابی این نوار است که باعث می شود سرما از یخچال خارج شود و در نتیجه موتور یخچال همیشه کار کند.

کم شدن گاز یخچال جنرال

وقتی گاز یخچال کمتر از حد معمول باشد به دلیل تبدیل سریع گاز به سرد کمپرسور بیشتر روشن می ماند و در نتیجه باعث می شود یخچال همیشه کار کند. کمبود گاز مبرد می تواند دلایل متعددی داشته باشد که پس از رفع علت نشت گاز باید مجدداً گاز به کمپرسور تزریق شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال فریزر ال جی در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


  • تعمیرات سرویس
  • نمایندگی یخچال در فردیس
  • تعمیر یخچال جنرال الکتریک در اندیشه
  • تعمیر یخچال جنرال الکتریک در ملارد

مطالب مرتبط