تعمیرات یخچال, مقالات

نمایندگی یخچال جنرال استیل در کرج

نمایندگی یخچال جنرال استیل در کرج - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث نمایندگی یخچال جنرال استیل در کرج میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال استیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

دلایل عدم کارکرد یخچال جنرال استیل

۱. ایراد در جریان برق 

امکان دارد در برق ورودی یخچال مشکلی ایجاد شده باشد، برای بررسی این مشکل اول از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 1. اطمینان حاصل کنید که برق منزل شما قطع نیست.
 2. پریزی که یخچال به آن متصل است را بررسی نمائید.
 3. از سالم بودن سیم برق یخچال اطمینان حاصل کنید.
 4. در صورت استفاده از محافظ برق از سلامت آن اطمینان حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال بلومبرگ در کرج

۲. ایراد در موتور یا کمپرسور

از دیگر دلایل کار نکردن یخچال جنرال استیل موتور آن می باشد. موتور از قبیل مهمترین قطعات یخچال می باشد و خرابی موتور و کمپرسور می‌تواند سبب روشن نشدن یا ایجاد مشکل در عملکرد یخچال شود. گاها موتور یخچال امکان دارد در اثر ولتاژ نامناسب برق و یا قدیمی و مستهلک شدن یخچال دچار ایراد شده یا در برخی مواقع بسوزد. این مسئله سبب می‌شود که یخچال کار نکرده و دمای آن پایین آمده و خنک نشود. برای بررسی موتور و تشخیص وجود ایرادات در موتور به موارد زیر توجه نمائید:

 1. بررسی نمائید که بعد از متصل کردن یخچال فریزر به برق صدای موتور به گوش برسد.
 2. موتور را لمس نموده و ببینید که گرم شده و یا سرد می باشد.
 3. از اینکه رله استارت سالم باشد اطمینان حاصل کنید.
 4. در صورتی که یخچالتان یکسره و بدون اینکه اتومات کند در حال فعالیت می باشد بدانید کمپرسور یخچال به مشکل برخورد کرده است.
 5. در صورتی که یخچال به صورت ناگهانی خاموش می‌ شود احتمالا در موتور ایرادی وجود دارد.
 6. اگر مواد غذایی درون یخچال زود فاسد می‌شوند هم می‌ تواند نشانگر خراب شدن موتور باشد.
 7. در صورتی که یخچال با سرو صدای غیر طبیعی فعالیت ‌کند نیز می‌تواند در اثر خراب شدن موتور باشد.

۳. ایراد در ترموستات 

این قطعه وظیفه‌ خاموش و روشن نمودن موتور و کمپرسور را بر عهده دارد. در صورتی که این قطعه دچار مشکل شود، امکان دارد باعث شود که یخچال روشن نشده و کار نکند و یا اینکه یخچال به صورت یکسره کار کند. برای چک کردن ترموستات می بایست دمای یخچال را تغییر دهید، در صورتی که موتور خاموش و روشن نشود احتمالا ترموستات دچار ایراد گردیده است.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال بکو در کرج

۴. ایراد در برد الکترونیکی یخچال

از دیگر دلایل کار نکردن یخچال جنرال استیل می‌توان خرابی برد را نام برد. هر ایرادی که در این قطعه بروز کند می‌تواند در کارکرد یخچال تاثیر بگذارد. این قطعه وظیفه فرماندهی و کنترل کردن فن و کمپرسور را بر عهده دارد و بروز ایراد در آن و یا فرماندهی غلط می‌ تواند سبب کار نکردن یخچال و گرم شدن محیط داخلی آن شود .

۵. وجود ایراد در فن یخچال جنرال استیل

یکی دیگر از دلایل کار نکردن یخچال جنرال استیل خرابی فن آن است. فن یخچال به گرداندن هوای سرد به وجود آمده به تمام بخش های یخچال میپردازد و وجود ایراد در فعالیت آن سبب کاهش فرآیند سرماسازی و خارج شدن هوای سرد از یخچال می گردد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال جنرال استیل در اندیشه

۶. خرابی و یا از بین رفتن لاستیک یخچال

لاستیک اطراف درب یخچال مانع از خروج هوای سرد از محفظه یخچال و وارد شدن هوای گرم به درون آن می‌ شود. ولی گاهی به دلیل روش استفاده اشتباه و یا استهلاک و کهنه شدن، این لاستیک خاصیت خودش را از دست خواهد داد و هوای سرد به سادگی از یخچال خارج شده و هوای گرم وارد می گردد.

۷. نشت کردن گاز یخچال

بعضی اوقات امکان دارد گازی که موجب خنک شدن محفظه‌ یخچال می گردد، نشت کرده و تمام شود. این مشکل امکان دارد در اثر پوسیدگی و یا صدمه دیدن لوله‌ها ایجاد شود. برای رفع این اشکال و شارژ کردن گاز خنک کننده یخچال می بایست از یک متخصص تعمیر یخچال کمک بگیرید.

۸. صحیح تنظیم نکردن درجه دمای یخچال

از قبیل عواملی که موجب ایراد درعملکرد یخچال و سرد نشدن آن می گردد عدم تنظیم مناسب دمای یخچال می باشد. دمای یخچال را می بایست متناسب با دمای محیط تنظیم نمود، در فصل زمستان بهتر می باشد دمای یخچال روی ۳ و یا ۴ درجه و در فصل تابستان روی ۱یا ۲ درجه تنظیم شود.

۹. بیشتر از اندازه و ظرفیت یخچال مواد غذایی درون آن قرار دهید

از دیگر دلایل کار نکردن یخچال جنرال استیل قرار دادن حجم زیادی از مواد غذایی درون یخچال است که سبب کاهش میزان هواساز آن گردیده و ممکن است بسته‌ های بزرگ راه‌ های سرماساز و هواساز یخچال را دچار انسداد نماید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال بلومبرگ در اندیشه

۱۰. وجود مانع جهت گردش هوای پشت یخچال

موتور در پشت یخچال قرار گرفته و فن یخچال برای اینکه بتواند موتور را خنک نماید به حداقل گردش هوایی احتیاج دارد. در صورتی که یخچال در یک فضایی با هوای کم و چسبیده به دیوار و یا یک شیء پارچه‌ای یا پلاستیکی باشد، گردش هوا و کارکرد فن دچار اختلال شده و در نتیجه موتور یخچال داغ نموده و قدرت سرماسازی آن کاهش می یابد.

۱۱. وجود ایراد در فن اوپراتور

از دیگر دلایل کار نکردن یخچال جنرال استیل می‌توان به وجود ایراد در فن اوپراتور اشاره نمود. وظیفه‌ فن اپراتور که در فریزر قرار دارد، هدایت نمودن سرمای ایجاد شده در فریزر به فضای یخچال می باشد. در صورتی که این فن دچار ایراد شود فرآیند سرما سازی یخچال دچار توقف شده و عملا یخچال کار نمی‌ کند.

کلام آخر

در متن فوق تلاش کردیم به صورت اجمالی برخی از شایع‌ ترین دلایل کار نکردن یخچال جنرال استیل را برای شما توضیح داده و راهکار تقریبی رفع این اشکالات را نیز به صورت مختصر شرح دهیم. ولی از آنجایی که یخچال‌ها نقش مهمی در زندگی روزمره دارند و همینطور از قیمت زیادی برخوردارند توصیه می نمائیم در صورت بروز هرگونه ایرادی در کارکرد یخچال جنرال استیل از تکنسین‌ های متخصص در حوزه تعمیرات یخچال کمک بخواهید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال استیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جنرال استیل در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال استیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *