تعمیرات یخچال, مقالات

نمایندگی یخچال هیمالیا

نمایندگی یخچال هیمالیا -تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث نمایندگی یخچال هیمالیا میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی هیمالیا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

نمایندگی یخچال هیمالیا

با تعمیرات یخچال هیمالیا در محل از جابه جایی دستگاه پیشگیری می‌شود و در نهایت صدمه کمتری به آن وارد میشود. جهت مشاهده هر نوع خرابی دستگاه بهتر است فورا تعمیرات انجام شود.

تعمیرات برد الکترونیکی یخچال هیمالیا

برد الکترونیکی در دستگاه مشابه مغز کار می‌کند. همانطور که در بدن انسان کلیه روندها به سمت مغز فرستاده می‌شود و مغز همه دستورات را ارسال می‌کند.

برد الکترونیکی در یخچال هم همین کار را انجام می‌دهد. اگر مغز کار نکند تمامی اندام بدن از کار میفتد، در یخچال ه همینطور است. اگر برد دستگاه خراب شود می‌تواند کل کارکرد دستگاه را مختل کند. یخچال بدون برد الکترونیکی هیچ وقت کار نخواهد کرد.

نشانه های خرابی برد الکترونیکی یخچال و ساید بای ساید

 • خیلی سریع صفحه نمایشگر روشن و خاموش میشود.
 • ارور روی نمایشگر نشان داده می‌شود.
 • یکی از قطعات از کار افتاده است. (مثل موتور، سیستم دیفراست)
 • دمای یخچال به درستی نشان داده نمی‌شود.
 • صدای بوق مکرر از دستگاه شنیده می‌شود.

شارژ کردن گاز یخچال هیمالیا

شارژ گاز یخچال باید توسط تعمیرکار دستگاه نشت‌یابی شود و مبرد مصرفی برای شارژ باید از بهترین مدل باشد. شارژ انواع گاز قوانین و ضوابط خاص به خود را دارد و باید براساس اصول انجام شود:

 • پیدا کردن نشتی: کم شدن یا تخلیه گاز دستگاه قطعا نشتی دارد و اول باید نشتی مشخص و برطرف شود.
 • فیلتر درایر بایستی عوض شود: عوض کردن فیلتر درایر مهم است و برای جلوگیری از ورود رطوبت به چرخه یخچال باید عوض شود.
 • وکیوم لوله: وکیوم هم جزو موارد مهم در شارژ گاز بوده و اگر وکیوم دستگاه انجام نگیرد، امکان سوختن موتور بعد از گذشت مدتی وجود دارد.

تعمیر و تعویض کردن فن یخچال فریزر هیمالیا

به ظاهر فن قطعه ساده‌ای است. ولی خرابی این قطعه می‌تواند ایراد بزرگی برای سرماسازی و حتی سلامت موتور ایجاد کند. مشکلات فن عموما به شکل موارد زیر نشان داده می‌شود.

 • صدای زیاد یخچال فریزر: این صدا از قسمت داخلی دستگاه یا فریزر یا پشت دستگاه در بخش موتور به گوش میرسد.
 • از کار افتادن: قطع شدن یک رشته سیم از فن موجب از کار افتادگی آن می‌شود.
 • چرخش کند: تعداد چرخش دور موتور یخچال معملوم است و کم یا زیاد شدن این دور به دستگاه صدمه می‌رساند.
 • شکستن پروانه فن: اگر پروانه بشکند یا از جای خود خارج شود. مانند این است که فن در دستگاه وجود ندارد و موجب ایجاد شدن مشکل در دستگاه میشود.

خرابی‌ها و ایرادات متداول در تعمیرات فریزر و ساید بای ساید هیمالیا

یخچال فریزرهای هیمالیا و ساید بای ساید این برند از کیفیت بالایی برخودار است و از بهترین فناوری روز بکار برده است. ولی گاهی امکان دارد بر اثر استفاده غلط یا حتی به مرور زمان، دستگاه با ایراداتی مواجه شده و مصرف کننده در این حالت باید به تعمیرکار متخصص مراجعه کند.

خرابی ترموستات

ترموستات از قطعات ضروری در تمامی یخچال‌ها بوده و جهت خرابی آن، دستگاه با ایراداتی مواجه می‌شود. پس اگر مشکلات کنترل دما در یخچال وجود داشته باشد، امکان دارد مشکل از ترموستات باشد.

پایین بودن درجه خنکی دستگاه

یکی از نشانه های نشان دهنده خراب یودن موتور یخچال، کم بودن میزان خنکی هوای درون دستگاه است.

برای اطمینان از وجود اینگونه ایراد باید موتور تست شود. تست این بخش باید توسط کارشناسان انجام گیرد و توسط شخص مصرف کننده انجام پذیر نیست.

موتور پر سر وصدا

عموما موتور دستگاه در حین کار کردن صدایی ندارد، از این بابت ایجادشدن صدای غیر عادی از این قطعه علامت خرابی آن است. در اینجا فقط باید بررسی شود که صدای مرتبط با موتور بوده یا از قطعه دیگری صدا تولید میشود.

از کار افتادگی فن خنک کننده یخچال فریزر

فن موتور یخچال هیمالیا از قطعات ضروری در ساختار این سیستم بوده و بودن آن برای خنک‌سازی دستگاه و پیشگیری از گرما خیلی لازم است. اگر فن کار نکند، صداهای غیرعادی از دستگاه شنیده می‌شود.

پیشنهاد میشود که ایرادات ناشی از فن موتور را فورا رفع کنید تا از ایجاد شدن خرابی‌های بیشتر پیشگیری شود.

یخچال خیلی سرد می‌کند.

بیشتر یخچال‌ها فریزر کمپرسور دارند و سرمای قسمت مواد غذایی از سرمای قسمت فریزر بوده و توسط لوله‌های مخصوصی انتقال داده می‌شود. حال اگر سرمای یخچال بیش از اندازه باشد، این اتفاق به عنوان ایرادی در دستگاه محسوب میشود و باید توسط تعمیرکاران ایراد آن رفع شود.

بودن این ایراد معمولا به بخش‌هایی مثل دمپر ورودی هوا، سنسور دما یا ترمیستور، برد اصلی یا کنترلر دما مربوط می‌شود.

علت برفک دستگاه

به وجود آمدن برفک در دستگاه یا یخ زدن داخل یخچال خیلی آسان است.

باید هوا خنک در داخل قطعات مختلف دستگاه جریان داشته باشد.

اگر این هوا خنک با هوای گرم یا مرطوب که از خارج یخچال وارد میشود، برخورد داشته باشد موجب ایجاد شدن برفک میشود. به مرور زمان و سفت و سخت شدن این برفک‌ها، یخ‌زدگی داخل یخچال را مشاهده می‌کنیم.

کار نکردن اتومات یخچال

احتمال اینکه لوله بلو خارج شده باشد وجود دارد.

برخی اوقات به خاطر جابه‌جایی دستگاه یا آب شدن برفک‌ها این اتفاق پیش میاید. در این صورت تنها باید لوله بلو را در جای خود قرار دهید.

ممکن است کنتاکت‌های ترموستات به هم چسبیده باشند، یخچال بیش از اندازه برفک داشته باشد و سیم‌بندی دستگاه با ایراد مواجه شده باشد.

خاموش و روشن شدن اتومات دستگاه

اگر یخچال در زمان کار کردن خاموش شود. بعد از مدت زمان کمی یا حداقل یک یا نیم ساعت روشن میشود، به احتمال زیاد مشکل از برد است.

تعمیرات برد ساید بای ساید هیمالیا

یکی از رایج ترین خرابی‌ها به برد دستگاه و مدل ساید بای ساید آن مرتبط میشود. چون که یخچال‌های ساید بای ساید از سیستم پیشرفته‌تری نسبت به مدل‌های معمولی برخوردارند.

در نهایت امکان خرابی و اختلال در برد دستگاه بسیار بیشتر میشود.

خیسی اواپراتور و نشتی کردن آب

درجه ترموستات تنظیم نبوده یا ترموستات دچار اختلالی شده است. اماکن وجود مشکل در سیستم ذوب برفک وجود دارد.

برفک داشتن مداوم اواپریتور

لاستیک دور یخچال و موتور ایراد دارد و مسیر گردش گاز با اختلال برخورد کرده است.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال هیمالیا در فردیس

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی هیمالیا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *