تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیرات یخچال مابه در ملارد

تعمیر یخچال مابه در ملارد -تعمیر و نمایندگی یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال مابه در ملارد میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال مابه،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی مابه و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیر یخچال مابه در ملارد

اگر برای تعمیرات یخچال فریزر مابه خود به کمک نیازمندید.

متخصصان حرفه ای نمایندگی تعمیر یخچال مابه می توانند در فوری ترین زمان ممکن به شما کمک برسانند تا ایراد یخچال مابه در هر نقطه کرج رفع شود.

تنها کافی است با شماره های ما تماس بگیرید تا متخصصان ما در فوری ترین زمان برای تعمیر و سرویس یخچال مابه به محل شما فرستاده و در کمترین زمان، نسبت به تعمیر یخچال مابه اقدام شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر دیپوینت

تعمیر یخچال فریزر مابه

لوازم خانگی همواره در ناخوشایندترین موقع خراب می شوند. پیش از هر چیز خونسردی خود را حفظ کرده و تلاش کنید مشکل آن را شناسایی کنید. وسایل مابه بیشتر مشکلات زیر را نشان می دهند:

 • یخچال و یا فریزر سروصداهای غیر معمولی تولید می کنند
 • خنک نمی شوند

یخچال خنک نمی شود

چندین علت امکان دارد که یخچال و فریزر شما خنک نباشند. پیش از اینکه تعمیرات پیچیده تری انجام دهید، مراحل زیر را تست کنید:

 • مطمئن شوید که برق یخچال فریزر وصل است. زمانی که درب را باز می کنید چراغ آن باید روشن شود.
 • ترموستات را چک کنید تا مطمئن شوید کار می کند. اگر ترموستات یخچال و فریزر کار نمی کند، باید آن را عوض کنید.
 • اطمینان پیدا کنید دریچه های پشت محفظه فریزر به وسیله جعبه بستنی یا سبزیجات یخ زده گرفته نشده باشند. باید هوای سرد به آسانی گردش کند.
 • سیم پیچ های زیر یا بخش پشت یخچال را خالی کنید. کویل های گرفته شده می توانند موجب مشکل در خنک شدن شوند.
 • چک کنید که چیزی در فن کندانسور گیر نکرده باشد و فن به سادگی بچرخد ​​(مدل هایی که سیم پیچ های پشتی دارند فن ندارند). برای این کار یخچال را از برق جدا و بیرون بکشید. تیغه های فن را تمیز کنید و فن را با دست بچرخانید تا ببینید که آیا مسدود کرده است یا خیر. بعد یخچال را متصل کنید و اطمینان پیدا کنید که در زمان کار کمپرسور، فن هم کار می کند. اگر فن کار نمی کند، باید عوض شود.

یخساز کار نمی کند.

 • اول، لوله ورودی آب را چک کنید. لوله‌ ای که آب یخساز را تامین می‌کند، وقتی که فشار آب پایین باشد، امکان دارد یخ ببندد.
 • شیر قفل زین را باز کنید. بیشتر یخسازها از طریق شیر “زین” به شیرآب خانگی وصل می شوند. یکی از ایرادات شیرهای زین این است که امکان دارد مسدود شوند. خوشبختانه این مسدودیت به آسانی رفع می شود.
 • شیر ورودی آب را عوض کنید. در قسمت پشت یخچال یک “شیر ورودی” کوچک هست که منبع آب را به یخساز می دهد. اطمینان پیدا کنید که آب این شیر جریان دارد؛ اگر مشکل داشت شیرآب را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال امرسان

یخچال صدا می دهد

سر و صدای یخچال یا فریزر امکان دارد از طریق کمپرسور زیر یخچال، موتور فن کندانسور زیر یخچال یا موتور فن اواپراتور درون فریزر ایجاد شود. درب یخچال را در صورتی که روشن است باز کنید.

اگر صدای آن بلندتر نشد، امکان دارد مشکل از موتور فن کندانسور باشد. اگر زمان باز کردن درب صدا بلندتر شود ، مشکل از موتور فن اواپراتور است. این فن قابل عوض کردن است.

یخچال نشتی دارد

 • خطوط آبرسانی را چک کنید. اگر در یخچال و فریزر آب وجود دارد ، یخچال را از برق بکشید و به دنبال نشتی باشید. اگر در شیر ورودی نشتی هست، مهره های فشرده سازی را سفت کنید. اگر لوله پلاستیکی یا مسی در حال نشتی دادن است، آن را عوض کنید.
 • سطح یخچال و فریزر را در شیب متناسب قرار دهید. یخچال را به گونه ای تنظیم کنید که از یک سمت به سمت دیگر همسطح باشد و به سوی عقب کج شود.
 • لوله تخلیه را تمیز کنید. اگر لوله تخلیه فریزر گرفته شود، آب به مخزن زیر و یا بر روی زمین نشت می‌ کند. جهت جدا کردن آن، اول پنل پوشش را بردارید. در بعضی از مدل‌ها شما باید بخش کف را هم باز کنید. از یک سشوار جهت ذوب کردن هر نوع تجمع یخی به کار ببرید و آب را با اسفنج پاک کنید.

کار کردن یکسره موتور یخچال مابه

یکی دیگر از ایرادات یخچال مابه که به انجام خدمات تعمیر یخچال مابه منتهی میشود؛ کار کردن مکرر و پشت سر هم یخچال هست که میتواند اشخاص را زیاد نگران کند برای حل کردن این نگرانی توصیه ما این هست که اول برای چند ساعت درب یخچال خود را بسته نگه دارید و اگر دیدید ایراد رفع نشد از تکنسین ها کمک بخواهید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال میله در اندیشه

داغ شدن موتور یخچال مابه

یکی دیگر از ایرادات و خرابی ها شایع یخچال مابه که میتواند برای اشخاص تعمیر یخچال مابه را ایجاد کند؛ داغ شدن بیش از اندازه موتور یخچال هست که برای رفع آن کمک زیادی از دست شما بر نمی آید به غیر اینکه یخچال خود را از برق بکشید و به تعمیرکار زنگ بزنید.

خراب شدن فن یخچال مابه

اخرین ایرادی که زیاد برای یخچال مابه رخ میدهد و باید به تعمیر آن بپردازید خراب شدن فن یخچال هست، این مدل خرابی میتواند به بخش های دیگر یخچال شما مثل موتور صدمه برساند به همین خاطر باید به آن توجه کنید و خیلی فوری به تعمیرات آن بپردازید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *