تعمیرات ساید بای ساید, مقالات

دلایل قطع شدن آبسردکن ساید دوو

ما در این مطلب به مبحث دلایل قطع شدن آبسردکن ساید دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

دلایل قطع شدن آبسردکن ساید دوو

اگر آب ریز(دیسبنسر) ساید بای ساید دوو کار نمی کند و زمانی که پدال را فشار می دهید از آب ریز، آب نمی آید، می تواند چند دلیل داشته باشد که به آن ها اشاره می کنیم:

بعضی اوقات اتفاق افتاده است که لیوان را بر روی پدال آب ریز فشار داده اید و از آب ریز، آب بیرون نیامده است ، یکی از دلایلی که ممکن است باعث به وجود آمدن این مشکل بشود، خرابی مگنت سوییچ پشت پدال آب سردکن ساید دوو می باشد .

 با فشار دادن پدال آب ریز باعث عمل کردن مگنت سوییچ شده و مگنت سوییچ برق مصرفی، شیر برقی را عبور داده و شیر برقی آب را به سمت آب ریز ساید دوو هدایت می کند، اگر این قطعه دچار مشکل شده باشد ، هر چقدر پدال را فشار بدهید آب ریز عمل نمی کند و آب از آب ریز بیرون نمی آید. این مگنت سوئیچ از نوع تک کنتاکت استو دو حالت دارند باز یا بسته و در حالت عادی که پدال ثابت است در حالت بسته می باشد.

بیشتر بخوانید:نمایندگی تعمیر یخچال کلور

خرابی شیربرقی

برای این که متوجه شویم این قطعه از ساید دوو ایراد دارد کافیست از تعمیرات سرویس، بخواهید شیر برقی را به صورت برق مستقیم تست کند و از معیوب بودن یا سالم بودن قطعه مطمئن شوید.

اگر قطعه ایراد داشته باشد حتما باید با یک قطعه نو عوض شود و این قطعه قابل تعمیر نمی باشد. خرابی شیر برقی عمدتا مکانیکال بوده و متعلقات داخل شیر برقی معیوب می شود و کمتر دیده شده است که قطعی برق یا اتصال کوتاه کرده باشد. شکستگی فنر داخل بوبین شیر برقی و یا گیر کردن شفت داخل شیر برقی به خاطر رسوبات آب باعث خرابی شیر برقی می شود.

بیشتر بخوانید:تعمیر یخچال ساید حایر

گرفتگی مسیر شلنگ ارتباطی داخل درب فریزر

دلیل دیگری که می توان به آن اشاره کرد گرفتگی مسیر شلنگ ارتباطی داخل درب فریزر می باشد ، منظور از گرفتگی و کیپ شدن شلنگ های ارتباطی داخل درب ساید دوو وجود رسوب آب است که مانع حرکت آب شده و آب ریز ساید دوو از کار خواهد افتاد ، برای این که این اتفاق برای یخچال ساید نیافتد کافیست فیلتر تصفیه آب یخچال را سر وقت عوض کنید و مانع از به وجود آمدن این مشکل شوید .

گرفتگی مسیر آب، آب ریز ساید دوو می تواند در قسمت فیلتر تصفیه آب هم باشد ، فیلترهای تصفیه بر اساس دبی خروجی آب از فیلتر ممکن است 1700 گالن یا 2500  گالن باشد .

اما در نظر داشته باشید اگر مصرف آب از دستگاه کم باشد و مدت طولانی است که فیلتر را عوض نکرده اید ممکن است باعث ایجاد رسوب در فیلتر و شلنگ های ساید بای ساید دوو شود و مسیر حرکت آب بسته شده و باعث به وجود آمدن هزینه بالایی جهت تعمیر و تعویض شلنگ درب فریزر شود ، برای این که این مشکل برای یخچال ساید دوو پیش نیاید سعی کنید فیلتر تصفیه آب را به موقع عوض کنید.

خرابی نمایشگر الکترونیکی هم می تواند باعث به وجود آمدن چنین مشکلی شود .نمایشگر الکترونیکی ساید بای ساید دوو مغز فرمان دهنده تمام قطعات برقی و الکترونیکی ساید دوو می باشد اگر نمایشگر الکترونیکی معیوب باشد و زمانی که پدال آب ریز را فشار دهید برق به شیر برقی تامین نمی شود و شیر برقی عمل نخواهد کرد ، نمایشگر الکترونیکی تمامی کارکرد قطعات ساید بای ساید دوو را کنترل می کند و یکی از این قطعات شیر برقی یخچال است ، برق شیر برقی توسط نمایشگر الکترونیکی تامین می شود و اگر نمایشگر دستگاه ایراد داشته باشد شیر برقی شروع به کار نمی کند و آب ریز ساید بای ساید دوو غیر فعال خواهد شد .

برای تست سلامت نمایشگر الکترونیکی می توانید از یک متخصص ماهر کمک بگیرید تا از سلامت نمایشگر ساید دوو مطمئن شوید .

تست خروجی برق برد الکترونیکی به  شیر برقی را چگونه انجام دهیم؟

کافیست فیش های متصل شده به شیر برقی را جدا کرده و توسط یک وسیله کاربردی به نام لامپ تست استفاده کنید.

توجه داشته باشید که این کار تخصصی بوده و حتما از یک تعمیرات سرویس کمک بگیرید.

دو سر سیم های لامپ تست را به فیش های شیر برقی متصل کرده و بعد پدال آب ریز را فشار دهید اگر لامپ تست روشن شود به این معناست که نمایشگر الکترونیکی ساید بای ساید دوو سالم بوده و علت خرابی آب ریز را در جای دیگری باید جستجو کنید.

و اما دلیل آخری که میتوان به آن اشاره کرد:

بیشتر بخوانید:نمایندگی تعمیر یخچال حایر

قطعی در سیم کشی ساید بای ساید دوو

سیم کشی های یخچال ساید دوو مانند رگ در بدن انسان عمل می کنند و وظیفه تغذیه تمام اندام های بدن توسط خون رسانی رگ ها انجام می شود ، ارتباط بین تمام قطعات یخچال با نمایشگر الکترونیکی، توسط سیم کشی انجام می شود .اگر سیم کشی ساید قطعی داشته باشد کار یخچال مختل می شود و برق به شیر برقی دستگاه ساید بای ساید دوو نخواهد رسید و عملا شیر برقی کار نخواهد کرد.

ممکن است تمام قطعات را تست کنید و قطعات ساید دوو همگی سالم باشند اما همچنان آب ریز یخچال  کار نکند، در این زمان است که  سیم کشی ساید دوو را باید تست کنید و قطعی سیم کشی را پیدا کنید.

روش تست سیم کشی هم می تواند توسط بیزر دستگاه مولتی متر انجام شود هم می تواند توسط سیم و لامپ تست صورت گیرد که روش دوم را حتما متخصصین می تواند انجام دهد و انجام این کار را توسط مشتری پیشنهاد نمی کنیم. پس تست کلی قطعات و سیم کشی ساید بای ساید دوو و پیدا کردن ایراد و قطعه معیوب اقدام به عوض کردن قطعه معیوب و یا رفع قطعی از سیم کشی نموده و دستگاه ساید دوو مانند روز اول کار خواهد کرد.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


  • تعمیرات سرویس
  • تعمیر یخچال دوو در اندیشه
  • تعمیر یخچال دوو در کرج
  • تعمیر یخچال دوو در فردیس

مطالب مرتبط