تعمیرات ساید بای ساید, مقالات

تعمیر کردن ساید بای ساید ال جی

تعمیر کردن ساید بای ساید ال جی

ما در این مطلب به مبحث تعمیر کردن ساید بای ساید ال جی می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیر کردن ساید بای ساید ال جی

اگر یکی از یخچال های ساید ال جی در منزل دارید احتمالا متوجه شده اید که این یخچال ها به خاطر کیفیت بالا، خیلی نیاز به تعمیرات پیدا نمی‌کنند. اما ممکن است مواردی برای آن ها پیش بیاید.

علت برفک زدن فریزرساید ال جی

یکی از مشکلات زیاد در تمام یخچال فریزرها، مشکل برفک زدن است. برفک زدن یخچال ساید ال جی می‌تواند به خاطر دلایل مختلفی باشد که تمام آن ها را بررسی خواهیم کرد.

اما نکته ای که در مورد ریشه یابی علت برفک زدن یخچال باید بدانید این است که شکل برفک کمک زیادی خواهد کرد پس وقتی برفک می‌زند حتما به شکل آن دقت داشته باشید.

اگر برفک ها حالتی مانند قندیلک داشته باشند و به صورتی باشند که قطرات آب داخل فریزر یخ زده است، این موضوع کاملا طبیعی است و با باز کردن درب یخچال دمای داخل محفظه رفع خواهد شد.

همچنین برفک های بسیار نرم و ریزی که روی کیسه های داخل فریزر مشاهده می‌کنید هم عادی هستند و علت دیده شدن آن ها رطوبت طبیعی است.

اما وقتی که برفک های داخل فریزر به صورت تکه تکه و بزرگ و یا سفت و بیش تر از نیم سانت و یک سانت باشند حتما باید به تعمیرات سرویس مراجعه کنید. این برفک ها می‌تواند به خاطر خراب شدن برفک زدا، خراب شدن ترموستات، خراب شدن حسگرها و یا ایراد پیدا کردن تایمر دیفراست باشد.

بیشتر بخوانید:نحوه تعمیرات یخچال هیمالیا

علت یخ نزدن فریزر ساید ال جی

اگر این مشکل برایتان پیش آمد، یعنی متوجه شدید که مواد غذایی که داخل فریزر قرار داده اید منجمد نشده است، اولین کاری که باید بکنید این است که برای جلوگیری از فساد، آن ها را به یک فریزر سالم منتقل کنید و بعد برای تعمیر یخچال فریزر اقدام کنید.

علت هایی که ممکن است باعث به وجود آمدن این مشکل شده باشند:

 • اولین علتی که باید حتما بررسی کنید خراب شدن فن کندانسور است. این فن هوا را می‌چرخاند و تمام محفظه فریزر را به صورت همگن خنک می‌کند.
 • پس در صورتی که فن کندانسور دچار مشکل شود فریزر به اندازه کافی سرد نخواهد شد و باعث می‌شود مواد منجمد نشوند.
 • علت دوم به وجود آمدن این مشکل می‌تواند فن اواپراتور باشد. علت بعدی، مشکل رله استارت است. این قطعه، وظیفه رساندن انرژی به کمپرسور را دارد.
 • اگر این انرژی رسانی درست انجام نشود کمپرسور درست کار نکرده و در نتیجه مواد غذایی داخل فریزر یخ نخواهند زد.
 • دلیل دیگری که باعث به وجود آمدن مشکل در انجماد مواد داخل فریزر می‌کند، خراب شدن ترموستات کنترل دما است.
 • اگر می‌خواهید مطمئن شوید که مشکل از ترموستات است یا نه، باید درجه آن را از پایین ترین به بالاترین تغییر بدهید و به صدای آن گوش دهید. وقتی که صدای کلیک بشنوید مشکلی وجود ندارد ولی اگر چنین صدایی شنیده نشود ترموستات ایراد دارد و باید عوض شود.
 • دلیل دیگری که باعث به وجود آمدن مشکل می‌شود ایراد در صفحه کنترل دماست. تعمیر نمایشگر کنترل دما کاری زیاد سخت و حساس است که در نصف مواقع ممکن است موثر واقع نشود و نیاز به عوض کردن پیدا کند.
 • مشکل خازن ها، علت دیگری است که باعث می شود مواد غذایی داخل فریزر یخ نزند.
 • اگر خازن ها درست کار نکنند، انرژی خوب به کمپرسور منتقل نمی‌شود و یخچال درست کار نمی کند.
 • به جز مواردی که گفته شد، خراب شدن کمپرسور هم باعث می‌شود مواد غذایی منجمد نشوند و یخچال درست کار نکند.
 • اگر ترمیستور هم دچار مشکل شود فریزر نمی‌تواند دما را تا حد مطلوب که مواد غذایی یخ بزنند پایین بیاورد. وظیفه ترمیستور کنترل دمای فریزراست و در صورتی که خراب شود، فریزر به قدر کافی خنک نخواهد شد.
 • اما کمترین علتی که ممکن است باعث شود یخچال سرمایش کافی نداشته باشد ( و البته پر هزینه ترین آن ها ) خراب شدن نمایشگر اصلی یخچال است که تعمیر آن نیازمند مهارت بسیار بالایی است و از عهده هر کسی بر نمی‌آید.

بیشتر بخوانید:تعمیرات برد یخچال جنرال الکتریک

نصب درب یخچال ساید ال جی

نصب درب یخچال ال جی، چه به خاطر انجام تعمیرات و چه در هنگام نصب اولیه یخچال در محل جزو مواردی است که باید نکات مرتبط به آن را بدانید و مراحل را به درستی انجام دهید.

اول باید درب را در حالتی بگذارید که لوله از بین لولا ها رد شود. دقت کنید که پایین و بالای درب درست جا خورده باشند.

بعد لوله های زیر لولا را به هم وصل کرده و با پیچ گوشتی محکم کنید. با چند بار باز و بسته کردن درب متوجه خواهید شد که عملیات نصب درست انجام شده است یا نه.

آلارم یخچال ال جی

وقتی که یخچال ال جی بوق می‌زند و آلارم می‌دهد احتمالا به معنی باز ماندن درب آن است. در صورتی که درب یخچال را بسته اید ولی همچنان با آلارم یخچال ال جی مواجه هستید، چک کنید چیزی لای درب گیر نکرده باشد.

ممکن است مشکل از خراب شدن، پاره شدن یا اسیب دیدن لاستیک دور درب یخچال ال جی باشد. در این صورت برای عوض کردن آن باید سریع با تعمیرات سرویس تماس بگیرید تا برای تعمیر یخچال بیاید.

ریست ساید ال جی

برای ریست کردن یخچال ساید ال جی بسته به مدل آن، باید یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

 • دکمه های Child Lock و Ice Type را به باهم و برای 3 ثانیه فشار دهید تا ریست انجام گیرد.
 • دکمه Ice و Water را باهم و برای ۳ ثانیه نگه دارید.
 • دکمه Alarm را 3 ثانیه نگه دارید.
 • دکمه Reset را 3 ثانیه نگه دارید.

بیشتر بخوانید:تعمیر صدای یخچال الکترواستیل

روش استفاده از یخساز ساید ال جی

برای مراحل انجام یخساز ساید ال جی، باید اول از همه شیر آب را به یخچال وصل کنید. البته وقتی که از یک نصاب یخچال برای عملیات نصب کمک گرفته باشید، این کار توسط خودتان انجام خواهد شد.

راه انداختن یخساز ساید ال جی با پنل هوشمندی که روی آن تعبیه شده است انجام می‌گیرد. ‌می‌توانید با استفاده از این پنل نوع یخی که می‌خواهید ( مثل مکعبی یا خرد شده و … ) را مشخص کنید.

اگر بخواهید یخساز را خاموش کنید، هم با فشردن دکمه OFF می‌ توانید این کار را انجام دهید.

پیشنهاد می‌شود قبل از رفتن به مسافرت و یا وقت هایی که می‌خواهید به دلایل مختلف برای چند روز از خانه دور شوید حتما یخساز را خاموش کنید چون که تا 20 درصد در انرژی یخچال صرفه جویی خواهد شد.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید امرسان ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


 • تعمیرات سرویس
 • تعمیر ساید بای ساید ال جی در ملارد
 • تعمیر ساید بای ساید ال جی در فردیس
 • تعمیر ساید بای ساید ال جی در اندیشه

مطالب مرتبط