تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیر یخچال فریزر میله در کرج

تعمیر یخچال فریزر میله در کرج - نمایندگی یخچال فریزر در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال فریزر میله در کرج میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

آموزش یافتن ایرادات و تعمیرات یخچال فریزر میله

فهرست زیر رایج ترین ایراداتی می باشد که صاحبان یخچال فریز‌های میله گزارش داده اند. مطالب زیر را دقیق دنبال نمائید، زیرا شما هم به احتمال بالا با یکی از همین ایرادات روبرو شده‌اید.

در صورت احتیاج به تعمیر جزئی سعی کرده‌ایم تا خودتان از پس تعمیر بربیایید اما در صورتی که با اشکالات جدی‌تری مواجه شده‌اید، امکان دارد سبب آسیب بیشتری به دستگاه شوید.

کد های ارور و خطاهای یخچال فریزر میله

1. کد F0

کد F0 یخچال فریزر میله بیانگر اختلال در حسگر هوای تازه (BIOFERESH) می باشد.

 • برای برطرف کردن این ارور می بایست حسگر هوای تازه را چک نمائید و درصورت خرابی آن را عوض نمائید. اگر حسگر هوای تازه اشکالی نداشت می بایست بردالکترونیکی دستگاه را بررسی نمائید. امکان دارد گاز یخچال فریزر هم تمام شده باشد.

2. کد F1

کد F1 یخچال فریزر میله نشانگر مشکلات حسگر محفظه یخچال فریزر می باشد.

 • برای برطرف کردن این خطا می بایست حسگرهای یخچال فریزر را چک نمائید. ولی به یاد داشته باشید که حسگرهای یخچال فریزر قابل تعمیر نمی باشند و تنها می توان آن ها را عوض نمود. اگر مطمئن شدید که ایراد از حسگرهای یخچال فریزر نیست می باست برد الکترونیکی یخچال فریزر را چک نمائید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر شارپ در کرج

3. کد F2

کد F2 یخچال فریزر میله مرتبط با خراب شدن حسگر اواپراتور می باشد که عدم عملکرد دیفراست را به همراه خواهد داشت که باعث اختلال در سرماسازی یخچال فریزر خواهد شد.

 • برایبرطرف کردن این خطا بهتر می باشد با تعمیرکار تماس حاصل نمائید.

4. کد F3

کد F3 یخچال فریزر میله نشانگر خراب شدن حسگر هوا در فریزر می باشد.

 • برای برطرف کردن این ارور می بایست حسگر را چک کرد و درصورت خرابی عوض کرد.

5. کد F4

کد F4 هنگامی ظاهر می شود که دستگاه یا برد الکترونیکی در دریافت سیگنال از حسگر اواپراتور دچار ارور شده باشد.

 • برای برطرف کردن این ارور می بایست حسگر اواپراتور چک شود و برد الکترونیکی هم توسط تعمیرکار بررسی شود. شما می‌توانید از تعمیرکاران حرفه‌ای تعمیرات سرویس؛ نمایندگی معتبر تعمیرات یخچال فریزر کمک بخواهید.

6. کد F5

کد F5 یخچال فریزر میله مرتبط با اختلال در میکروپروسسور یخچال فریزر است.

 • برای برطرف کردن این ارور نیاز می باشد از تکنسین های حرفه ای کمک بخواهید.

7. کدهای ۰۱ ،F-و ۲۱

کدهای ۰۱ ،F-و ۲۱ یخچال فریزر میله نشانگر وجود مشکل در سیستم یخسازی یخچال فریزر هستند. برای برطرف کردن این ارورها می‌توانید مراحل زیر را دنبال نمائید:

 • در صورتی که یخ‌ساز یخچال فریزر میله یخ‌ها را برنگرداند احتمالاً اشکال از المنت دستگاه می باشند و همینطور در صورتی که یخ‌ها در درون مخزن یخ‌ساز می‌چسبند، امکان دارد تفلون کف مخزن از بین رفته باشد.
 • یخ‌ساز را چک نمائید، در صورتی که متوجه صداهایی شدید امکان دارد یک چیزی در مارپیچ انتهایی یخ‌ساز گیر کرده باشد.

8. کد nA

کد nA یخچال فریزر میله به علت افزایش یافتن دمای فریزر روی صفحه ی نمایشگر یخچال فریزر میله ظاهر می شود.

 • دمای مناسب فریزر ۱۸- است و در صورتی که دما به صفر نزدیک شود این کد روی یخچال فریزر مشاهده خواهد شد.

9. کدهای F141 تا F146

کدهای F141 تا F146 به علت بازماندن طولانی مدت درب یخچال فریزر بر روی صفحه‌ نمایشگر یخچال فریزر شما نمایش داده می‌شود.

 • برای برطرف کردن این ارور از بسته بودن درب یخچال فریزر اطمینان حاصل کنید. در صورت بسته بودن از سلامت لاستیک درب مطمئن شوید، اگر خراب بود آن را تعویض کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر کنوود در کرج

10. کد F120

کد F120 یخچال فریزر میله هنگامی که ظاهر می‌شود نشانگر این است که ولتاژ برقی ورودی یخچال فریزر خیلی پایین می باشد.

 • در واقع این ایراد به علت عدم استفاده از محافظ و ورود مستقیم جریان برق به یخچال فریزر ایجاد می شود. برای دقیق‌تر چک کردن می‌توانید با تعمیرکاران تعمیرات سرویس تماس حاصل نمائید.

نکته هایی برای زیاد شدن طول عمر یخچال فریزرهای میله

با این که انواع محصولات تولیدی از قبیل یخچال فریزهای این مارک دارای کیفیت عالی و ماندگاری بالا می باشند. ولی رعایت نکته های زیر می‌تواند سبب شود که احتیاج به تعمیر پخچال فریزر میله و عوض کردن قطعات این وسیله کمتر شود.

دوری یخچال فریزر از گرما:

هنگام نصب و راه اندازی یخچال فریزر میله جایی را در نظر داشته باشید که دور از لوازم گرمایشی باشد. به این صورت یخچال فریزر شما احتیاج به انرژی کمتری برای تولید کردن سرما دارد و تعادل سرما در زمان باز و بسته شدن درب یخچال فریزر میله تغییر چندانی نمی‌کند.

نگذاشتن ظروف داغ درون دستگاه:

حضور مواد غذایی داغ درون یخچال فریزر سبب پخش گرما در سراسر محیط درونی یخچال فریزر می‌شود. حالا برای باز گرداندن تعادل در چرخۀ سرمایشی، کمپرسور یخچال فریزر می بایست زیادتر از قبل کار کند.
فشار وارد شدن به کمپرسور و موتور یخچال فریزر میله در بلند مدت سبب فرسودگی این قطعه می شود.

مطمئن شدن از درست بسته شدن درب یخچال فریزر:

در صورتی که درب یخچال فریزر میله درست بسته نشود، سرمای به وجود امده درون دستگاه از بین می رود. برای جبران این سرما فشار بسیاری به موتور، کمپرسور و اواپراتور دستگاه وارد می شود.
همواره از بسته شدن درب یخچال فریزر میله مطمئن شوید.

پوشش کامل مواد غذایی داخل یخچال فریزر:

مواد غذایی درون یخچال را همیشه با پلاستیک بپوشانید. به این طریق رطوبت کمتری درون فضای داخلی یخچال فریزر وجود خواهد داشت.
هر چه رطوبت کمتر باشد، موتور یخچال فریزر میله فشار کمتری را جهت جبران سرمای از دست رفته حس خواهد کرد.

پاکیزه نگه داشتن لوله‌ها و کندانسور یخچال فریزر:

حداقل سالی دو مرتبه زمانتان را به پاک نمودن کندانسور، کویل های پشت و کف یخچال فریزر اختصاص دهید. وجود گرد و خاک روی این لوله‌ها سبب کاهش یافتن راندمان دستگاه و وارد شدن فشار به یخچال فریزر میله می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر هیوندا در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جی پلاس در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *