تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

تعمیر باز کردن قفل لباسشویی سامسونگ

تعمیر باز کردن قفل لباسشویی سامسونگ

ما در این مطلب به مبحث تعمیر باز کردن قفل لباسشویی سامسونگ می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر باز کردن قفل لباسشویی سامسونگ

همه افراد باید با نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی سامسونگ آشنایی داشته باشند، مخصوصا قفل کودک که یکی از مهم ترین بخش های این دستگاه به شمار می آید فعال کردن قفل کودک از دسترسی او به ماشین لباسشویی و خطرات احتمالی جلوگیری می کند، و نقش مهمی در امنیت دستگاه دارد، در مطلب پیش رو شما را با نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا می کنیم.

طرز کار قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ

در دفترچه راهنما و دستورالعمل دستگاه اشاره ای به نحوه باز کردن قفل ماشین لباسشویی سامسونگ شده است. اگر این دفترچه را با دقت مطالعه کنید به خوبی متوجه می شوید که علاوه بر قفل اصلی، قفل دیگری به نام سی ال یا قفل کودک در این دستگاه وجود دارد، بهتر است قبل از آن که به نحوه باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم، در قدم اول به نقش آن در تامین امنیت ماشین لباسشویی داشته باشیم.

با فعال کردن قفل کودک، امکان باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی و ریست کردن آن وجود نخواهد داشت. به همین دلیل از خطرات احتمالی برای کودکان جلوگیری خواهد شد اما جالب است بدانید که این قفل صرفا برای کودکان تعبیه نشده بلکه برای سالمندان و افرادی که دچار فراموشی هستند نیز می توانند از این قابلیت در راستای تامین امنیت بیشتر استفاده کنند.

بیشتر بدانید: تعمیر ارورهای ماشین لباسشویی دوو

لباسشویی های قدیمی تر که توسط برند سامسونگ تولید می شدند، دارای دکمه های مختلفی برای فعال سازی یا غیرفعال سازی آپشن های مختلف بودند مدل های نسل جدیدتر، به جای دکمه از صفحه نمایشگر استفاده می کنند که تمام قابلیت ها به طور لمسی امکان فعال یا غیر فعال سازی دارند.

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ خود را باز کنیم؟

همان مراحلی که برای فعال کردن قفل کودک انجام دادید می توانید برای غیرفعال کردن آن نیز انجام دهید، معمولا بعد از تمام شدن برنامه شستشو اقدام به باز کردن قفل کودک ماشین لباسشویی سامسونگ می کنند:

 • فشار دادن همزمان دکمه های تمپ و اِسرین به مدت 3 ثانیه
 • فشار دادن همزمان دکمه هایتمپ و اِسرین به مدت 3 ثانیه
 • فشار دادن همزمان دکمه هایمثبت و منفی به مدت 3 ثانیه

بعد از غیرفعال کردن قفل کودک، می توانید اقدام به باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ کنید اگر با دقت به صفحه نمایشگر نگاه کنید به خوبی متوجه می شوید که علامت سی ال از روی آن حذف شده است.

بیشتر بدانید:تعمیر ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

تعمیر قفل کودک در ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورتی که با انجام مراحل فوق نتوانستید اقدام به فعالسازی، غیرفعالسازی یا باز کردن قفل ماشین لباسشویی سامسونگ کنید باید به سراغ تعمیرکارانی بروید که در این امر مهارت لازم را دارند. به طور مثال با تعمیرات سرویس یکی از بهترین نمایندگی های فعال در شهر کرج می باشد که خدمات او در حوزه تعمیر لوازم خانگی سامسونگ است این نمایندگی تعمیرکاران خود را به فردیس، کرج و … می فرستند و تعمیرات را در محل انجام می دهد.

مشکلات باز نشدن قفل کودک درب ماشین لباسشویی سامسونگ

در شرایط نرمال بعد از تمام شدن برنامه شستشو درب ماشین لباسشویی باز خواهد شد اما هنگامی که مشکل خاصی در دستگاه رخ داده باشد، شاهد عدم باز شدن آن خواهیم بود:

 1. عدم تخلیه آب مخزن: نخستین دلیل عدم تخلیه آب مخزن می باشد خوب است چند دقیقه صبر کنید تا آب به طور کامل تخلیه شود، و دستور باز شدن قفل درب از سوی نمایشگر الکترونیکی صادر شود. اگر آب تخلیه نشد احتمالا مشکلاتی مانند انسداد لوله تخلیه، گرفتگی فیلتر، خرابی پمپ تخلیه و .. وجود دارد که باید چک و تعمیرات لازم روی آن انجام شود.
 2. فعال بودن قفل کودک: در خصوص باز کردن قفل ماشین لباسشویی سامسونگ به این موضوع اشاره کردیم، که فعال بودن قفل کودک یک قابلیت امنیتی است که می تواند، از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کند پس اگر قفل درب ماشین لباسشویی باز نشد ابتدا فعال یا غیرفعال بودن قفل کودک را چک کنید.
 3. خرابی میکروسوئیچ: تمام ماشین های لباسشویی فارغ از برند و نوع دارای میکروسوئیچ در درب هستند خرابی این قطعه باعث می شود، که قفل درب بعد از پایان برنامه شستشو باز نشود. معمولا این قطعه دارای عمر مفید 10 ساله می باشد و بعد از گذشت این مدت بهتر است که آن را عوض کنید.

سایر دلایلی که منجر به باز نشدن قفل ماشین لباسشویی می شوند، شامل آسیب دیدگی واشر دور درب، عدم اتمام برنامه شستشو، بالا بودن حجم لباس ها، بالا بودن دمای زیاد دستگاه و خرابی نمایشگر الکترونیکی می باشد. تشخیص و عیب یابی هر کدام از این موارد را به عهده افراد ماهرو متخصص بسپارید.

کلام آخر

در این مقاله تعمیرات سرویس نحوه باز کردن قفل درب ماشین لباسشویی سامسونگ به طور کامل شرح داده شد. اگر شما هم مشکل باز نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ را داشته‌اید و هیچ‌ یک از مواردی که پیش‌تر توضیح داده شد به شما کمک نکردند، می‌توانید برای تعمیر لباسشویی خود با تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید امرسان ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


 • تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج
 • تعمیرات سرویس
 • تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در ملارد
 • تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اندیشه
 • تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در فردیس

مطالب مرتبط