تعمیرات یخچال, مقالات

عیب یابی فن یخچال اسنوا

عیب یابی فن یخچال اسنوا

ما در این مطلب به مبحث عیب یابی فن یخچال اسنوا می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

عیب یابی فن یخچال اسنوا

در این مقاله به بررسی عیب یابی فن دستگاه و یا علت کار نکردن فن یخچال اسنوا و همچنین نحوه تشخیص نقص فنی که همچنان کار می کند را به شما دوستداران این هنر آموزش می دهیم. البته در جزئیات، یخچال و فریزرهای مختلف بسته به مدل و ممکن است سال تولید کمی متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر میله در کرج

تشخیص خرابی فن یخچال اسنوا

در خنک سازی و انتقال هوای سرد به یخچال از سه عدد فن استفاده می شود که اختلال در هر یک از آن ها مجموعه قطعات یخچال را با مشکل جدی مواجه می کند و تعمیرکاران حرفه ای عموماً با مشاهده این که دستگاه متوجه می شوند به اولین قطعات مشکوک می روند. خنک نشدن آنها انجام می دهند، اینها طرفداران و قطعات ذکر شده در این قسمت هستند.

فن های یخچال در انواع معمولی و ساید بای ساید عملکرد یکسانی دارند و تعمیر و عیب یابی آن ها تفاوت چندانی ندارد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر الکترواستیل

در حالت اول فن به طور کامل از کار می افتد و گردش هوا در دستگاه به طور ناگهانی قطع می شود که تا حدودی برای رفع این مشکل تخصصی است و مربوط به چهار نوع فن موجود در دستگاه است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

در حالت دوم خرابی فن داخل یخچال کامل نیست بلکه گردش هوای سرد در یخچال کمتر از مقدار لازم است و با شروع مجدد به کار فشار روی فن افزایش یافته و پر سر و صدا باشد.

در حالت سوم امکان کار مداوم فن بدون وقفه و بدون استراحت وجود دارد که فشار زیادی به این قسمت کاربردی وارد می کند و مصرف برق را افزایش می دهد و به صرفه نخواهد بود.

علائم کار نکردن فن یخچال اسنوا

تشخیص خرابی فن یخچال بدون دانش و آموزش مناسب می تواند دشوار باشد. با توجه به اینکه لوازم خانگی در 10 سال گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته اند، بسیاری از مدل ها دارای قطعات الکترونیکی هستند که آزمایش آنها دشوار است.

اگر گردش هوا ضعیف باشد، دما ناکافی باشد، غذا خراب شود یا مصرف انرژی یخچال افزایش یابد و بوی نامطبوعی از یخچال احساس شود، ممکن است علت از کار افتادن فن باشد. رسیدگی سریع به این موضوع برای جلوگیری از این عواقب بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: ارورهای یخچال فریزر اسنوا

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال دوو در کرج

علائم اصلی کار نکردن فن یخچال فریزر اسنوا به شرح زیر است:

 • صداهای بلند یا عجیب: اگر متوجه صداهای غیرعادی بلند یا عجیب از یخچال خود شدید، می تواند نشانه معیوب بودن فن باشد. این ممکن است به دلیل شل شدن یا آسیب دیدن تیغه فن باشد.
 • بدون خنک کننده: اگر متوجه شدید که یخچال شما خنک نمی شود، ممکن است ناشی از معیوب بودن فن باشد. گردش ناکافی هوا ناشی از فن معیوب می تواند منجر به سرد شدن ناهموار یا نقاط داغ در قسمت های مختلف یخچال شود.
 • دمای ناسازگار: فن معیوب ممکن است باعث نوسانات دما در یخچال شود. ممکن است متوجه یخ زدن برخی از اقلام شوید. این می تواند کیفیت غذا را تحت تاثیر قرار دهد و خطر فساد را افزایش دهد.
 • یخ زدگی: اگر یخچال یخ نمی زند یا اگر متوجه یخ زدگی بیش از حد در محفظه فریزر شدید، می تواند نشانه معیوب بودن فن باشد.
 • تراکم بیش از حد: اگر متوجه مقدار غیرعادی تراکم داخل یخچال یا مواد غذایی شدید، ممکن است نشان دهنده مشکل در فن یخچال باشد. گردش ناکافی هوا می تواند باعث ایجاد رطوبت و تراکم بیش از حد شود.
 • گرمای بیش از حد: فن معیوب ممکن است باعث شود کمپرسور یخچال بیشتر کار کند و منجر به گرم شدن بیش از حد شود. اگر متوجه گرمای بیش از حد در اطراف یخچال یا حتی بیرون دستگاه شدید، می تواند دلیل خرابی فن باشد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال الکترواستیل در مارلیک

فن کندانسور در یخچال فریزر اسنوا

فن کندانسور مهمترین فن مورد استفاده در یخچال است که تاثیر مهمی در عملکرد کلی آن دارد. به فن کندانسور فن خنک کننده نیز گفته می شود. این پنکه ظاهری ساده دارد و از یک موتور و یک پره تشکیل شده است و برق مورد نیاز خود را از موتور می گیرد.

این فن در خارج از ساختمان کندانسور قرار دارد و وظیفه خنک سازی را بر عهده می گیرد. اگر فن کندانسور یخچال خراب شود، یخچال سرد نمی شود و داخل یخچال گرم می شود. مشکل دیگر این است که یخچال خیلی سریع خاموش و روشن می شود.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال بلومبرگ

فن اواپراتور یخچال اسنوا

دومین فن نصب شده در یخچال اسنوا، فن تبخیر یا فن اواپراتور است. کویل اواپراتور بیشتر در پشت محفظه یخچال و فن اواپراتور درست در جلوی آن قرار دارد.

یکی از علائم خرابی فن اواپراتور این است که هنگام کار کمپرسور; صدای عجیبی در قسمتی از فریزر شنیده می شود و یا فرآیند سرد شدن و انجماد یخچال زمان زیادی می برد. در این صورت می توانید با یک تغییر کوچک در محل این دستگاه این صدا را رفع کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال بکو

مراحل و کارهایی که در تعمیر فن یخچال فریزر اسنوا باید انجام شود:

 • ابتدا یخچال را خاموش کرده و دو شاخه آن را از برق بکشید و اجازه دهید مدت کوتاهی بگذرد.
 • سپس غذا را بیرون بیاورید و بگذارید تمام یخ داخل یخچال ذوب شود و کاملا خشک شود.
 • پس از آن، تمام قفسه ها را بیرون بیاورید. در این زمان اگر فن اواپراتور به دلیل یخ زدگی کار نمی کند، می توان مشکل را حل کرد.
 • اگر این مشکل حل نشد، در اینجا باید فن ها را باز کنید. اما بستگی به این دارد که کدام فن مشکل داشته باشد و با توجه به مطالب بالا می توانید قسمت مورد نظر را تشخیص دهید.
 • اگر فن کندانسور یا فن کمپرسور آسیب دیده است، برای دسترسی به آنها باید پنل پشتی یخچال را باز کنید.
 • در صورت خرابی فن داخلی یخچال باید پنل داخل آن را باز کنید تا به فن داخلی دسترسی پیدا کنید و در صورت معیوب بودن فن اواپراتور باید پنل داخل فریزر را باز کنید.
 • پس از دسترسی به فن مورد نظر، آن را از موتور جدا کنید. حالا گیره هایی که فن را در کنار هم نگه می دارند را با پره های فن جدا کنید. فن آسیب دیده را از محفظه خارج کرده و آن را با یک فن جدید جایگزین کنید.
 • حالا تیغه های فن را نصب کنید و با کمک گیره های نگهدارنده فن را در جای خود نگه دارید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال هایسنس

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


 • تعمیرات سرویس
 • تعمیر یخچال اسنوا در اندیشه
 • تعمیر یخچال اسنوا در ملارد
 • تعمیر یخچال اسنوا در کرج

مطالب مرتبط