تعمیرات یخچال, مقالات

علت داغ شدن بدنه یخچال الکترواستیل

تعمیر یخچال الکترواستیل - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت داغ شدن بدنه یخچال الکترواستیل میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت گرم شدن بدنه یخچال

در کارکرد طبیعی يخچال فريزر و ساید بای سايد ها این که برخی اوقات با لمس کردن دیواره های یخچال متوجه گرم بودن بدنه آن باشیم عادی است، با این حال زمانی که متوجه شدید دستگاه به صورت غیر طبیعی گرم شده و حتی در موقع لمس درب و دیواره ها داغ بنظر می آید نمایش دهنده مشکل است، بنابراین پیدا کردن دلیل گرم شدن بدنه یخچال از این نظر قابل اهمیت است که به شما ایراد مهمی را هشدار می دهد.

اگر بدانید موقع کار با یخچال چه انتظاری باید از کارکرد آن داشته باشید کمک بسیاری به شما در موقع تماس با مرکز تعمیر یخچال می کند.

اگر نسبت به داغ بودن دیواره ها دستگاه نگران شده اید ما در ادامه توضیحاتی جهت پیدا کردن دلیل گرم شدن بدنه یخچال خواهیم داد تا بتوانید با روش هایی ساده علت های آن را پیدا کرده و رفع کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر ال جی در ملارد

چرا بدنه یخچال داغ است؟

وقتی که کمپرسور به صورت مداوم کار می کند و مواد غذایی داخل یخچال را خنک می کند گرم تر از اندازه عادی به نظر می آید.

برای مثال هر مدل یخچالی از جمله سامسونگ، ال جی، دوو، بوش، امرسان، هیمالیا، اسنوا، الکترواستیل، هیتاچی، ایستکول و … بعد از باز و بسته شدن مکرر یا باز ماندن درب در طول زمانی های بالا به خصوص در محیط هایی که هوا گرما و رطوبت بیشتری دارد کمپرسور جهت تولید سرمایش کارکرد بیشتری دارد و این موضوع دلیل گرم شدن بدنه یخچال است.

همچنین اگر نمی دانید چرا بدنه یخچال گرم است ابتدا درب را باز کنید و با دقت داخل محفظه ها و قفسه ها را ببینید آیا پر از مواد غذایی است یا غذای گرم درون آن قرار دارد؟ اگر بیش از ظرفیت یخچال را پر می کنید یا با قرار دادن غذای گرم داخل آن به دنبال دیگر موارد بروید شما با این کار فشار بیشتری جهت خنک شدن داخل محفظه به کمپرسور وارد می کنید بنابراین موتور خاموش نمیشود و برای سرد شدن باید کارکرد بیشتری داشته باشد.

هر یک از موردهای بالا می تواند علت گرم شدن بدنه یخچال فریزر و ساید بای ساید شما باشد اگر بدنه درب و دیواره های دستگاه تا یک روز گرم بود میشود آن را عادی عنوان کرد اما اگر بیشتر از 24 ساعت گرم ماند باید به تعمیرگاه یخچال فریزر خود، مراجعه کنید.

هر کدام از این اقدامات می تواند موجب شود که کابینت خارجی یخچال تا 24 ساعت گرم شود.

جهت داغ نگه داشتن بیشتر از 24 ساعت یخچال و فریزر خود با یک تکنسین متخصص تعمیر یخچال تماس بگیرید چون این امکان دارد بیان کننده وجود مشکل باشد.

کار کردن هیتر دلیل گرم شدن بدنه یخچال است

یخچالهای نوع قدیمی و خاص، مثل یخچالهای تولید شده در دهه 1370 و پیش از آن، دارای هیتر برقی بودند.

هیتر ها جهت پیشگیری از تشکیل شدن رطوبت و متراکم شدن آن که سبب خرابی مواد غذایی در درون یخچال در روز های گرم و مرطوب به کار می بردند.

به خاطر قرارگیری هیتر در راستای لبه بدنه یخچال، برخی اوقات موقع روشن شدن هیتر درب دستگاه هم گرم میشد.

شرکت تعمیرات سرویس پیشنهاد می کند در زمان گرم و مرطوب بودن داخل محفظه کلید سوئیچ به سوی راست بچرخید (وقتی  که می بینید رطوبت در کنار درها جمع می شود.)

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر اسنوا در ملارد

کثیفی در لوله های کندانسور دلیل گرم شدن بدنه یخچال است

یخچال فریزر های جدید و همینطور ساید بای سایدها معمولا گرمکن هایی مثل نسل های قبلی خود ندارند، خیلی از آنها لوله هایی در کندانسور دارند که لبه های بدنه يخچال با آن در برخورد هستند در صورتی که پیش تر هیتر در گذشته در آنجا بود.

کندانسور تقریبا کارکرد مهم بخاری را دارد: مسئولیت آن کاهش تراکم و محافظت در مقابل جمع شدن رطوبت در یخچال است.

زمانی که لوله کندانسور کثیف می شود، نیاز به داغ شدن دارد.

بخش هایی از دیواره که در سمت محل لوله کندانسور است، امکان دارد به دلیل داغ بودن شروع به گرم شدن کنند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال امرسان در مارلیک

کثیف شدن سیم پیچ های کندانسور

چنانچه گرما دیواره های يخچال فريزر را تشخیص می دهید، تعمیرات سرویس پیشنهاد می کند سیم پیچ های کندانسور را تمیز کنید و کارکرد فن خنک کننده کندانسور خود را چک کنید، مشاهده کنید که آیا برای خنک کردن سیم پیچ ها بعد از خاموش شدن هم کار می کند؟ اگر جواب مثبت است احتمالا دلیل گرم شدن بدنه یخچال به دلیل کثیفی کویل کندانسور است.

دستورکارهای موجود در دفترچه راهنمای به همراه دستگاه خود را با دقت دنبال کنید را جهت تمیز کردن سیم پیچ ها دنبال کنید، یا جهت دریافت کردن کمک به متخصص تعمیر یخچال و فریزر تماس حاصل کنید.

اگر به طور فردی کویل ها را تمیز می کنید، حتما پیش از شروع یخچال را از برق بکشید.

سیم پیچ کندانسور و یک سیم پیچ اواپراتور. یک خنک کننده مایع به وسیله کمپرسور و موتور از سوی این سیم پیچ ها به جریان در می آید. مایع مبرد در کندانسور خنک می شود. بعد به اواپراتور فرستاده میشود. در اواپراتور ، هوای واحد بر اثر برخورد با سیم پیچ پر از مایع سرد می شود.

چه مواردی را باید در خصوص فاصله و دلیل گرم شدن بدنه یخچال باید بدانیم؟

1. جهت کارکرد بهتر دستگاه را از دیوار با فاصله قرار دهید.

2. بر روی یخچال کاور نکشید.

3. امکان دارد اطراف یخچال گرم شود، این مشئله جهت نشان دهنده کم شدن تراکم و رطوبت داخلی می تواند باشند نه کارکرد غلط.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دیپوینت در ملارد

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط