تعمیرات یخچال, مقالات

علت آب دادن یخچال اسنوا

تعمیر یخچال اسنوا -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت آب دادن یخچال اسنوا میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت آب دادن یخچال اسنوا

دلیل آب دادن یخچال اسنوا مرتبط با مسدود شدن لوله تخلیه، خراب شدن لاستیک دور درب، یخ زدن اواپراتور و … است. در این مطلب به بررسی کلیه این موردها می پردازیم و به شما راهنمایی میدهیم تا از خدمات تعمیرات سرویس کرج کمک بگیرید. تعمیرات سرویس افزون بر عیب یابی، تعمیر را با گارانتی 6 ماهه انجام می دهد و این موضوع می تواند خیال شما را از جهت نگرانی های احتمالی راحت کند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر اسنوا در ملارد

نشتی دادن آب از یخچال اسنوا

حتما تا حالا هم برای شما رخ داده است که به دنبال دلیل آب دادن یخچال اسنوا باشید.

نشتی دادن آب از یخچال ایرادات بسیاری مانند خراب شدن کفپوش آشپزخانه را به دنبال دارد.

چون آب از یخچال به بیرون نشتی می دهد و بر روی زمین جاری می شود. مورد مهمی که باید به آن توجه کنید این است که با دیدن نشتی، یخچال را از برق جدا کنید تا از وارد شدن صدمه های جدی به یخچال مانع شود. بعد می توانید با تعمیرات سرویس ارتباط برقرار کنید تا تکنسن های متخصص با حضور در محل شما، دستگاه را ایرادیابی و تعمیر کند.

خرابی لاستیک درب یخچال

از مهم ترین دلایلی که موجب نشتی آب از یخچال می شود، خراب شدن و پوسیده شدن لاستیک دور درب است.

همینطور توجه نکردن به تمیزی و نظافت آن می تواند این ایراد را به وجود آورد. پیشنهاد می کنیم هفته ای یک مرتبه با یک دستمال نرم و مرطوب لاستیک را تمیز کنید و مداوم آن را از لحاظ سالم بودن بررسی کنید.

اگر لاستیک فرسوده یا دچار پارگی شده است آن را زودتر عوض کنید. این مسئله افزون بر آنکه می تواند دلیل آب دادن یخچال اسنوابه شمار بیاید دلیلی جهت برفک زدن، گرم شدن محیط داخلی یخچال و … هم است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر ال جی در ملارد

 گرفتگی لوله تخلیه یخچال

وقتی که لوله تخلیه دچار گرفتگی و مسدودیت شده باشد، آب نمیتواند خارج شود و در آخر شاهد ایراد در کارکرد یخچال می شویم. کلیه یخچال فریزرهای نسل جدید اسنوا از یک روند برفک زدایی برخوردار هستند تا یخ هایی که بر روی سیم پیچ های اواپراتور به وجود آمده اند را ذوب کند. سیستمی که برای این منظور طراحی شده “دیفراست” گفته میشود.

مسدود شدن لوله تخلیه یخچال به عواملی مثل وارد شدن ذرات غذا به داخل آن رخ میدهد. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم در زمان چیدمان مواد غذایی در محیط داخلی یخچال کاملا دقت را به خرج دهید و همواره سلامت قسمت های مختلف به خصوص لوله تخلیه را چک کنید.

شیوه های مختلفی جهت باز کردن لوله گرفته شده وجود دارد که می توان به استفاده از کمی جوش شیرین اشاره داشت. ولی اگر در این حوزه تخصصی ندارید بهتر است آن را به تکنسین های حرفه ای مجموعه ما بسپارید.

اواپراتور یخچال اسنوا یخ زده است

منظور از اواپراتور، تبخیرکننده ای است که در یخچال نصب شده تا از ایجاد شدن یخ و برفک مانع شود. وقتی که خود اواپراتور دچار یخ زدگی شده باشد کارکرد عادی خود را از دست می دهد و می تواند به عنوان دلیل آب دادن یخچال اسنوا به شمار بیاید. یخ زدگی این قسمت به خاطر خراب شدن ترموستات، باز ماندن طولانی مدت یخچال، تنظیمات غلط دما و … پیش میاید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دیپوینت در ملارد

شکسته شدن سینی تخلیه

کلیه یخچال ها به خصوص اسنوا سینی تخلیه دارند که آب ناشی از یخ زدایی در آن تجمع میکند.

این آب داخل سینی باقی نمی ماند بلکه به وسیله گرمای کمپرسور تبخیر شده و از بین می رود. برخی اوقات این سینی بیش از اندازه پر شده و یا به علت های مختلف شکسته می شود. در این وضعیت آب از زیر یخچال بر روی زمین جاری می شود و بهترین کار این است که آن را عوض کنید.

خرابی یخ ساز یخچال

خراب شدن یخساز یا آبسردکن دلیل دیگری در نشت آب از یخچال اسنوا به شمار می آید.

برای مثال اگر اتصالات لوله های آب به آبسردکن دچار شل شدگی شده باشد و در محل مناسب خود قرار نگرفته باشند بی شک با ایراداتی مثل نشتی دادن آب برخورد خواهید کرد.

توجه داشته باشید که چنانچه نشتی دادن آب از قسمت زیر در جلو یا پشت یخچال باشد مشکل از سینی تخلیه نیست و باید لوله آب وصل شده به به یخساز را چک کنید. اگر در این جا رطوبت وجود دارد به خاطر شل بودن اتصالات است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر فریجیدر

تجمع آب در زیر جامیوه ای

دلیل آب دادن یخچال اسنوا مرتبط با جمع شدن آب در زیر جامیوه ای است. در این صورت یکی از قطعه های دیفراست خراب شده است. افزون بر آن باید المنت، ترموفیوز، مسیر خروجی آب و مسدودیت لوله آب را هم چک کنید. بی شک بررسی این قسمت ها کار افراد ماهر و متخصصین است.

 خرابی شیر ورودی آب

اگر آب از  قسمت پشت یخچال نشت می کند بیان کننده خراب شدن شیر آب است. همینطور سوراخ بودن لوله ها دیگر دلیل آب دادن یخچال اسنوا به شمار میاید.

این موارد را چک کنید و به طوری که نتوانستید از عهده تعمیر آن بربیایید با تعمیرکاران متخصص مجموعه ما تماس بگیرید.

خرابی فیلتر آب

فیلتر آب باید هر چند مدت یکبار عوض شود.

در غیر این صورت منجر رسوب و گرفتگی می شود و ایراداتی به خصوص نشتی را به وجود می آورد. چنانچه رسوبات داخل فیلتر آب بسیار شود موجب ترک خوردگی شلنگ شده و در آخر یخچال آب می دهد.

بررسی و سرویس منظم یخچال و همینطور تعویض کردن فیلترهای آلوده، از بروز این ایراد پیشگیری میکند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال اسنوا در مارلیک

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی اسنوا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال اسنوا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط