تعمیرات ساید بای ساید, مقالات

علت صدای ساید دوو

علت صدای ساید دوو - نمایندگی تعمیر ساید بای ساید در اندیشه - کرج - فردیس و مارلیک و ملارد -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث علت صدای ساید دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر،ساید بای ساید دوو ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

دلیل صدای ساید دوو

برای چک کردن علت صدای یخچال ساید دوو باید به گونه صدا توجه نماییم. بی تردید علتی  که منجر به تولید صدای نویز، تق تق و … می شود متفاوت از هم هستند.

اگر از کالاهایی با کیفیت دوو مانند یخچال ساید بای ساید در خانه استفاده می کنید و به تازگی متوجه شده اید که صدای غیر معمولی از آن به گوش می رسد توصیه می کنیم تا پایان مطلب با ما همراه باشید. زیرا قصد داریم دلیل صدای ساید دوو را از جهت های مختلف مورد مطالعه قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر ساید بای ساید جنرال الکتریک در فردیس

صدای نرمال ساید دوو

پیش از آنکه به دلیل صدای ساید دوو بپردازیم باید به این نکته اشاره نماییم که اکثر صداهای به گوش رسیده از آن نرمال هستند و عموما این صدا از کمپرسور به گوش میرسد که به علت چرخش مایع مبرد در لوله ها است.

ولی برخی اوقات صداهایی می شنویم که تقریبا غیر معمول هستند و سبب نگرانی ما می شوند. نخست صداهای طبیعی و بعد صداهای غیر عادی را مورد مطالعه قرار می دهیم.

  • صدا از کمپرسور ساید: یکی از عادی ترین صداهایی که از یخچال به گوش می رسد صدای کمپرسور است که مانند نویز می باشد. طبیعی است که این صداها در زمان قطع و اتصال شدن به گوش میرسند. اگر صدایی دیگر از کمپرسور شنیدید توصیه می کنیم پیچ های اطراف کمپرسور را چک کنید تا اگر سست هستند آن ها را سفت نمایید و مشکل را رفع کنید.
  • صدای تیک تیک ساید: صدای تق تق مرتبطه به رله ها یا شیر برقی است و از دسته صداهای معمولی محسوب می شود.
  • صدای بدنه ساید: حتما تا به حال صدایی مانند شکستن قولنج را از یخچال شنیده اید که مرتبط به تراز نبودن سطح زیرین آن است. در این شرایط جای نگرانی نیست و می توانید با صاف کردن دستگاه، ایراد را حل کنید. زمانی که یخچال صاف نباشد فوم های درون بدنه دستگاه با انقباض و انبساط این صدا را ایجاد می کنند.
  • صدای یخساز ساید: دیگر دلیل صدای یخچال ساید دوو مرتبط به یخساز است. به صورت کلی یخ سازی کار پر سروصدایی است و جزو صداهای نرمال حساب می شود.

صداهای غیر نرمال ساید دوو

یخچال از آن دسته از وسیله هایی است که طول عمر بالایی دارد. ولی امکان دارد با گذر زمان دچار استهلاک شده و صداهای غیر نرمالی از خود ایجاد کند. در این قسمت به بررسی دلیل صدای یخچال ساید دوو از نوع غیر نرمال اشاره می کنیم:

صدا از سیستم نوفراست ساید دوو

نوفراست تحت عنوان سیستم برفک زدا شناخته شده  و کمک می کند تا المنت کار کند و برفک ها را از بدنه درونی یخچال فریزر تمیز کند. روندی که برای گرم شدن المنت پیموده می شود سبب ایجاد صدا در دستگاه می شود. اگر صدایی که میشنوید از دسته صداهای همیشگی و عادی است جای نگرانی نیست. ولی اگر مدل صدا تغییر کرده باید از تعمیرکاران فعال در تعمیرات سرویس در کرج کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: ارور ساید بای ساید الکترواستیل در کرج

صدا از لوله ‌های داخلی ساید دوو

لوله هایی که داخل بدنه یخچال گذاشته شده اند با تزریق گونه ای فوم ساخته می شوند. اگر کیفیت فوم ها کم باشد در اثر تفاوت دما  منبسط و منقبض می شوند و صدایی مانند شکسته شدن قولنج از آن به گوش می رسد. متاسفانه به علت اینکه لوله ها در بدنه یخچال قرار گرفته اند امکان دست داشتن به آن ها وجود ندارد و در اکثر موقعیت ها نمی توان دلیل صدای ساید دوو را رفع کرد.

صدا از گاز درون ساید دوو

در اول مطلب بیان کردیم که چرخش گاز مبرد در کمپرسور عملی برای ایجاد صدا حساب می شود. ولی گاهی این صدا به شکل  غیر عادی به گوش می رسد و علت آن هم جنس بد لوله ها و فرسایش آن ها است. گاز مبرد رسوب ها را به چرخش در می آورد و جلوی گردش درست خود را میگیرد.

به همین خاطر صدایی همچون زوزه گرگ از آن ایجاد می شود. در این حالت گاز خالی می شود، لوله ها شسته می شوند و گازگیری به شکل مجدد اجرا می شود.

صدایی مانند قل قل از کمپرسور ساید دوو

اگر جا به جا کردن ساید به ظریقه نادرستی اجرا شود روغن کمپرسور به کندانسور وارد می شود. به همین خاطر صدایی شبیه جوشیدن یا قل قل از ساید به گوش می رسد. در این حالت بایستی برای برطرف کردن دلیل صدای یخچال ساید دوو گاز قبلی خالی شود و پس از شستشوی مدار گاز، شارژ دوباره آن صورت گیرد. لازم به بیان است که برخی اوقات مجبور به عوض کردن روغن کمپرسور هم خواهیم شد.

بیشتر بخوانید: تعمیر ساید بای ساید الکترواستیل

صدا از موتور فن ساید دوو

اگر موتور فن ساید فرسوده شده باشد این اتفاق وجود دارد که صدای غیر معمول از خود ایجاد کند. ولی قبل از عوض کردن بایستی به خشکی یا نرمی آن توجه نمود. به عنوان مثال اگر ساید به شکل دوره ای سرویس و فن آن روغن کاری نمی شود دچار مشکل هایی از جمله خشکی و فرسودگی بیش از اندازه خواهد شد و به بدنه خود برخورد میکند. اگر با روغن کاری ایراد رفع نشد باید به فکر عوض کردن آن باشید.

پروانه فن ساید دوو

پروانه فن میتواند هوای سرد را به محوطه درونی ساید هدایت کند. اگر یخچال بدون سیستم نوفراست است و برفک می زند و مقدار برفک به قدری بالا باشد که به پروانه فن نزدیک شود، این اتفاق وجود دارد که در هنگام گردش به برفک ها برخورد کرده و صدا ایجاد کند. بهتر است تعمیرکاران مجرب اواپراتور و فن را مورد مشاهده قرار دهند و در صورت احتیاج آن ها را تعمیر یا عوض کنند.

توجه کنید که دلیل صدای یخچال ساید دوو مرتبط به موتور فن کندانسور و سست شدن اتصالات موتور یخچال هم مربوط است و برای برطرف کردن همه مورد های درج شده در این مطلب بایستی به سراغ تعمیرکاران حرفه ای بروید. بی تردید با بهره از تعمیرات سرویس از گارانتی تعمیرات یا تعویض قطعه ها برخوردار میشوید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ساید بای ساید کلور در کرج

مطالب مرتبط