تعمیرات یخچال, مقالات

علت اتومات نکردن یخچال هیمالیا

علت اتومات نکردن یخچال هیمالیا - تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث علت اتومات نکردن یخچال هیمالیا میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی هیمالیا و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت اتومات نکردن یخچال هیمالیا

اتومات نکردن یخچال هیمالیا یکی از ایرادات رایجی است که بسیاری از مخاطبان تجربه آن را دارند.

این روزها استفاده از یخچال ها در خانه ها و اداره ها یک موضوع آشکار و طبیعی است. به خاطر اینکه این دستگاه دائمی و همیشه در حال فعالیت است و به طور معمول استراحتی ندارد، می تواند دچار مشکلات و اختلالاتی شود که اتومات نکردن یخچال هیمالیا یکی از این ایرادات است.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر اسنوا در ملارد

1.نشتی گاز و کم بودن سرما دلیل اتومات نکردن یخچال

یکی از مهمترین علت های اتومات کار نکردن مدل های یخچال های قدیمی و جدید، نشتی یا کم شدن گاز یخچال و کم بودن سرما است.

در یخچال های مختلف این ایراد با حالت های مختلفی نمایش داده میشود. در یخچال های قدیمی شما می توانید این ایراد را به شکل برفک زدن یخچال مشاهده کنید. برفک زدن نصف جایخی و همینطور یخ زدن بخش های خاصی از جایخی نمایش دهنده نشت گاز و کم بودن سرما است.

جهت اینکه اطمینان کافی از نصب یخچال داشته باشید آن را باید از برق جدا کنید و بعد از آب شدن برفک ها یخچال تان را مجدد به برق بزنید. به محض متوجه شدن کمبود سرمای یخچال شدید باید از تکنسین درخواست تعمیر یخچال را داشته باشید.

2.کار نکردن اتومات یخچال به علت خراب بودن ترموستات

خراب بودن ترموستات یکی دیگر از ایرادات مرتبط با اتومات کار نکردن یخچال است.

به طوری که سرمای داخل یخچال به بهترین شکل ممکن انجام شود ولی یخچال به شکل اتومات کار نکند، امکان دارد که ترموستات دچار مشکل شده باشد.

این ایراد را شما با نشانه هایی مثل یخ زدن بعضی از مواد غذایی مثل تخم مرغ و ماست مشاهده می کنید. در مجموع خیلی از اشخاصی که یخچال هایشان دچار ایراد کار نکردن اتوماتیک می شود بر این باور میباشند که ترموستات یخچال دچار مشکل شده است.

3.ضعیف شدن موتور دلیل بی وقفه کار کردن یخچال

ضعیفی یا نیم سوز شدن موتور یخچال به عنوان یکی دیگر از علت های اتومات کار نکردن انواع یخچال ها است. در این خصوص با وجود سرمای نسبی که درون یخچال وجود دارد موتور صدای زیادی از خود تولید می کند و یخچال به شکل اتومات کار نمی کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر ال جی در ملارد

4.ایجاد شدن موارد خاص

موردهای خاص بسیاری در خصوص اتومات کار نکردن یخچال هست و هر کدام از این موارد عبارت هستند از :

  • اگر سیستم برفک زدایی داخل یخچال دچار خراب شده باشد اپراتور یا رادیات برفک می زند. به همین خاطر سرمای یخچال کاهش می یابد.
  • نداشتن تجهیزات در یخچال سبب یخ زدن مواد غذایی مثل ماست می میشود. در حقیقت در یخچال های قدیمی جایخی و جاگوشتی وجود ندارد. به همین خاطر ایراد کار نکردن اتومات برای این یخچال ها ایجاد می شود.
  • گیر بودن انواع لوله های ورودی سبب می شود که یخچال به طور اتومات کار نکند.
  • معیوب بودن هر کدام از سنسورها و همینطور در بعضی از موارد نقص داشتن برد اصلی احتمال دارد که ایراد اتومات کار نکردن داخل را یخچال ایجاد کند. یخچال هایی که دارای برد دیجیتال هستند در برخی از شرایط دچار این ایراد می شوند.

5.کثیفی کویل و لوله کندانسور علت کار نکردن اتومات یخچال

بودن کثیفی در هر کدام از سیم پیچ های کندانسور یکی از اصلی ترین علت هایی است که مرتبط با کار نکردن اتومات انواع یخچال ها است.

کویل ها در بخش پشت یخچال قرار دارند و قسمت اصلی سرما سازی یخچال را بر عهده گرفته ‌اند. نقش کندانسور آزاد کردن گرمای مبرد به محیط بیرون است.

یکی از مهمترین موردهایی که کارکرد یخچال ها را به بهترین شکل ممکن فراهم می کند و  لوله ‌های کندانسور را خنک نگه می دارد، محیط مناسبی است که جهت گردش هوا در بخش پشت یخچال در نظر گرفته شده است.

موقعی که لوله‌های کندانسور کثیف می‌ شوند و گرد و غبار بسیاری روی آنها تجمع می کند مبرد داخل لوله ها به صورت کامل خنک نمی شود و همین ایراد سبب کار نکردن اتومات یخچال می‌ شود. به همین خاطر در این شرایط پیشنهاد می کنیم که لوله های کندانسور دستگاه را به صورت کامل چک کنید چون که یکی از دلایل مهم اتومات کار نکردن یخچال، این مورد است.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دیپوینت در ملارد

6.خراب شدن هیتر دیفراست و تایمر یخ زدایی

برای اینکه یخ زدایی داخل یخچال به صورت دوره ‌ای انجام شود تایمر دیفراست باید وارد روند اصلی یخ زدایی شود و هیتر یخچال در موقع مشخص شده‌ ای داخل سیکل برود.

موقعی که تایمر با ایراد مواجه شود هیتر یخچال برای برفک زدایی کندانسور، دستوری را از برد دریافت نمی کند. به همین علت فرایند مرتبط با هوا دچار مسدودیت خواهد شد.

این امر خاموش نشدن موتور یخچال را ایجاد می کند و از طرفی دیگر احتمال دارد که مشکل اصلی در قسمت هیتر ایجاد شود. همین مورد دلیل یکسره شدن کمپرسور داخل یخچال را نمایش می‌ دهد. خراب شدن قطعه مدنظر می‌ تواند سبب جمع شدن برفک روی لوله های یخچال شود. پس مانعی از جریان هوا باعث اتومات کار نکردن یخچال میشود.

7.اتومات کار نکردن یخچال به دلیل خراب شدن فن اواپراتور

اگر یخچال به طور مداوم کار می کند و به هیچ وجه خاموش نمی‌ شود یعنی درون آن گرم تر از حد معمول است و هوای سرد داخل آن وجود ندارد. در این حالت احتمال دارد که خراب شدن فن اپراتور موجب ایجاد شدن این ایراد شده باشد.

به طوری که فن خاموش شود و فقط در بعضی از مواقع کار کند هوای خنک نمی تواند جریان مورد نیاز را داخل یخچال داشته باشد. فن اپراتور نقش اصلی اش، جریان هوای سرد به داخل یخچال است.

بدون کار کردن فن اواپراتور یخچال باید بدانید که  چنانچه هوای خنک داخل یخچال وجود داشته باشد، به شکلی تاثیرگذار هوای خنک نمی تواند روی مواد غذایی بنشیند. یخچال ساید بای ساید با دمای تعیین شده ای کار می ‌کند اما اگر فن اپراتور آن دچار ایراد شود باید بدانید که سلامت آن در خطر است.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال هیمالیا در فردیس

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بلومبرگ در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط