تعمیرات یخچال, مقالات

علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو

علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو

علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو مرتبط با نرسیدن آب به یخساز، مشکل در سیستم یخساز، چسبیدن یخ ها به هم و … است.

در این مطلب با بررسی هر یک از این عوامل، به راهکارهای رفع آن ها هم اشاره می نماییم و به شما کمک می کنیم که ایراد دستگاه را برطرف کنید. توجه کنید که در صورت توانایی نداشتن در عیب یابی و تشخیص ایراد، می توانید با تعمیرکاران متخصص در نمایندگی تعمیرات دوو در کرج ” تعمیرات سرویس” ارتباط برقرار کنید و علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: علت یخ زدن لوله پشت یخچال هیمالیا

چرا یخ از یخساز خارج نمی شود؟

یخچال های عصر جدید دارای سیستم یخساز هستند و یخ را به صورت آماده در مخزن مزتبط تولید و نگهداری می کنند تا هر وقت که نیاز داشتید، به راحتی از یخ استفاده کنید. سیستم یخساز در کلیه یخچال ها به یک صورت کار می کند و فرق چندانی با هم ندارند. چنانچه در زمان دریافت یخ از یخساز متوجه شدید که یخ از آن خارج نمی شود باید دلایل زیر را بررسی کنید:

غیر فعال بودن بازوی کنترل

اگر یخ داخل یخساز وجود داشت به این منظور است که یخساز، آب را دریافت می کند و ایرادی از سوی منبع آب وجود ندارد. بنابراین باید به دنبال ایرادات الکتریکی یا مکانیکی برویم. بازوی کنترل از بخش های ضروری در سیستم یخساز است. امکان دارد وقتی که مواد غذایی را داخل فریزر جابجا می کنید به صورت اتفاقی بازوی کنترل را در حالت غیر فعال قرار داده باشد. در این حالت تولید یخ با توقف برخورد می کند.

  • راهکار: جهت رفع این ایراد باید بازوی کنترل فلزی را بیابید و با فشردن آن به سمت پایین، آن را در حالت روشن یا on قرار دهید.

مشکل در موتور یا اتصال الکتریکی

برخی اوقات اتفاق میوفتد که بازوی کنترل فعال است ولی هنوز هم هیچ یخی از سیستم یخساز خارج نمی شود. در این حالت مشکل از موتور یا اتصال الکتریکی است. جهت رفع شدن علت خارج نشدن یخ از یخساز دوو باید موارد زیر را دنبال کنید:

  • از متصل بودن کلیه اتصالات الکتریکی به شیوه درست مطمئن شوید. به این صورت باید یخچال را از دیوار فاصله دهید و شیری که مرتبط با منبع است را ببندید. بعد یخچال را از برق بکشید. اتصال را قطع کنید و به صورت مجدد آن را متصل کنید تا از وصل بودن درست آن اطمینان پیدا کنید.
  • همه یخ هایی که در قالب وجود دارند را به صورت دستی خارج کنید. کمی آن به قالب اضافه کنید تا چنانچه یخ ها به دیواره آن چسبیده اند ساده تر جدا شوند.
  • حالا می توانید یخچال را دوباره به برق متصل کنید ولی باید بازوی کنترل را در حالت خاموش قرار دهید و آن را پایین بیاورید. به مدت 10 ثانیه منتظر بمانید تا شیر برقی درگیر شده و قالب را با آب پر کند.
  • به طول زمانی 3 الی 4 ساعت منتظر بمانید تا یخ منجمد شود و بعد خارج شدن آن را از یخساز تست کنید. چنانچه در این حالت یخ خارج نشد احتمالا باید به دنبال تعمیر موتور و قطعات مربوطه بروید.

تشکیل نشدن یخ در یخساز

امکان دارد به دنبال دلیل عدم خروج یخ از یخساز دوو باشید و متوجه شوید که یخساز به هیچ وجه یخ تولید نمی کند. همینطور امکان دارد متوجه شوید که مکعب های یخ، کوچکتر از اندازه عادی هستند. دو دلیل در بروز این مشکل نقش دارند:

  • اولین علت، مسدودیت در طول خط عرضه است. در حقیقت مسدودیت به وسیله آب منجمد یا یخ ایجاد می شود و اگر نسبت به حل این ایراد بی توجه باشید با گذشت زمان شاهد پارگی لوله، نشتی دادن آب و در آخر جمع شدن آب در یخچال هستید. راهکار ایراد ذکر شده این است که یخچال را از برق بکشید و شیر قطع را در مکانی مناسب مثل پشت یخچال قرار دهید و آن را در حالت خاموش نگه دارید. یک ظرف آب گرم را بر روی خط آب بریزید و با کمک از باد گرم سشوار یخ زدایی را انجام دهید. پس از گذشت 2 ساعت یخچال را به برق وصل کنید. چنانچه ایراد رفع نشده بود با تکنسین های مجموعه تعمیرات سرویس تماس بگیرید تا دلیل خارج نشدن یخ از یخساز دوو را چک کنند.
  • دلیل دوم مرتبط با مسدود شدن فیلتر آب یخساز است. فیلتر باید هر چند وقت ماه یک دفعه تعویض شود.

بزرگی بیش از اندازه مکعب های یخچال

چنانچه تکه های یخ بزرگ تر یا کوچک تر از اندازه نرمال میباشند به این منظور است که یخساز احتیاج به تنظیمات دارد. جهت انجام این کار پوشش یخساز را بردارید تا با یک مجموعه پیچ و فنر برخورد کنید. این مجموعه به همراه نشانگرها، دوز آب را مدیریت می کنند. جهت کم کردن میزان آب و کوچک تر شدن مکعب های یخ پیچ نشانگر را به جهت منفی بچرخانید و بالعکس !

بیشتر بخوانید: علت روشن نشدن یخچال بلومبرگ

تراز نبودن یخساز

دیگر دلیل خارج نشدن یخ از یخساز دوو ، تراز نبودن این قسمت است که عموما به آن توجهی نمیشود.

تراز بودن یخساز تاثیر مستقیمی به تراز بودن یا نبودن یخچال دارد. امروزه یخچال های تولید شده از برند دوو، پایه های قابل تنظیم دارند که به وسیله آن ها می توانید به آسانی دستگاه را تراز کنید. چنانچه یخچال تراز بود ولی یخساز هنوز هم دچار ناترازی بود باید مکان نصب یخساز را بررسی کنید. مطمئن شوید که براکت های نصب، به طور کامل صاف می باشند و پیچ ها محکم شده اند.

سایر دلایل خراج نشدن یخ از یخساز دوو

  • چسبیدن یخ ها به هم
  • پایین بودن بیش از اندازه دما
  • باز بودن درب یخچال

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط