تعمیرات یخچال, مقالات

علت خنک نکردن یخچال دوو

علت خنک نکردن یخچال دوو

ما در این مطلب به مبحث علت خنک نکردن یخچال دوو می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال الکتریک ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت خنک نکردن یخچال دوو

اصلی ترین دلیل خنک نکردن یخچال دوو نداشتن گردش هوا در آن است. اما نمی توان از ایرادات فنی مثل کمبود گاز مبرد، خراب بودن کمپرسور، خراب بودن لاستیک دور درب و… هم چشم پوشی کرد.

لازم است قبل از آن که برای تعمیرات یخچال دوو اقدام نمایید، یک بررسی کلی در مورد به دستگاه داشته باشید. چون بعضی از مشکلات مثل خراب بودن لاستیک دور درب به آسانی قابل شناسایی هستند. اما بقیه مشکلات از جمله خراب بودن قطعات داخلی به وسیله های دقیق و مدرنی احتیاج دارد که تنها در اختیار تعمیرکاران هستند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال فریجیدر در ملارد

بررسی دلیل متداول سرد نکردن یخچال دوو

آیا به دنبال دیل خنک نکردن یخچال دوو هستید و از این موضوع نگران هستید؟ یخچال جزو دستگاه هایی هست که در کل فصل های سال باید در یک دمای مشخص کار کند تا بتواند محتویات خود را که حاوی مواد غذایی هستند خنک نگه دارند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر کلور در مارلیک

موقعی که دما از محدوده مشخص شده سردتر شود سبب یخ زدگی مواد غذایی می شود. حتی با گرم تر شدن دما نسبت به شکل نرمال، فساد موادغذایی را می بینید.

اغلب افراد از سردتر شدن دما نگران نمی شوند اما به محض آن که متوجه شوند محیط داخلی یخچال آن ها گرم تر از حالت عادی شده است به شدت نگران می شوند و اولین چیزی که به ذهن آن ها می آید این است که موتور دستگاه دچار ایراد شده است.

واقعیت این است که موتور جزو قطعه های بزرگ، گران قیمت و خیلی بادوام یخچال است و به این آسانی ها خراب نمی شود. پس نگران نباشید و با بررسی دقیق یخچال به ایراد اصلی پی ببرید.

اگر در این حوزه تخصص ندارید ما به شما کمک می کنیم تا ناشانه ها و علائم ها خراب بودن در قسمت های مختلف را شناسایی کنید و در جهت تعمیر آن ها اقدام نمایید.

مثلا یکی از ساده ترین ایراداتی که در این حوزه وجود دارد و به عنوان دلیل خنک نکردن یخچال دوو شناخته شده، چیدمان نادرست و غیراصولی مواد غذایی در یخچال هست.

موقعی که شما مواد غذایی را در مقابل دریچه یخچال می گذارید از گردش هوای خنک داخل آن جلوگیری کنید و در نتیجه با زیاد شدن دمای آن روبرو می شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر جنرال الکتریک در مارلیک

نداشتن گردش هوا یکی دیگر از علت های سرد نکردن یخچال دوو

اگر با ساختار یخچال آشنا باشید به خوبی آگاهید که موتور در پشت آن تعبیه شده است و قطعه ای به اسم فن، وظیفه خنک نمودن آن را بر عهده دارد. وقتی که شما یخچال را به دیوار می چسبانید و یا آن را در مکانی نصب می نمایید که هوای لازم وجود ندارد طبیعی است که سبب کم شدن قدرت موتور و در نتیجه کم شدن قدرت خنک کنندگی آن شود.

لازم است موقع نصب یخچال، اطلاعات خود را در این زمینه زیاد کنید و یا انجام این کار را به تعمیرکاران متخصص بسپارید. خوشبختانه نمایندگی تعمیرات دوو در کرج و تهران و  خدماتی از جمله نصب را هم عرضه می دهند و تنها لازم است شما با کارشناسان تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال فریزر بلومبرگ در فردیس

علت های فنی سرد نکردن یخچال دوو

افزون بر مواردی که در خصوص دلیل خنک نکردن یخچال دوو گفته ایم حتما به علت فنی این مسئله هم اشاره کنیم. منظور از عامل های فنی حاوی استهلاک، فرسودگی، خراب شدن قطعات مختلف و … است که منجر می شود یخچال قدرت خنک کنندگی خود را از دست بدهد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال حایر

این عامل های بسیار زیاد هستند اما در ادامه به متداول ترین آن ها اشاره می کنیم:

خراب بودن لاستیک درب یخچال

لاستیک یکی از قسمت های یخچال به شمار می آید که مصرفی است و با گذشت زمان خاصیت خود را از دست می دهد. اصلی ترین وظیفه لاستیک این است که درب و بدنه را به درستی به یکدیگر بچسباند و از نفوذ هوای گرم به داخل یخچال جلوگیری کند.

موقعی که لاستیک خراب می شود بین درب و بدنه فاصله می افتد و این امر منجر می شود که یخچال سرمای خوبی نداشته باشد. بررسی کردن لاستیک و عوض کردن آن می تواند مشکل را رفع کند.

خراب بودن کمپرسور و رله های حفاظتی

دیگر دلیل خنک نکردن یخچال دوو به خراب بودن کمپرسور و رله های حفاظتی هم مربوط است. تشخیص خراب بودن کمپرسور یا رله های حفاظتی یک امر تخصصی هست و شما نمی توانید بدون داشتن وسایل حرفه ای، این کار را انجام دهید.

موقعی که کمپرسور کار می کند گاز مبرد به مایع تبدیل می شود و باعث خنک شدن محیط داخلی یخچال می شود. اما موقعی که کمپرسور خراب شود این اتفاق نمی افتد.

افزون بر آن با خراب بودن رله کمپرسور، موتور نمی تواند کار کند. در این وضعیت و بر پایه تشخیص تکسنین های ماهر باید کمپرسور را عوض کنند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال هیمالیا در ملارد

کمبود گاز و سرد نکردن یخچال دوو

دلیل خنک نکردن یخچال دوو به کم شدن گاز مبرد هم مربوط است. موقعی که مقدار گاز کم شود از برودت یخچال کم می شود. کمبود گاز مبرد عامل اصلی در یک سره کار کردن کمپرسور هم به شمار می آید و اگر نسبت به پیدا کردن مشکل و تعمیر دستگاه کوتاهی کنید با گذشت زمان کمپرسور یخچال می سوزد و هزینه زیادی به شما تحمیل می کند.

ایراد در لوله های کندانسور و سرد نکردن یخچال دوو

در شکل عادی و در وضعیتی که موتور یخچال سالم است، لوله های کندانسور گرم هستند. ولی اگر کمپرسور کار می کند اما کندانسور سرد هست به این مفهوم است که یخچال دچار مخرابی شده است و نمی تواند سرمای خوبی را برای شما فراهم کند. دقت کنید که حتما فاصله مناسب بین لوله های کندانسور و دیوار وجود داشته باشد تا هوا به مقدار کافی جریان داشته باشد.

توجه به کدهای ارور

امروزه یخچال های دوو از برد نمایشگر دیجیتال برخوردار هستند که کدهای مختلفی بر روی آن نشان داده می شوند. هر کدام از بخش های یخچال که باعث مشکل و اختلال شده باشد کد مرتبط به آن را می بینید. شما عزیزان می توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای یخچال دوو هم به لیست کاملی از این موارد دسترسی پیدا نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر جنرال الکتریک در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال الکتریک، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جنرال الکتریک در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال الکتریک، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط