مقالات, تعمیرات یخچال

علت سرد نکردن یخچال فریجیدر

علت سرد نکردن یخچال فریجیدر - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث علت سرد نکردن یخچال فریجیدر میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت سرد نکردن یخچال فریجیدر

یخچال با در نظر گرفتن به فصلی که در آن قرارداریم و وضعیت آب و هوایی آن فصل، باید دمای داخلی آن تنطیم گجردد. این را بدانید که چنانچه یخچال بیش از اندازه سرد باشد، سبب یخ زدن مواد غذایی داخل آن می شود.

و در برابر چاننچه بیش از اندازه گرم شود، به فاسد شدن زودتر مواد غذایی کمک می کند. ولی این ایراد را می توان با تنظیم مجدد دمای یخچال رفع کرد. بهترین دما به عنوان یخچال دمای میان 2 تا 5 درجه است. همانگونه که گفتیم در فصل های مختلف این دما باید تغییر کند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال امرسان در مارلیک

1. تنظیم نبودن دمای یخچال فریزر

رایج ترین دلیل سرد نکردن یخچال فریزر می تواند تنظیم نبودن دمای آن باشد. در یخچال های دیجیتال از کلید ها و صفحه آن جهت تنظیم کردن دمای فریزر به کار برده می شود.

در یخچال های قدیمی تر هم از ترموستات های ولومی بهره برده می شود. به همین سادگی می توان دمای فریزر را تنظیم کرد.

2. باز ماندن درب یخچال

علت دیگری که میتواند دلیل سرد نکردن یخچال فریزر و یا دلیل گرم شدن یخچال فریجیدر باشد، درب یخچال فریزر است. درب را بررسی کنید که به طور کامل بسته می شود، چون بسته نشدن آن سبب خارج شدن هوا از داخل فریزر می شود.

این دلیلی است که از سرد شدن فریزر جلوگیری می شود، بنابراین حتما توجه داشته باشید که درب یخچال کاملا بسته بشود.

3. خراب شدن کمپرسور

مهمترین دلیلی که از یخ زدن فریزر مانع می شود، نقص داشتن کمپرسور است. که اساسی ترین قطعه ی هر یخچالی است. کارکرد اصلی کمپرسور آن است که فشار گاز را به سیستم وارد کرده و آن را به مایع تبدیل می کند.

زمانی که این مایع تبخیر می شود، به نقاط یخچال وارد شده و گرما را از بین می برد. در نهایت دما کاهش می یابد.

جهت بررسی آن به صدای پشت یخچال گوش داده، هر نوع صدای غیر عادی ناشی از آن است که کمپرسور دچار ایرادی شده است.

کمپرسور را مشاهده کنید جهت دیدن ایراد دیگری حتما آن را عوض کنید. ولی می توانید اول رله استارت کمپرسور را عوض کنید، چنانچه ایراد رفع نشد کاملا آن را عوض کنید. البته تعویض کردن کمپرسور کار تخصصی و حساسی است بهتر است انجام آن را به یک تعمییرکار ماهر بسپارید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر اسنوا در ملارد

4. خراب شدن فن اپراتور یخچال

علت دیگری که میتواند دلیل سرد نکردن یخچال فریزر باشد، خرابی فن اواپراتور است. نقش این وسیله این است که سرمای به وجود آمده را توسط فن کندانسور به جریان در بیاورد. ولی چنانچه این فن دچار ایرادی شده باشد، هوای خنک در فریزر به جریان در نمی آید و فریزر دیگر کار نمی کند.

وقتی که این فن دچار خرابی شود سر و صدایی ایجاد می کند. تعمیر آن هم یک کار حرفه ای است و بهتر است به تعمیرکار ماهری سپرده شود.

5. مشکل در لوله های کندانسور

این لوله ها گازی را از خود رد می کنند. که نقش این گاز تجمع گرمای داخل یخچال فریزر است، که با از دست دادن گرما به مایع تبدیل می گردد. این گاز با محیط هم در گردش هوا است.

چنانچه مانعی جلوی گردش گرما میان گاز و هوا را بگیرد، باعث سرد نشدن یخچال می شود. مسدودیت این لوله ها یا وجود گرد و غبار عوامل اختلال در این لوله ها می باشند.

با بررسی کردن لوله ها و محیطی که یخچال در آن قرار دارد( از لحاظ تهویه مناسب هوا ) میتوانید دلیل سرد نکردن یخچال فریزر را پیگیری کنید.

6. یخ زدن اپراتور

دلیل دیگر یخ نزدن یخچال فریزر را باید در اواپراتور پیگیری کنید. امکان دارد اواپراتور یخ زده باشد. اواپراتور همان لوله های مارپیچ درون یخچال است. یخ زدن آنها موجب گرفتگی جریان هوای فریزر شده است. که در این باره هم باید یک تعمیرکار ماهر با سیستم یخ زدای اتوماتیک، یخ های جمع شده را ذوب کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر ال جی در ملارد

دلایل یخ نزدن فریزر

ساده ترین دلیل میتواند تنظیم نکردن دمای فریزر باشد. با تنظیم کردن آن می توان ایراد را رفع کرد. دلایل دیگر که در مطلب بالا به آن ها اشاره داشتیم:

  1. خرابی فن اواپراتور
  2. خرابی کمپرسور
  3. گرفتگی و خراب شدن لوله های کندانسور

7. پرکردن بیش از اندازه یخچال

برخی اوقات دلیل گرم بودن مواد غذایی در یخچال خیلی ساده تر از این حرفاست! بله، پر کردن بیش از اندازه یخچال سبب پایین آمدن کارکرد آن میشود چون هم سبب فشار بسیاری به کمپرسور یخچال میشود همینطور پر کردن بیش از اندازه یخچال میتواند جلوی دریچه ها را گرفته و باعث مختل شدن در جریان هوا داخل یخچال شود.

همینطور دقت کنید که به هیچ وجه غذایی که گرم هست را درون یخچال نگذارید، چون این کار باعث وارد شدن فشار بیش از اندازه به موتور یخچال شده و با گذشت زمان سبب کم شدن عمر آن میشود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دیپوینت در ملارد

8. خراب شدن لاستیک دور درب

وقتی که لاستیک درب یخچال شما خراب شده باشد هوا از آن خارج شود و سبب سرد نشدن دمای داخل دستگاه شما میشود.

جهت اطمینان از اینکه آیا لاستیک درب یخچال شما خراب شده است یا نه میتوانید یک برگه را میان درب و لاستیک بگذارید و ببندید چنانچه برگه به راحتی از بین درب بیرون آمد یعنی لاستیک یخچال شما احتیاج به تعویض کردن دارد.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی فریجیدر در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریجیدر، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی فریجیدر در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

مطالب مرتبط