تعمیرات یخچال, مقالات

علت جمع شدن آب در یخچال اسنوا

علت جمع شدن آب در یخچال اسنوا

ما در این مطلب به مبحث علت جمع شدن آب در یخچال اسنوا می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال الکتریک ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت جمع شدن آب در یخچال اسنوا

دلیل جمع شدن آب در یخچال اسنوا مرتبط به پارگی شلنگ های یخ ساز، مسدود شدن لوله تخلیه، نصب نکردن درست شلنگ ها و … است. پیشنهاد می کنیم این خرابی را فوراً رفع کنید تا از خرابی ها و صدمه های احتمالی یخچال جلوگیری شود. اغلب افرادی که یخچال های مدرن و هوشمند را میخرند بیشتر به دنبال دلیل جمع شدن آب در یخچال اسنوا هستند. چون این مشکل در یخچال های قدیمی کم پیش می آید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال فریزر الکترواستیل

چرا آب در یخچال جمع می شود؟

قبل از آن که دلیل جمع شدن آب در یخچال اسنوا را بررسی می کنیم باید به این نکته اشاره کنیم که جمع شدن آب در یخچال های مدرن بیشتر از یخچال های قدیمی اتفاق می افتد.

چون یخچال های قدیمی برفک می زدند و صفحه ای به اسم تریزون داشتند. این برفک ها در مخزن یخ و فریزر تجمع پیدا می کردند و مجبور بودیم هر چند وقت یکبار برفک زدایی یخچال را انجام دهیم.

روش برفک زدایی آن ها به این شکل بود که حتما یخچال فریزر را از برق جدا می کردند و منتظر می شدند تا برفک ها آب شوند. بعد شروع به تمیز کردن یخچال می کردند.

جمع شدن آب در یخچال های امروزی به علت های دیگری اتفاق می افتد. این یخچال ها که هوشمند و مدرن هستند سیستم دیفراست دارند که عملیات برفک زدایی را به صورت اتوماتیک انجام می دهند.

پس اگر یخچال در وضعیت سالم و نرمال قرار داشته باشد نباید آب در آن تجمع کند. دلیل جمع شدن آب در یخچال اسنوا مرتبط به مسدود شدن لوله تخلیه، خراب بودن لاستیک دور درب، پارگی شیلنگ های یخ ساز، نصب نرکدن شلنگ ها و … است. اگر در استان تهران یا کرج زندگی می کنید و به دنبال نمایندگی تعمیرات اسنوا هستید می توانید بر روی کمک “تعمیرات سرویس” حساب ویژه ای باز کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر ال جی در مارلیک

مسدود شدن لوله تخلیه

یخچال های اسنوا بدون برفک هستند و سیستم دیفراست دارند. این سیستم منجر می شود که رطوبت و برفک های احتمالی در یخچال ها تبخیر شوند و به وسیله ی لوله تخلیه، از دستگاه خارج شود.

اگر لوله دچار گرفتگی یا انسداد شود شاهد جع شدن آب هستیم. عامل های مختلفی در مسدود شدن این لوله دخالت دارند که می توان به ورود مواد غذایی به داخل آن ها اشاره نمود. بررسی تخصصی لوله تخلیه را به تکنسین های مجرب تعمیرات سرویس بسپارید.

آبی که از راه شلنگ تخلیه خارج می شود و بر روی کاسه موتور میریزد و به وسیله ی گرمای کمپرسور تبخیر می شود. گرمای کمپرسور حتما به اندازه لازم باشد تا امکان تبخیر آب وجود داشته باشد. و گرنه شاهد عوامل دیگری در جمع شدن آب خواهیم بود.

خراب بودن لاستیک دور درب

دلیل تجمع آب در یخچال اسنوا مرتبط به خراب بودن لاستیک دور درب است. چون درب به خوبی بسته نمی شود و هوای بیرون به آسانی وارد دستگاه می شود. برخورد هوای گرم بیرون و هوای خنک داخل دستگاه شبنم هایی را بر روی دیواره یخچال درست می کند که بعد از گذشت زمان و آب شدن شبنم ها، آب در کف یخچال جمع می شوند. بعد هر چند وقت یکبار سلامت لاستیک دور درب را بررسی نمایید و در صورت به وجود آمدن هر نوع مشکل مثل پارگی، فرسودگی و … آن را عوض کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر میله در مارلیک

پارگی شلنگ های یخ ساز

یخ ساز قسمت مهمی از یخچال است که بخش های مختلفی از جمله شلنگ، مخزن و … دارد. پارگی شلنگ ها عامل اصلی در نشت آب و تجمع آن در کف یخچال است.

افزون بر آن سوراخ شدن محفظه هم می تواند سبب به وجود آمدن این مشکل شود. شما به عنوان یک شخص مبتدی می توانید این مشکلات را شناسایی کنید. اما اگر به هر علتی قادر به انجام این کار نبودید می توانید از تعمیرکاران تعمیرات سرویس بخواهید که در کوتاه ترین زمان ممکن به محل شما مراجعه کنند و عیب یابی را انجام بدهند.

نصب نادرست شلنگ ها

بعضی از افراد فکر می کنند که نصب یخچال یک امر عادی و به دور از پیچیدگی هست و تلاش می کنند تا خودشان این کار را انجام بدهند. در حالی که حتما نصب این دستگاه را به افراد متخصص سپرد. اگر دستگاه و شلنگ های مرتبط به آن به درستی نصب نشوند آب نشتی می کند و در کف یخچال جمع می شوند.

خراب بودن قطعه های داخلی

اصلی ترین قطعه های داخلی یخچال حاوی المنت، سیستم دیفراست، حسگر محیطی، ترموفیوز و برد الکترونیکی است که خراب بودن هر کدام از آن ها می تواند منجر به یخ زدگی مسیر تخلیه شود و از تخلیه درست آب جلوگیری کند. این مسئله در کوتاه مدت مشکلاتی مثل جمع شدن آب را به همراه دارد.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیر یخچال دیپوینت در اندیشه

نکته اصلی که باید به آن دقت کنید این است که از قراردادن غذای داغ داخل یخچال اجتناب کنید. حتی اگر میوه یا سبزیجات را بعد از شستن داخل یخچال قرار می دهید از خشک بودن آن ها مطمئن شوید. چون این مسائل به عنوان دلیل تجمع آب در یخچال اسنوا به شمار می آید. تجمع آب در یخچال به مرور زمان به بوی نامطبوع و بد تبدیل می شود و امکان دارد به قطعات داخلی یخچال نفوذ کند و سبب خرابی آن ها شود.

برطرف کردن مشکل جمع شدن آب در یخچال اسنوا

برای برطرف کردن مشکل جمع شدن آب در یخچال راه حل های بسیاری وجود دارد که می توان به بررسی لوله تخلیه اشاره نمود. اگر این لوله مسدود باشد به نحوه های مختلفی مثل ریختن آب گرم بر روی آن، خالی کردن آشغال های داخل آن به وسیله ی یک سیم ضخیم و … اشاره کرد. حتی اگر مشکل مرتبط به خراب بودن المنت، حسگر، دیفراست و … است باید تعمیر آن ها را به تعمیرکاران تعمیرات سرویس بسپارید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر دوو در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال الکتریک، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جنرال الکتریک در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال جنرال الکتریک، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط