تعمیرات یخچال, مقالات

علت زود اتومات کردن یخچال ال جی

علت زود اتومات کردن یخچال ال جی - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت زود اتومات کردن یخچال ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت سریع اتومات کردن یخچال ال جی چیست ؟

مهم ترین دلیل سریع اتومات کردن یخچال ال جی رسیدن آن به دمای مد نظر و مساعد است. منظور از اتومات نمودن یخچال این است که به عنوان مثال اگر شما سی دقیقه وقت برای رساندن یخچال به دمای مد نظر تنظیم نموده باشید بایستی ده دقیقه وقت استراحت داشته باشد.

وقتی که یخچال پیش از ده دقیقه به صورت مجدد کار خود را از سر می گیرد اصطلاحا می گوییم یخچال سریع اتومات می کند.

در این نوشته قصد داریم دلیل سریع اتومات کردن یخچال ال جی را مورد بررسی قرار دهیم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر ال جی در ملارد

منظور از اتومات نمودن یخچال ال جی چیست ؟

تفاوتی ندارد که یخچال شما از گونه مکانیکی است یا الکترونیکی. بلکه مهم آن است که با دلیل سریع اتومات کردن یخچال ال جی آشنا باشید.

هدف از اتومات نمودن یخچال این است که پیش از وقت تنظیم شده، فعالیت دوباره خود را شروع کند. مهم ترین دلیل این کار، رسیدن یخچال به دمای مد نظر است.

برای ایراد یابی این مسئله بایستی اول مکانیکی بودن یا الکترونیکی بودن یخچال را معین سازی کنید. یخچال های مکانیکی ترموستات و یخچال های الکترونیکی سنسور را دارا هستند که ایجاد خرابی در هر یک از این قطعه ها سبب ایجاد مشکل هایی از جمله سریع اتومات کردن آن ها می شود.

بهتر است ایراد یابی یخچال را به اشخاص متخصص در این عرصه بسپارید.

اگر ایراد یابی و تعمیرات یخچال ال جی، تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ساید بای ساید و … به واسطه اشخاص تازه کار و غیر حرفه ای انجام شود نه فقط مشکل رفع نمی شود همینطور امکان صدمه رساندن به قطعه های مهم یخچال هم وجود دارد.

یخچال از دسته مهم ترین و بزرگ ترین وسایل برقی در منل محسوب می شود که خراب شدن آن می تواند هزینه بسیاری را به شما تحمیل کند. بنابراین ایراد یابی اولویت بیشتری نسبت به تعمیرات دارد.

در ادامه به مطالعه شرایط یخچال های مکانیکی و الکترونیکی می پردازیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دیپوینت در ملارد

یخچال های مکانیکی

همان گونه که اشاره شد یخچال های مکانیکی ترموستات دارا هستند و اگر سریع اتومات می کنند به دلیل خرابی ترموستات می باشد. چون این قطعه وظیفه تنظیم دما را دارد. اگر دما کم میشود یا به اندازه مطلوب برسد، دستور روشن شدن یا خاموش شدن را به کمپرسور می دهد.

عموما برای برطرف کردن این مشکل به سراغ عوض کردن ترموستات می روند. ولی اگر ترموستات قابل تعمیر باشد بهتر است که آن را تعمیرات نمایید تا در مبلغ هایتان صرفه جویی شود.

دلیل سریع اتومات کردن یخچال های مکانیکی به خراب بودن لاستیک دور درب هم مربوط است.

زمانی که لاستیک خراب باشد هوای خنک به بیرون و هوای گرم به درون یخچال راه پیدا می کند. در نهایت ترموستات تشخیص می دهد که دمای یخچال کم شده و فرمان روشن شدن را به کمپرسور میفرستد تا دمای یخچال به اندازه تعادل برسد.

به علاوه بر آن بهره غلط از یخچال مثل باز و بسته کردن درب به دفعه های زیاد، نصب یخچال در محیطی گرم، قرار دادن یخچال در نزدیکی جسم ها یا دیوار، قرار دادن غذای گرم داخل یخچال و … سبب سریع اتومات کردن آن می شوند.

یخچال های الکترونیکی

در یخچال مکانیکی، به جای ترموستات از سنسور بهره گیری شده است و وظیفه تنظیم دما را به عهده دارد. اگر سنسور خرابی داشته باشد کمپرسور نمی تواند در وقت مناسب شروع به فعالیت  کند و احتمال سریع اتومات کردن آن وجود دارد.

در حقیقت می توان گفت همه عامل هایی که در یخچال های مکانیکی موجب سریع اتومات کردن می شوند در یخچال های الکترونیکی هم صدق می کنند. در بعضی از مدل های نوین شاهد قرار گیری سنسورهای جداگانه در یخچال و فریزر هستیم.

بی شک بهره از سنسورهای جداگانه موجب می شود که کارکرد یخچال و فریزر بهتر باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر جنرال استیل در کرج

بهترین وقت برای اتومات نمودن یخچال ال جی

حالا که با دلیل سریع اتومات کردن یخچال آشنا شدیم نوبت به این می رسد که به یک پرسش مهم پاسخ دهیم.

یخچال هر چند دقیقه یک مرتبه اتومات می کند؟ اطلاع داشتن از جواب این سوال به شما کمک می کند که ایجاد مشکل های احتمالی پیشگیری کنید.

همه یخچال ها پس از مدتی کار کردن برای دست یابی به دمای ایده آل، استراحت می کنند. تشخیص وقت اتومات کردن یخچال تا حد بسیاری به نوع یخچال و مارک آن بستگی دارد.

ولی اگر یخچال را به تازگی به برق متصل کرده باشید یا آن را تعمیر کرده باشید هشت تا ده ساعت زمان احتیاج دارد تا به اتومات نخستین برسد.

اگر درب یخچال بسیار باز و بسته نشود کمپرسور به مدت پانزده دقیقه خاموش است و بعد ده دقیقه فعالیت می کند. در بعضی از مدل ها شاهد 45 دقیقه فعالیت و 15 دقیقه خاموشی هستیم. فهمیدن اینکه برودت یخچال به مقدار دلخواه رسیده یا خیر به عهده ترموستات یا سنسور می باشد. بعضی از اشخاص که با دلیل سریع اتومات کردن یخچال آشنا نیستند فکر می کنند که گاز یخچال کم شده است. با وجود اینکه اتومات نمودن یخچال هیچ ربطی به مقدار گاز آن ندارد.

مزیت های اتومات کردن یخچال ال جی چیست ؟

اگر یخچال در وقت مناسب اتومات کند ماده های غذایی و میوه ها در یخچال تازه می مانند و دمای آن همواره به اندازه مطلوب باقی می ماند.

بی شک یخچال یکی از کاربردی ترین لوازم در هر خانه به شمار می روند و محیطی برای نگهداری ماده های غذایی هستند.

ایجاد هر نوع اختلال در کاکرد آن سبب فاسد شدن محتویات آن می شود و شما باید مبلغ زیادی برای تعمیر یا عوض کردن قطعات آن پرداخت نمایید. بنابراین اطلاعات خود را در عرصه نگهداری از این دستگاه بالا ببرید تا دچار مشکل های احتمالی نشوید.

در حالتی که هر یک از قطعه های یخچال دچار خرابی و مشکل شد به تعمیرات سرویس مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر فریجیدر

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط