تعمیرات یخچال, مقالات

علت صدای زیاد یخچال دیپوینت

علت صدای زیاد یخچال دیپوینت -نمایندگی و تعمیر یخچال در اندیشه کرج - مارلیک - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس -شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت صدای زیاد یخچال دیپوینت میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دیپوینت و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

دلیل صدای زیاد یخچال دیپوینت

علت صدای یخچال، یکی از مشکلات عمومی که ممکن است برای هر یخچال به وجود آید صدای زیاد آن می باشد.

پس از گذشتن چند سال از کار یک یخچال امکان دارد صدای اضافه ای از آن شنیده گردد ما در این مطلب دلیل صرای ترق و تروق، تق تق کردن و دیگر صداهای اضافه را بیان می نماییم.

همه ما در منزل حداقل یک یخچال موجود است که امکان دارد از مدل‌های جدید با تکنولوژی‌های ویژه و پیشرفته باشد.

یا از مدل قدیمی و همراه با یک سیستم آسان و معمولی ساخته شده باشد.

بیشتر بخوانید:نمایندگی یخچال الکترواستیل در اندیشه

صدا سیستم نوفراست (برفک ضدایی یخچال)

یخچال‌های بدون برفک در حال حاضر به سیستمی هوشمند مجهز می باشند. که سبب می‌ گردد هر از چند گاهی المنت به کار بیافتد و برفک را از بدنه اواپراتور یخچال فریزر پاک نماید.

این فرآیند به دلیل گرم شدن المنت در میان حجمی از برفک امکان دارد کمی صدا ایجاد نماید.

اما چون همیشگی می باشد و صدایی آزاردهنده هم محسوب نمی‌ گردد. ولی وقتی صدا یخچال بیش از اندازه گردد و یا غیرطبیعی باشد قطعا علتی خواهد داشت که حتما می بایست از تکنسین تعمیر یخچال کمک بخواهید.

صدای لوله‌های داخلی یخچال

کیفیت نامناسب لوله‌ها یا کیفیت بد فوم باعث می‌ گردد که لوله‌ها کمی از فوم فاصله داشته باشد و با گرم و سرد شدن و انقباظ و انبساط لوله‌ها صدایی مانند قولنج شکاندن از لوله‌های داخل فوم به گوش خواهد رسید.

که متاسفانه به علت  لوله‌ها داخل بدنه می باشند در اکثر موارد نمی‌توان این مشکل  را برطرف نمود.

بیشتر بخوانید:تعمیرات یخچال الکترواستیل در اندیشه

صدای گاز داخل یخچال

گاز داخل لوله‌ها و کمپرسور در حال گردش بوده که بر اثر فرسودگی ها و یا جنس نامرغوب لوله‌ها،احتمال دارد که گاز، رسوب ها و یا خوردگی‌هایی از موتور را با خود به گردش در آورد و در مسیری این خوردگی‌ها از چرخش مناسب گاز جلوگیری نماید.

که این موضوع صدای خیلی عجیبی مثل زوزه کشیدن را تولید می‌ نماید. اگر این مشکل به طور صحیح توسط یک تکنسین ماهر تعمیرات یخچال مشخصص گردد، اغلب با یک بار تخلیه کردن گاز و شستن مدار گاز (لوله‌های گاز) و شارژ دوباره گاز مشکل رفع می گردد.

صدای قُل قُل کردن روغن کمپرسور

در این موقعیت ها حتما به کمک یک تکنسین مجرب و حرفه ای در زمینه تعمیرات یخچال گاز دستگاه خالی گردد و کلیه سیستم و مدار گاز شستشو گردد. در صورت نیاز باید روغن کمپرسور هم تعویض گردد و دوباره شارژ گاز یخچال اجرا گردد.

صدا‌های اضافه و آزار دهنده یخچال

صدای موتور فن اواپراتور یخچال

بر اثر فرسودگی های موتور فن این مشکلات رخ خواهد داد. اغلب توصیه می‌ گردد که در مدت زمان‌های مرتب اقدام به بازدید نمودن و سرویس دوره‌ای یخچال گردد و در این حضور دوره‌ای می بایست موتور فن روغن کاری گردد.

موتور خشک و فرسوده سبب خواهد شد تا موتور فن روان کار نکرده و با بدنه خود درگیر گردد. این موضوع ایجاد صدایی اضافه و آزار دهنده‌ای می‌ نماید.

بیشتر بخوانید:تعمیرات یخچال اسنوا در اندیشه

صدای پروانه‌ فن یخچال

وظیفه پروانه فن پرتاب هوای خنک به کابین یخچال می باشد. اگر اواپراتور برفک زیادی زده باشد و این توده برفک به پروانه فن نزدیک گردد. امکان دارد پروانه در زمان چرخش به این برفک برخورد نماید.

همچنین باعث صدای عجیب و ناهنجاری گردد اواپراتور و فن یخچال را به طور کامل بررسی نمایید.

صدای موتور فن کندانسور

موتور فن کندانسور در یخچال‌های نو کاربرد خواهد داشت و وظیفه آن خنک نمودن کندانسور می باشد. به علت اینکه موتور فن در پشت و پایین یخچال اغلب جاسازی می‌گردد احتمال دارد بر اثر ضربه و یا گرد و غبار با ایراداتی مواجه گردد.

فن کندانسور دو وظیفه مهم دارا می باشد. نخست ایجاد نمودن جریان هوا جهت خنک کردن کندانسور و دومینه وظیفه عبور دادن هوای گرم کنداسور از راه تخلیه آب دیفراست جهت بخار کردن این آب‌ها، اغلب زمانی که موتور فن کندانسور مشکل داشته باشد.

یخچال سر و صدا می‌ نماید اما نشانه‌های دیگری هم خواهد داشت. از جمله اینکه یخچال مرتبآ خاموش و روشن می‌ گردد و یا آب در زیر یخچال و یا سینی آن وجود خواهد داشت و مهم تر اینکه دمای یخچال پایین خواهد آمد.

از اساسی ترین علت های خراب گشتن و یا درست کار نکردن موتور فن کندانسور کثیف شدن آن می باشد. جهت این که مشکل حل گردد می بایست تمامی راه موتور کندانسور و خود موتور تمیز شده و روغن کاری گردند. البته در صورتی که فرسوده شود بهتر است تعویض گردد.

صدای تق تق کمپرسور یخچال

اگر صدای تق تق از کمپرسور یخچال شنیدید و موتور یخچال روشن نگردد. این صدا ممکن است از خرابی رله استارت باشد زمانی که رله خراب باشد نمی تواند همزمان ۲ سیم پیچ در کمپرسور را در مدار گذاشت و این صدا به گوش خواهد رسید.

علت صدای موتور یخچال هنگام روشن شدن

صدایی که در موقع روشن گشتن موتور یخچال به‌ گوش می رسد اغلب به‌ علت آغاز کار کمپرسور می باشد که بر اثر فشار و جریان گاز داخل موتور به وجود خواهد آمد و طبیعی هم می باشد.

ولی در بعضی از موارد علت صدای موتور یخچال در زمان روشن شدن نا متعارف خواهد بود و به علت خرابی در قسمت های داخلی کمپرسور و یا شل شدن پایه های کمپرسور خواهد بود.

اتصالات موتور یخچال شل شده

موتور یخچال بر روی بدنه و پایه‌ی یخچال سوار می‌ گردد و اغلب یک محافظ که آن را در برابر هر گونه ضربه محافظت نماید.

کمپرسور بر روی لرزه گیرهایی لاستیکی سوار می‌ گردند که لرزش‌های موتور را گرفته و اجازه تولید صدا را ندهند. اما در هر حالت موتور یخچال در زمان کار کمی لرزش را داشته ولی وقتی این اتصالات در جای خود محکم گردند نباید صدای اضافی از یخچال شنیده گردد.

در صورت شل شدن پیچ‌ها و یا خراب شدن لرزه گیرها، صدای‌های اضافه از موتور شنیده می‌شود. اتصالات و لرزگیره‌ها را بررسی نمایید و در صورت خشک شدن لرزگیر های لاستیکی می بایست آن‌ها را تعویض نمایید.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دیپوینت در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط