تعمیرات یخچال, مقالات

علت یکسره کار کردن یخچال دوو

تعمیر یخچال دوو - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - شماره تماس: 02691690551

ما در این مطلب به مبحث علت یکسره کار کردن یخچال دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت یکسره کار کردن یخچال دوو

بی وقفه کار کردن موتور و یا اتوماتیک نکردن یخچال فریزر دوو یکی از ایراداتی است که امکان دارد برای این دستگاه رخ هد. دلیل اتومات نکردن یخچال فریزر دوو چیست؟ آیا ساید بای ساید و یخچال فریزر دوو شما هم به شکل یکسره و مداوم کار می کند؟ این ایراد امکان دارد برای کلیه ساید بای سایدها و یخچال فریزرها با هر برند و مدلی پیش بیاید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال فریزر اسنوا در ملارد

دلیل یکسره کار کردن موتور یخچال فریزر دوو چیست؟

 • کاهش گاز یخچال
 • خرابی موتور و یا کمپرسور
 • صدمه به قطعات دیفراست
 • خرابی درب یخچال
 • خرابی ترموستات
 • خرابی برد الکترونیکی اصلی
 • در ادامه هر یک از موردهای بالا را به طور خلاصه توضیح می دهیم.

  کمبود گاز در یخچال فریزر دوو

  یکی از رایج ترین علت های یکسره کار کردن موتور یخچال فریزر دوو و یا اتوماتیک نکردن آن، کاهش گاز در یخچال فریزر است. کمبود گاز همینطور می تواند سبب گرم شدن یخچال هم شود. زمانی که گاز یخچال فریزر به اندازه کافی نباشد کمپرسور دستگاه سعی می کند تا سرمای یخچال فریزر را تامین کند.

  ولی به خاطر آنکه گاز کم است سرما به حد معین خود نرسیده و سبب اتوماتیک نکردن و یا بی وقفه کار کردن موتور دستگاه می شود. در این موقعیت مدت زمانی که موتور استراحت می کند کم میشود.

  بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر ال جی در ملارد

  خرابی کمپرسور و یا موتور یخچال فریزر دوو

  یکی دیگر از دلایلی که سبب بدون وقفه کار کردن و اتوماتیک نکردن یخچال فریزر دوو می شود، خرابی کمپرسور آن است. زمانی که موتور یخچال فریزر خراب شده است آمپر بالا می کشد و باعث داغ شدن کمپرسور خواهد شد. در این موقعیت اگر دست خود را روی موتور یخچال بگذارید، میفهمید که بسیار داغ شده است و افزون بر آن یخچال هم سرما و خنکی رضایت بخشی ندارد.

  در این موقعیت باید به بررسی کردن کمپرسور بپردازید. به طور معمول روش رفع این ایراد تعویض کردن موتور دستگاه است. با عوض کردن موتور و نصب کمپرسور جدید ایراد ایجاد شده رفع می شود.

  خرابی قطعات دیفراست

  قطعه های دیفراست در یخچال فریزر همان قطعاتی می باشند که در یخ زدایی فعالیت دارند. خرابی هر یک از این قطعات می تواند سبب اتوماتیک نکردن یخچال فریزر و یا بی وقفه کار کردن کمپرسور شود. قطعه های دیفراست شامل موارد زیر می شود:

  • سنسور
  • هیتر یا المنت
  • اواپراتور
  • ترمودیسک
  • ترموفیوز
  • فن

  اگر هر یک از قطعه هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم دچار خرابی شود، یخچال به صورت مداوم کار می کند. برای مثال اگر فن و یا المنت خراب شود سبب یخ زدن سطح اواپراتور شده و در نهایت سرما به داخل یخچال انتقال داده نمی شود.

  بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریزر دیپوینت در ملارد

  خرابی درب یخچال فریزر دوو

  خراب شدن درب یخچال و به درستی بسته نشدن آن می تواند دلیل دیگری جهت بی وقفه کار کردن کمپرسور دستگاه شود. همینطور سبب خارج شدن سرما از یخچال خواهد شد.

  زمانی که سرما از یخچال بیرون برود دمای داخل دستگاه بالا رفته و در این وضعیت برد الکترونیکی فرمان روشن نشدن کمپرسور را می فرستد تا بتواند سرمایی که از دست رفته است را جبران کند. این روند همینطور ادامه پیدا می‌کند و شما شاهد بی وقفه کار کردن کمپرسور خواهید بود.

  خرابی ترموستات در یخچال فریزر دوو

  یکی دیگر از دلایلی که سبب اتوماتیک نکردن یخچال فریزر دوو و بی وقفه کار کردن کمپرسور آن می باشد، خرابی ترموستات است. برخی از یخچال فریزرها در ساختار خود ترموستات دارند و اگر ترموستات دچار خرابی شود توانایی تنظیم کردن دما را نخواهد داشت. در نتیجه دما به صورت  اتوماتیک روی بالاترین حد و کمترین حد خود قرار می گیرد. در این حالت امکان دارد یخچال فریزر گرم شده و سبب فساد مواد غذایی داخل آن شود و یا اینکه آنقدر زیاد کار کند تا تمامی مواد غذایی یخ بزند و موتور دچار خرابی شود.

  خرابی فن یخچال فریزر دوو

  فن یکی از قطعه هایی است که در تمامی یخچال ها وجود دارد و سبب گردش سرما در کلیه بخش های دستگاه می شود. وقتی که فن یخچال فریزر دچار خرابی شود به طور مستقثیم روی سرمای آن موثر خواهد بود. فن هایی که درون یخچال فریزر وجود دارند شامل موارد زیر می شوند:

  • فن موتور
  • فن اواپراتور
  • فن کندانسور
  • فن فریزر

  البته نیاز به ذکر است یخچال های معمولی، فن فریزر و فن کندانسور ندارند. اگر فن یخچال فریزر دچار خرابی شود بهتر است که هر چه سریع تر آن را عوض کنید. چون تعمیر کردن آن اقدام مطمئنی برای رفع کردن ایراد نیست.

  بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال فریزر فریجیدر

  خرابی نوار دور درب یخچال فریزر دوو

  یکی دیگر از مورد های خیلی ساده ای که می‌تواند سبب اتوماتیک نکردن یخچال فریزر و بی وقفه کار کردن آن شود خرابی نوار دور درب یخچال دستگاه است.

  نوار دور درب باید به طور کامل درست به لایه داخل درب یخچال فریزر بچسبد تا از خارج شدن سرما پیشگیری کند. اگر ایراد کوچکی در آهنربا و یا مگنت لاستیک ایجاد شود، سبب خارج شدن سرما خواهد شد و در نهایت موتور یخچال فریزر به شکل بی وقفه کار می کند. پس باید به بررسی کردن نوار دور درب بپردازید و اگر دچار ایراد شده بود آن را عوض کنید.

  کثیفی کندانسور در یخچال فریزر دوو

  یکی از دلایلی که سبب می شود موتور یخچال فریزر دوو به طور مکرر و پیوسته کار کند، کثیفی کندانسور آن است. کندانسور همان لوله های مشکی رنگ که در بخش پشت یخچال وجود دارد. در ساید بای‌ سایدها کندانسور توسط یک ورق فلزی کاملاً پوشیده شده است. جهت مطمئن شدن از تمیز بودن لوله های کندانسور باید هر شش ماه یک بار این لوله ها را با پارچه نرم و مرطوب به طور کامل تمیز کنید تا به موتور یخچال فریزر فشاری وارد نشود. هیچ وقت برای تمیز کردن کندانسور از دستمال زبر بکار نبرید.

  بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

  خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

  برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

  شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

  شماره تماس: 02691690551

  شماره تماس: 02691690552

  شماره تماس: 02691690553

  شماره تماس: 02191692114

  شماره تماس: 02191692115

  نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

  ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

  مطالب مرتبط