مقالات, تعمیرات یخچال

علت یخ نزدن فریزر یخچال ال جی

ما در این مطلب به مبحث علت یخ نزدن فریزر یخچال ال جی میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت یخ نزدن فریزر یخچال ال جی

اصلی ترین علت یخ نزدن فریزر ال جی خرابی رله استارت، فن کندانسور، فن اواپراتور و … می باشد. چنانچه نسبت به تعمیرات دستگاه اقدام نکنید با ایراداتی از جمله شل شدن مواد غذایی و در نتیجه فاسد شدن آن ها برخورد خواهید کرد.

چنانچه از اطلاعات لازم در زمینه تعمیرات برخوردار هستید این مقاله به شما کمک می کند تا افزون بر عیب یابی به علت یخ نزدن فریزر ال جی هم پی ببرید. در غیر این صورت باید ایراد یابی و تعمیر فریزر را به تعمیرکاران حرفه ای بسپارید.

علت یخ نزدن فریزر

چنانچه مواد غذایی را به حال خود رها کنید در طول زمانی کوتاه فاسد می شوند و افزون بر تولید بوی بد، استفاده از  آن ها برای شما مضر خواهد بود.

بررسی علت یخ نزدن فریزر ال جی و ایراد یابی آن گاهی اوقات آسان و در بعضب دیگر از مواقع سخت است. در حقیقت وقتی که ایراد از قطعه های داخلی باشد تشخیص آن برای اشخاص مبتدی سخت میشود. ولی اگر مشکل از تنظیم دما، خراب شدن لاستیک و … باشد به وسیله افراد عادی هم قابل رفع است.

نه فقط فریزر بلکه کلیه لوازم برقی از قطعه ها و بخش هایی ساخته شده اند که حساسیت بسیاری دارند. به عنوان مثال برد، سنسور و … از قطعات حساس محسوب میشوند که در خیلی از مواقع قابل تعمیر نمی باشند و شما ناچار به پرداخت هزینه ای بسیار جهت تعویض آن ها خواهید بود.

خراب شدن اورلود

اورلود یا رله استارت قطعه ای می باشد که انرژی را به موتور دستگاه انتقال میدهد. چنانچه دچار خرابی یا مشکل شود باعث اختلال در کارکرد موتور هم میشود.

به همین خاطر فریزر به حد کافی سرد نمی شود و مواد غذایی را منجمد نمی کند. تشخیص خراب شدن آن وظیفه اشخاص حرفه ای است. چون به تجهیزاتی مثل مولتی متر لازم دارد که عموما افراد عادی آن را در خانه ندارند. مولتی متر باید بین سوکت ها قرار بگیرد و ایراد را شناسایی کند.

چنانچه از این قطعه بوی سوختگی به مشام نمی رسد به این منظور است که نسوخته و قابلیت تعمیر آن وجود دارد.

خراب شدن برد کنترل دما

نقشی که برد کنترل دما بر عهده دارد این است که ولتاژ را به کمپرسور و فن انتقال میدهد.

چنانچه خراب شود هیچ ولتاژی به سیستم خنک کننده صادر نخواهد شد و فریزر نمیتواند مواد غذایی را منجمد کند. برد از قطعات حساس دستگاه است و مشابه مغز کارکرد دارد.

تعمیر آن 50-50 است. پیش از آنکه آن را تعمیر کنید اول کلیه قطعات را آزمایش کنید. ولی بهتر است آن را عوض کنید. چون امکان خراب شدن دوباره آن وجود دارد.

خراب شدن فن کندانسور

فن کندانسور توانایی چرخاندن هوای محیط سیم پیچ و در نتیجه خنک کردن داخل فریزر را دارد. اگر موتور فن کندانسور خراب شود فریزر درست کار نمی کند و مواد غذایی داخل آن ها به دمای انجماد نمی رسند.

چنانچه می خواهید مشکل این قطعه را شناسایی کنید باید اول به دنباله تیغه فن بروید و از حرکت درست و مسدود نبودن آن ها اطمینان پیدا کنید. چنانچه شاهد چرخش آزادانه تیغه ها بودید باید از یک مولتی متر جهت آزمایش موتور فن کمک بگیرید. به طوری که موتور فن راندمان خوبی ندارد و یا درست کار نمی کند موقع تعویض آن رسیده است.

خراب شدن خازن فریزر

خازن به افزایش یافتن قدرت موتور یا کمپرسور کمک می کند. چنانچه خراب شود کمپرسور کارکرد درست خود را از دست می دهد. جهت یافتن مشکل در خازن و چک کردن علت یخ نزدن فریزر ال جی باید از یک مولتی متر استفاده کنید. عموما خازن قابل تعمیر نیست و بهترین اقدام جهت بهتر کردن راندمان کمپرسور تعویض این قطعه است.

خراب شدن فن اواپراتور

فن اواپراتور وظیفه دارد هوا را از قسمت خنک کننده بیرون بکشد و آن را در مخزن داخلی دستگاه به جریان درآورد. چنانچه شاهد یخ نزدن فریزر بودید باید به دنبال بررسی فن اواپراتور بروید. جهت تشخیص مشکل باید تیغه را به کمک دست بچرخانید. چنانچه به آسانی چرخید به منظور سالم بودن آن است. ولی اگر دچار مشکل در چرخیدن بود باید آن را عوض کنید.

خراب شدن ترموستات

ترموستات نقش کنترل دما را بر عهده دارد و قادر است ولتاژ را به موتور فن اواپراتور، کمپرسور و موتور فن کندانسور هدایت کند. برای آنکه مشکل این قطعه را تشخیص دهید باید ترموستات را از پایین ترین به طرف بالاترین چرخش دهید. و اگر صدایی مشابه کلیک از آن به گوش رسید به منظور سالم بودن آن است ولی چنانچه هیچ صدایی نشنیدید باید به فکر تعویض یا تعمیرات این قطعه باشید.

خراب شدن کمپرسور

در آخر علت یخ نزدن فریزر ال جی خرابی کمپرسور است. ولی بهتر است به عنوان آخرین قسمت به دنبال آن بروید. کمپرسور پمپی است که توانایی فشرده کردن مبرد را دارد و آن را توسط کندانسور و سیم پیچ های اواپراتور به جریان در می آورد. اگر کمپرسور کارکرد درستی نداشته باشد فریزر یخ نمی زند. پیشنهاد می کنیم پیش از بررسی یا تعویض کمپرسور اول قطعات بالا را چک کنید و به طوری که از کارکرد درست آن ها اطمینان پیدا کردید به سراغ کمپرسور بروید.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ال جی در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال ال جی، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط