K5H2j08

پشتیبانی 24 ساعته

551  690  91 - 026 

K5H2j08

پشتیبانی 24 ساعته

552  690  91 - 026 

تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت قفل شدن درب لباسشویی بوش

علت قفل شدن درب لباسشویی بوش - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه - کرج - فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت قفل شدن درب لباسشویی بوش میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

علت قفل شدن درب لباسشویی بوش

در زمان مشاهده این ایرادی آرامش خود را حفظ کنید و با خونسردی به دنبال ایراد یابی دستگاه باشید. در این مقاله به شما کمک می کنیم تا افزون بر آگاهی از دلیل قفل شدن درب لباسشویی، به روش هایی جهت حل آن هم بپردازید.

بیشتر بخوانید: خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود؟

زمانی که با علت قفل شدن درب لباسشویی آشنا شوید به خوبی مطلع میشوید که در تمامی مواقع احتیاجی به تعمیر لباسشویی نیست. بلکه انجام یک حرکت ساده، ایراد را رفع خواهد کرد. تعمیر لباسشویی ال جی و دیگر برندها باید به وسیله تعمیرکاران متخصص انجام گیرد.

چون این دستگاه تشکیل شده از قطعات الکترونیکی و حساس است، چنانچه به وسیله اشخاص مبتدی مورد تعمیر قرار گیرد دچار صدمه های جدی تری خواهد شد. باز نشدن درب ماشین لباسشویی در انواع ( درب از جلو ) رایج تر است. این مدل ها به ایمنی بیشتری نیاز دارند و به همین خاطر از قطعاتی مثل میکروسوئیچ در آن ها به کار برده می شود.

عموما تا وقتی که برنامه شستشو به پایان نرسیده باشد درب لباسشویی باز نمی شود. منتظر پایان برنامه شستشو بمانید و چندین دقیقه صبر کنید تا صدای باز شدن قفل درب شنیده شود. مدل هایی که توانایی بالایی در پروسه چرخه شستشو دارند جهت باز شدن درب به 5 دقیقه زمان احتیاج دارند.

این مسئله به علت تامین امنیت دستگاه است. از سوی دیگر دیگر امکان دارد آب دستگاه به صورت کامل تخلیه نشده باشد. مدل هایی که درب از جلو میباشند دارای شیلنگ تخلیه هستند تا بتوانند آب را پس از شستشو تخلیه کنند. در موقع تخلیه آب، درب قفل می ماند تا آب دستگاه نشتی پیدا نکند.

بیشتر بخوانید: علت خرابی درب ماشین لباسشویی ال جی

فعال شدن قفل کودک

در بیشتر مدل های جدید از قابلیتی به اسم قفل کودک به کار برده شده است. این قابلیت با قفل کردن درب در هنگام شستشو، امنیت آن را ضمانت می کند. عموما کودکان کنجکاو می باشند و لباسشویی هایی که درب از جلو هستند خطرات محیطی را برای آن ها بیشتر می کنند. اولین علت قفل شدن درب لباسشویی فعال شدن قفل کودک است که در قدم اول باید آن را بررسی کنید. این امر می تواند علت قفل شدن درب لباسشویی سامسونگ هم به شمار بیاید.

خراب شدن دستگیره

علت قفل شدن درب لباسشویی به خاطر خرابی دستگیره هم است. از مهم ترین نشانه های خراب شدن دستگیره، شل بودن آن است. بعضی از اشخاص زمانی که با ایراداتی مثل باز نشدن درب لباسشویی رو به رو می شوند به آن ضربه می زنند.

چنانچه این روش را تست کردید و درب باز نشد به این منظور است که باید دستگیره آن را عوض کنید. شیوه دیگری جهت باز کردن آن وجود دارد و آن هم بهره گیری از یک نخ پلاستیکی ( نخ ماهیگیری یا نخ دندان ) است. چنانچه لباسشویی درب از جلو است باید نخ را دور درب بچرخانید و دو سر آن را از دو جهت بکشید. عموما با این کار درب باز می شود.

بیشتر بخوانید: علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی امرسان

خراب شدن لولا

زمانی که درباره علت خرابی درب لباسشویی صحبت می کنیم باید توجه خاصی به لولاهای آن داشته باشیم. لولاهایی که در ماشین لباسشویی نصب می شوند به عنوان کیپ شدن درب است. بیشتر آن ها از پلاستیک ایجاد می شوند و عموما عمر بالایی دارند.

به طوری که دچار خراب شدن و پوسیدگی شوند باید آن ها را عوض کرد. توصیه می کنیم با دیدن کوچک ترین خرابی، آن را عوض کنید تا دچار ایرادات بیشتری نشوید. خراب شدن لولا به قدری در کارکرد دستگاه تاثیرگذار است که خراب شدن آن می تواند علت قفل شدن درب لباسشویی بوش ( بهترین برند تولیدکننده لوازم خانگی در جهان ) هم به حساب بیاید.

وزن زیاد لباس ها

چنانچه مطالب قبلی وب سایت ما را دنبال کرده باشید به خوبی می دانید که هر یک از ماشین های لباسشویی ظرفیت محدودی دارد.

در زمان قراردادن لباس ها داخل دستگاه باید به ظرفیت آن توجه داشته باشید. اشخاصی که این موضوع را نادیده می گیرند و حجم بسیاری از لباس ها را داخل مخزن دستگاه قرار می دهند با ایراداتی از جمله باز نشدن درب لباسشویی برخورد خواهند کرد. پیش از روشن کردن دستگاه از وزن لباس ها اطمینان پیدا کنید. چنانچه وزن آن ها بیشتر از اندازه استاندارد باشد در هنگام شستشو بین درب و مخزن گیر می کنند و مهم ترین دلیل قفل شدن درب لباسشویی محسوب میشوند. در بیشتر مواقع دلیل قفل شدن درب لباسشویی الجی هم همین مورد است.

خراب شدن برد و میکروسوئیچ

برد از قطعه های الکترونیکی در ماشین لباسشویی است که کارکردی مشابه مغز برای بدن دارد. کلیه دستورات لازم به وسیله این قطعه صادر و دریافت می شود. چنانچه برد دستگاه خراب شود دستورات مورد نیاز جهت باز شدن قفل دستگاه فرستاده نمی شود. چنانچه پس از بررسی و ایراد یابی لباسشویی متوجه شدید که برد سالم است باید به دنبال میکروسوئیچ بروید. میکروسوئیچ نوعی کلید برقی است که خراب شدن آن سبب پیشگیری از باز شدن درب لباسشویی می شود. عوض کردن این قطعه کار سختی نیست. ولی اگر در این زمینه تخصص ندارید پیشنهاد می کنیم آن را به تعمیرکاران ماهر بسپارید.

بیشتر بخوانید: علت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ

داغی بیش از اندازه موتور

دلایل متعددی سبب داغی بیش از اندازه موتور می شوند که می توان به بهره گیری طولانی مدت و مکرر یا داغ بودن بیش از اندازه آب مصرفی اشاره کرد. چنانچه با این وضعیت مواجه شدید پیشنهاد می کنیم لباسشویی را خاموش کنید و تقریبا 5 دقیقه منتظر بمانید تا خنک شود و قفل آن باز شود. معمولا ایراداتی که برای لوازم خانگی و برقی پیش میاید به خاطر استفاده اشتباه عموم است. به عنوان مثال درمورد علت قفل شدن درب لباسشویی می توانیم خطاهای انسانی مثل توجه نکردن به ظرفیت دستگاه، کارکردن مکرر آن، توجه نداشتن به زمان اتمام برنامه شستشو و … را نام ببریم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی هیمالیا

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال بوش، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

سوالاتتان را ارسال نمایید تا به آنها پاسخ دهیم

سوالاتتان را در مورد فروش آنلاین ارسال نمایید تا در سریع ترین  زمان ممکن به شما پاسخ دهیم 
ستون کناری