تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی دوو

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی دوو - نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی دوو

چند دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی شامل روشن شدن قفل کودک، عدم پایان برنامه شستشو و خراب بودن میکروسوئیچ می باشد. در زمان مشاهده این ایراد خونسردی خود را حفظ کنید و با آرامش به دنبال ایراد یابی ماشین لباسشویی باشید.

در این نوشته به شما کمک می کنیم تا به علاوه مطلع شدن از دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی دوو، به راه حل هایی برای رفع آن هم بپردازید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی جنرال استیل در ملارد

به چه علت درب ماشین لباسشویی دوو باز نمی شود؟

زمانی که با دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی آشنا شوید به خوبی متوجه می شوید که در تمام مواقع احتیاجی به تعمیرات ماشین لباسشویی نیست. بلکه اجرای یک کار معمولی، مشکل را رفع خواهد کرد. تعمیرات ماشین لباسشویی دوو و دیگر برندها باید به واسطه متخصصین انجام شود.

چرا که این دستگاه پر از قطعه های الکترونیکی و حساس است که اگر به دست افراد مبتدی مورد تعمیرات قرار گیرد دچار صدمه های جدی خواهد شد. باز نشدن درب ماشین لباسشویی دوو در مدل های ( درب از جلو ) رایج تر است. این نوع ها به ایمنی بیشتری احتیاج دارند و به همین خاطر از قطعه هایی مثل میکروسوئیچ در آن ها بهره گیری می شود.

عموما تا وقتی که برنامه شستشو به پایان نرسیده باشد درب ماشین لباسشویی باز نمی شود. منتظر تمام شدن برنامه شستشو بمانید و چند دقیقه منتظر بمانید تا صدای باز شدن قفل درب به گوش برسد. مدل هایی که قدرت زیادی در طول چرخه شستشو دارند برای باز شدن درب به پنج دقیقه زمان احتیاج دارند.

این مسئله به علت تامین امنیت دستگاه است. از جهتی دیگر امکان دارد آب دستگاه به صورت کامل خالی نشده باشد. مدل هایی که دربشان از جلو هستند، شیلنگ تخلیه دارا هستند تا بتوانند آب را پس از شستشو خالی کنند. در زمان خالی شدن آب، درب قفل می ماند تا آب دستگاه به بیرون ریخته نشود.

روشن شدن قفل کودک

در بیشتر مدل های مدرن از قابلیتی به اسم قفل کودک بهره گرفته شده است. این قابلیت با قفل کردن درب در زمان شستشو، امنیت آن را ضمانت می کند. عموما کودکان کنجکاو هستند و ماشین لباسشویی هایی که درب از جلو می باشند خطر های محیطی را برای آن ها بالا میبرند.

اولین لیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی روشن شدن قابلیت قفل کودک است که در قدم اول بایستی آن را بررسی کنید. این مسئله می تواند علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ هم به شمار رود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی هیمالیا در ملارد

خراب بودن دستگیره

دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی به خاطر خرابی دستگیره هم می باشد. از مهم ترین نشانه های خراب بودن دستگیره، سست بودن آن است. بعضی از اشخاص زمانی که با مشکل هایی مانند باز نشدن درب ماشین لباسشویی روبرو می شوند به آن ضربه می زنند.

اگر این تکنیک را تست کردید و درب باز نشد یعنی اینکه بایستی دستگیره آن را عوض کنید.

تکنیک دیگری برای باز نمودن آن وجود دارد و آن هم بهره از یک نخ پلاستیکی ( نخ ماهیگیری یا نخ دندان ) است. اگر ماشین لباسشویی درب از جلو است بایستی نخ را دور درب بچرخانید و دو سر آن را از دو طرف بکشید. عموما با این امر درب باز می شود.

خراب بودن لولا

زمانی که راجع به دلیل خرابی درب ماشین لباسشویی سخن میگوییم بایستی توجه به خصوصی به لولاهای آن داشته باشیم. لولاهایی که در ماشین لباسشویی قرار داده می شوند به هدف کیپ شدن درب است.

بیشتر آن ها از پلاستیک درست می شوند و معمولا عمر زیادی دارند. در شرایطی که دچار خرابی و پوسیدگی شوند بایستی آن ها را عوض کرد. توصیه می کنیم با دیدن کوچک ترین خرابی، آن را عوض کنید تا دچار مشکل های بدتری نشوید.

خراب بودن لولا به قدری در کارکرد دستگاه تاثیرگذار است که خراب شدن آن می تواند علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی دوو ( برترین مارک تولیدکننده لوازم خانگی در جهان ) هم به شمار رود.

وزن بسیار لباس ها

اگر نوشته های پیشین سایت ما را دنبال کرده باشید به خوبی می دانید که هر یک از ماشین های لباسشویی دارای میزان محدودی است. در زمان قراردادن لباس ها داخل دستگاه بایستی به ظرفیت آن توجه نمایید.

کسانی که این مسئله را نادیده می گیرند و حجم بسیاری از لباس ها را داخل مخزن دستگاه قرار می دهند با مشکل هایی اعم از باز نشدن درب ماشین لباسشویی روبرو خواهند شد. پیش از روشن کردن دستگاه از وزن لباس ها اطمینان حاصل کنید.

اگر وزن آن ها بیشتر از اندازه استاندارد باشد در هنگام شستشو بین درب و مخزن گیر می کنند و مهم ترین دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی به شمار می آیند. در بیشتر موقع ها علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی ال جی هم همین اتفاق است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی سامسونگ در اندیشه

خراب بودن برد و میکروسوئیچ ماشین لباسشویی دوو

برد از قطعه هاس الکترونیکی در ماشین لباسشویی می باشد که کارکردی مثل مغز برای بدن دارد. کلیه دستورات لازم به واسطه این قطعه فرستاده و دریافت می شود. اگر برد دستگاه خرابی داشته باشد فرمان لازم برای باز شدن قفل دستگاه ارسال نمی شود.

اگر پس از چک کردن و عیب یابی ماشین لباسشویی متوجه شدید که برد سالم است بایستی به سراغ میکروسوئیچ بروید. میکروسوئیچ گونه ای کلید برقی است که خراب شدن آن سبب پیشگیری از باز شدن درب ماشین لباسشویی می شود.

عوض کردن این قطعه کار سختی نیست. ولی اگر در این عرصه مهارت ندارید پیشنهاد می کنیم آن را به نیرو های مجرب بسپارید.

داغی بیش از اندازه موتور

عامل های مختلفی سبب داغی بیش از حد موتور می شوند که می توان به بهره طولانی وقت و دائمی یا داغ بودن بیش از اندازه آب مصرفی اشاره نمود. اگر با این شرایط روبرو شدید پیشنهاد می کنیم ماشین لباسشویی را خاموش کنید و برای 5 دقیقه منتظر بمانید تا سرد شود و قفل آن باز شود.

بیشتر مشکل هایی که برای وسایل خانگی و برقی بروز می دهد به علت بهره غلط افراد است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی ال جی در اندیشه

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط