تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیر یخ زدایی یخچال امرسان

تعمیر یخ زدایی یخچال امرسان

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخ زدایی یخچال امرسان می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر یخ زدایی یخچال امرسان

علت یخ زدن درون یخچال امرسان می تواند موارد گوناگونی  داشته باشد. یخچال ها نیز مانند تمام لوازم و قطعات الکترونیکی دیگر گاهی دچار ایراداتی می شوند یکی از این ایرادات که هر روزه کاربران از آن به مراکز تعمیرات یخچال شکایت می کنند برفک زدن داخل یخچال است اما علت برفک زدن داخل یخچال چیست؟ داخل یخچال سنسور هایی وجود دارد که باعث تنظیم دمای داخل یخچال و جلوگیری از یخ زدن می‌شود.

علت برفک زدن داخل یخچال امرسان، می‌تواند خراب بودن سنسور ها و یا دیگر قطعات اصلی یخچال باشد البته شاید حالا تصور زندگی بدون یخچال کمی برای شما سخت باشد، اما در زمان های قدیم از برف زمستان یا نمک برای نگهداری از مواد غذایی استفاده میشد و مردم به نحوی زندگی خود را با این شرایط وفق داده بودند.

امروزه یخچال ها یکی از مهم ترین وسایلی هستند، که هر کس برای تهیه لوازم خانه به خرید آن ها در اولین قدم اقدام به خرید ان می کند از یخچال برای نگه داری مواد غذایی و جلوگیری از فساد زود هنگام می شود و بدون یخچال زندگی واقعا سخت خواهد بود، زیرا هر وعده غذایی باید به صورت جدگانه پخت شودو اگر مقداری غذا اضافه باشد احتمالا در وعده بعدی و مخصوصا در هوای گرم قابل استفاده نخواهد بود.

بیشتر بدانید:تعمیر مشکلات یخچال امرسان

اجزای اصلی سازنده یخچال فریزر

در این قسمت اجزای اصلی سازنده یک یخچال را معرفی می کنیم، و وظیفه هر بخش را توضیح می دهیم خرابی هرکدام از این بخش ها می تواند در عمل کرد نهایی یخچال مشکل ایجاد کند. در صورت مشکل این قسمت ها تعمیرکاران آموزش دیده که در آموزشگاه های مجهز مشکل یابی و تعمیرات این قطعات را آموزش دیده اند می توانند شما را کمک کنند.

کمپرسور یا همان موتور یخچال امرسان

 موتور یخچال اصلی ترین بخش یک یخچال و قلب اصلی آن است، و با جریان مستقیم برق کار می کند کمپرسور که معنی لغوی آن فشرده سازی می باشد در پشت یخچال قرار می گیرد و وظیفه آن دریافت گاز سرد کننده یا خنک کننده از اپراتور و فشرده سازی آن است کمپرسور عمل مکش و دمیدن گاز را ابر عهده دارد. این گاز بعد از تخلیه شدن مجددا وارد لوله ها می شود تا عمل خنک کننده را انجام دهد.

اپراتور یا محفظه تولید یخ

اپراتور در یخچال در واقع یک مبدل حرارتی است. گاز سرد کننده گرمای دریافت شده از داخل محفظه یخچال را از اپراتور جذب  خواهد شد  و خود به دلیل جذب این گرما تبخیر می شود و سپس توسط موتور یخچال مکیده خواهد شد اپراتور را از فلز آلومینیوم می سازند تا گرما را بهتر انتقال دهد.

کاپیلاری تیوپ یا لوله مویی

لوله مویی یکی دیگر از قطعات خیلی مهم یخچال است این لوله به این دلیل لوله مویی نامیده می شود که بسیار باریک و نازک است و هم چنین طول کمی دارد لوله نازک جریان گاز خنک کننده را کنترل می کند گاز خنک کننده بعد از ورود به لوله  نازک فشار خود را تا حد قابل توجهی از دست می دهد و تبدیل به مایع می شود درون لوله می شود.

بیشتر بدانید:تعمیر برد یخچال هیمالیا

ترموستات

ترموستات در بسیاری از وسایل برقی و الکترونیکی وجود دارد، و وظیفه آن کنترل دما است حسگر ترموستات به اپراتور وصل است. اگر دمای داخل یخچال به مقدار پیش بینی شده برسد منبع برق را از کمپرسور متوقف می‌کند و هنگامی که دما افزایش پیدا می کند از مقدار پیش بینی شده باشد برق کمپرسور دوباره متصل می‌شود.

بررسی یخ زدن داخل یخچال امرسان

مهم ترین علت یخ زدن داخل یخچال ورود هوای مرطوب و گرم به داخل یخچال است برفک در اصل در اثر مرطوب بودن هوای داخل یخچال ایجاد می شود این رطوبت در سرمای داخل یخچال یخ می زند و خود را به صورت قطرات شبنم مانند در روی دیواره یخچال بسته می‌شود.

این قطرات ریز یخ زده به مرور  ضخیم تر می شوند، و خود را به صورت یک لایه یخ یا همان برفک زدگی داخل یخچال نشان می دهند. مهم ترین دلیل ایجاد این یخ زدگی در یخچال همالیا باز شدن زیاد درب آن و ورود رطوبت از بیرون به محفظه یخچال است. دلیل دیگر این رطوبت می تواند وجود میوه و سبزیجات و هم چنین قرار دادن غذای گرم داخل یخچال باشد.

بعضی اوقات این رطوبت از مشکلات در قطعات مختلف یخچال ایجاد می شود. یخچال دارای قطعات زیادی می باشد اما تعدادی از این قطعات هستند، که مشکل در عمل کرد آنها به طور مستقیم و یا غیر مستقیم در ایجاد برفک نقش دارند. در زیر این قطعات و ایرادات آن ها را ذکر می کنیم.

خرابی دمپر ورودی هوا

خرابی دمپر می تواند مهم ترین علت یخ زدن داخل یخچال باشد ایراد در این قطعه در به هم خوردن تعادل دمایی داخل یخچال و ایجاد برفک نقش مهمی دارد اپراتور یخچال دارای یک فن می باشد و وظیفه دمپر ایجاد تعادل در جریان هوای آن است اگر جریان هوای فن متعادل باشد فلپر یخچال به خوبی کار می کند و میزان سرمای داخلی به غذا در یخچال متعادل خواهد بود هنگامی که سرمای مواد غذایی بیش از حد  مجاز باشد دمپر باید مورد بررسی قرار بگیرد.

خرابی نمایشگر اصلی

نمایشگر اصلی یخچال امرسان مانند مغز دستگاه و در واقع قسمت کنترل کننده آن است. در صورت هرگونه نقص در عمل کرد برد فرمان به درستی به قطعات مختلف یخچال ارسال نمی شود، و همین مساله ممکن است علت یخ زدن داخل یخچال و به هم خوردن تنظیم دمای یخچال باشد در واقع نمایشگر الکترونیکی وظیفه هماهنگی کمپرسور و فن ها و سیستم ضد یخ را بر عهده دارد و در صورت ایراد در عمل کرد این قطعات عمل کرد سوپاپ هوا یا دمپر از تنظیم خارج می شود و موازنه دمایی سیستم به هم میریزد

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، تعمیر ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


  • تعمیر یخچال امرسان در اندیشه
  • تعمیر یخچال امرسان در فردیس
  • تعمیر یخچال امرسان در ملارد
  • تعمیر یخچال امرسان در کرج
  • تعمیرات سرویس

مطالب مرتبط