تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

تعمیر ماشین لباسشویی آرچلیک

تعمیر ماشین لباسشویی آرچلیک -تعمیر ماشین لباسشویی در کرج -نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه کرج - ملارد - فردیس - تعمیرات سرویس

ما در این مطلب به مبحث تعمیر ماشین لباسشویی آرچلیک میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال آرچلیک،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی آرچلیک و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

چرا تعمیرات درست ماشین لباسشویی مهم است؟

تعمیر ماشین لباسشویی کاری تخصصی و نیازمند به تجربه بالایی است، قبلا این وسیله ها بسیار ساده بودند و از یک سبد فلزی و یک موتور برای چرخش آن، ساخته می‌شدند ولی  با پیشرفت تکنولوژی این وسیله هم تغییرات زیادی را به خود دید.

ساختار پیچیده‌ی دستگاه، هوشمند شدن آن، صفحه نمایش، داشتن چند برنامه شستشو، قفل کودک و غیره همه این‌ها موجب شده است که امروزه تعمیر ماشین لباسشویی کاری دشوار و نیاز به یک فرد ماهر و حرفه‌ای داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی بوش در کرج

نشانه های خرابی ماشین لباسشویی چیست؟

خراب بودن ماشین های لباسشویی میتواند علائم مختلفی داشته باشد که بعضی از آن ها به صورت زیر است:

 • صدای زیاد در هنگام شستن لباس و خشک کردن
 • روشن نشدن دستگاه
 • نچرخیدن درست دیگ در حین کار
 • خالی و پرکردن آب به شکل غلط
 • نویز برق روی بدنه دستگاه
 • داغ شدن سریع دستگاه در هنگام کار
 • نشت آب در هنگام تخلیه و آب گیری مخزن
 • استشمام بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

آموزش تعمیرات و راه حل برای تعمیر لباسشویی

در زیر مشکلات و اختلالات شایعی که برای لباسشویی ایجاد میشود را بیان میکنیم و راه کار هایی را برای تعمیر کردن و رفع مشکلات آموزش میدهیم، البته باید توجه کنید که راه حل های گفته شده برای ایرادات و مشکلات جزئی و ساده است که برخی از آنها را میتوانید خودتان در خانه برطرف کنید، برای ایرادات اساسی باید حتما از تعمیرکار ماهر و متخصص برای تعمیر لباسشویی بهره ببرید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی آرچلیک در ملارد

1) دستگاه روشن نمیشود، مشکلی مهم و اساسی

این یکی از شایع ترین مشکلات برای ماشین لباسشویی است که از عوامل ساده تا سوختن برد دستگاه را شامل میشود.

در چنین موقعیتی موارد زیر را بررسی کنید:

1-1) نبودن برق در پریز

راه حل: چک کردن پریز برای اینکه متوجه شویم برق دارد یا نه. اگر فازمتر دارید میتوانید از آن استفاده کنید در غیر این صورت میتوانید از یک وسیله برقی دیگر مثل سشوار برای مطمئن شدن از بودن جریان برق در پریز استفاده کرد.

1-2) خراب شدن میکروسوئیچ

اگر ایراد از سیم برق و پریز نبود، علامت خوبی نیست چون مطمئن میشویم که مشکل از خود دستگاه است، که باید به وسیله تکنسین حرفه ای به شکل موردی چک و بررسی شود.

1-3) دکمه پاور کار نمیکند

برخی اوقات امکان دارد ایراد از دکمه پاور (دکمه خاموش و روشن) دستگاه باشد، در این موقعیت برق به سیستم وارد نمیشود و دستگاه روشن نمیشود، اگر مدل ماشین لباسشویی قدیمی نباشد به آسانی دکمه پاور قابل عوض شدن است که میتوانید برای ثبت درخواست تعمیر لباسشویی با شماره های تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

1-4) خراب بودن و تعمیر برد ماشین لباسشویی

برد الکتریکی دستگاه یکی از بخش های مهم و حساس لباسشویی به حساب می آید و ایراد سنجی و بررسی کردن آن امری تخصصی است که حتما باید توسط تعمیرکار متخصص انجام شود.

اکثر تعمیرکارها کل برد را عوض میکنند و هزینه زیادی را به مشتری تحمیل میکنند، ولی تعمیرکاران ما در تعمیرات سرویس تا حد امکان سعی بر رفع کردن ایراد و تعمیر و تعویض کردن قطعه خراب برد، میکنند تا در هزینه ها و قیمت تعمیر ماشین لباسشویی هم صرفه جویی شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی هایسنس در مارلیک

1) بسته نشدن درب

یکی از مواردی که موجب میشود لباسشویی روشن نشود، صحیح بسته نشدن درب است، در این صورت برق در دستگاه هست و چراغ های لباسشویی روشن میشود ولی دستگاه روشن نمیشود، در این موقعیت واشر و لاستیک درب را چک کنید تا چیزی مانع از بسته شدن درب نشده باشد و اگر هنوز چراغ قفل درب روشن بود و ماشین لباسشویی روشن نمیشد، امکان دارد ایراد از میکروسوئیچ و قفل درب باشد که باید توسط تکنسین متخصص تعمیر شود.

2) تخلیه نکردن آب و تعمیر لباسشویی

این ایراد امکان دارد به دلایل متعددی رخ دهد، یکی از این موارد تمیز نبودن و گیر کردن مو و موارد دیگه در فیلتر آب لباسشویی است که میتوانید با باز کردن فیلتر (که عموما در قسمت پایین سمت راست دستگاه قرار دارد) و تمیز کردن آن راه تخلیه آب را باز کنید.

اگر آب به هیچ وجه تخلیه نمیشود، به احتمال خیلی زیاد مشکل از پمپ آب است که از کار افتاده است، که نیاز به بررسی کردن و تعمیر به وسیله تعمیرکار دارد.

3) نچرخیدن دیگ لباسشویی

این مورد دو دلیل اصلی دارد:

 • خراب شدن و کار نکردن موتور
 • پاره شدن تسمه (که این مورد اغلب در ماشین لباسشویی های قدیمی اتفاق میوفتد، چون از تسمه برای اتصال دادن موتور به دیگ استفاده شده است.)

که در هر دو مورد کار تعمیر لباسشویی را باید به فرد حرفه ای بسپارید و کاری از دست شما بر نمی آید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی بلومبرگ

4) گرم نکردن آب، لباس ها خوب تمیز نمیشوند

اگر آب داخل ماشین لباسشویی گرم نمیشود، به خاطر خرابی المنت دستگاه است که یا خود المنت دچار ایراد شده است، یا سیم کشی داخلی دستگاه که برق را به المنت نمیرساند، البته امکان دارد مشکل از میکروسوئیچ و بخش فرمان دهنده برد الکتریکی دستگاه هم باشد.

5) خشک نشدن لباس ها و درخواست برای تعمیرات لباسشویی

این یکی از ایرادات رایج و البته اذیت کننده لباسشویی است، اگر پس از پایان کار دستگاه و حین بیرون آوردن لباس ها متوجه بودن آب در دیگ لباسشویی شدید این ایراد میتواند به خاطر کارنکردن درست پمپ باشد.

ولی اگر آبی در دیگ نبود اما باز لباس ها کامل خشک نشده بودند به خاطر کار نکردن دور بالای موتور و به اصطلاح دور خشک کن لباسشویی است که باید بررسی فنی و تخصصی انجام بگیرد.

6) بودن صدای غیر عادی در لباسشویی

این ایراد اذیت کننده عوامل مختلفی دارد که در زیر چند مورد از آنها را توضیح میدهیم:

 1. خراب بودن بلبرینگ دیگ
 2. خراب بودن دیگ دستگاه و بهم خوردن تراز آن
 3. تنظیم نبودن پایه های دستگاه
 4. گیر کردن جسم خارجی در درون دیگ
 5. خراب بودن و یا شل شدن تسمه
 6. شل شدن سنگ تعادل دیگ
 7. برخورد کردن سیم برق به بدنه در هنگام دور بالای موتور

بیشتر بخوانید: نمایندگی ماشین لباسشویی بلومبرگ

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال آرچلیک، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی آرچلیک در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال آرچلیک تعمیر یخچال در کرج -نمایندگی تعمیر یخچال آرچلیک در اندیشه کرج – مارلیک – ملارد – فردیس – تعمیرات سرویس، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی بوش و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *