مقالات, تعمیرات ماشین لباسشویی

تعمیر لباسشویی کلور در اندیشه

نمایندگی تعمیر لباسشویی کلور در اندیشه - اندیشه در فردیس - ملارد - مارلیک - شهریار - هشتگرد - کرج تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث تعمیر لباسشویی کلور در اندیشه می پردازیم. برای انجام خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع تعمیر ماشین لباسشویی جنرال استیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک و هشتگرد میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

تعمیر لباسشویی کلور در اندیشه

  • ممکن است ماشین لباسشویی در حین کار  متوقف می شود.
  • ماشین لباسشویی به درستی نمی چرخد.
  • آب ماشین لباسشویی سرریز می شود.
  • درب ماشین لباسشویی قفل نمیشود.
  • ماشین لباسشویی برنامه ای که برایش تعیین شده را انجام نمیدهد.
  • ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند.
  • ماشین لباسشویی سطلی کلور به درستی نمی چرخد و یا برنامه تعیین شده را انجام نمیدهد.
  • وجود نشتی آب از ماشین لباسشویی
  • لرزش ماشین لباسشویی سطلی کلور
  • آب داخل ماشین لباسشویی به آهستگی پر می شود و یا اصلا پر نمی شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی ویرپول در کرج

تعمیر ماشین لباسشویی سطلی کلور  (درب از بالا کلور )

طرز شست و شو در ماشین لباسشویی های سطلی کلور بسیار ساده می باشد و کار بارگیری و تخلیه در ماشین لباسشویی های درب از بالا کلور بسیار راحت می باشد و یکی از علتهایی که بعضی از اشخاص از این لباسشویی ها با وجود لباسشویی های اتومات از آن ها استفاده می کنند، همین مورد می باشد، در لباسشویی های سطلی کلور آب با سرعت بالاتری تخلیه می شود و کار خشک کردن لباس ها را با سرعت بیشتری انجام می دهد، اکثرا مدت زمان کار با لباسشویی سطلی کلور میان 60 تا 80 دقیقه طول می کشد البته هر چه ماشین لباسشویی در حین کار خود از آب کمتری استفاده کند مدت زمان بیشتری برای انجام مراحل شست و شو لازم دارد.

اطلاعاتی برای تعمیر لباسشویی کلور در اندیشه در اختیارتان قرار میدهیم:

1 . بدنه ماشین لباسشویی سطلی کلور :بدنه لباسشویی های سطلی کلور از فلز یا پلاستیک های مستحکم می باشد، به طور معمول بدنه این ماشین لباسشویی ها را در جهت مقاومت بیشتر و عمر مفید طولانی تر با روکش می پوشانند که حفاظت شده باشد و به همین راه از بروز هر نوع پوسیدگی روی بدنه ماشین های لباسشویی جلوگیری می کند.

2 . تایمر : معمولا در ماشین لباسشویی های سطلی کلور از تایمر فلزی استفاده می شود و مسئولیت این قطعه در ماشین های لباسشویی قطع و وصل برق مدار اصلی می باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی کنوود در کرج

3 . پروانه : در لباس شویی های درب از بالا کلور به طور معمول جنس پروانه ازکائوچومی باشدو برروی محور موتور قرار می‌گیردوبا چرخیدن این قطعه،لباس‌هایداخل مخزن به گردش در می‌آیند.

4 . کاسه نمد :وظیفه اصلی کاسه نمد در لباسشویی های سطلی کلور ایجاد عایق بین قطعات موتور و محفظه سطلی کلور می باشد.

5 . موتور:موتور یکی از حیاتی ترین قطعات لباسشویی ها می باشد، در ماشین های لباسشویی سطلی کلور موتور تک فاز با سیم پیچی کمکی و یا موتورهای قطبی چاکدار استفاده می شود.

6 . کلید لامپدار لنت:کلید لامپ دار لنت شامل سه کنتاکتور می باشد، به طوری که دو کنداکتور به ورودی و خروجی فاز متصل می باشد و دیگری به نول لامپ داخل کلید مرتبط می شود.

7 . المنت در: معمولا المنت درب در ماشین لباسشویي های سطلی کلور از جنس چینی و یا سرامیک نسوز می باشد و برای ممانعت از ورود رطوبت معمولا روی آن ها محافظ فولادی می کشند.

عیب یابی روشن نشدن لباسشویی

اگر لباس شویی سطلی کلور (درب از بالا کلور) شما روشن نمی شود، اول دوشاخه را چک کنید، چون امکان دارد که دوشاخه لباس شویی از پریز جدا شده باشد و به همین علت دستگاه شما روشن نشود، اگر دوشاخه به پریز متصل بود، به کمک یک فازمتر پریز برق را هم بررسی کنید تا اطمینان پیدا کنید که جریان برق در پریز برقرار است.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در کرج

اگر با بررسی کردن موارد بالا متوجه ایرادی نشدید، احتمال دارد که خرابی در قسمت موتور لباسشوئی درب از بالا کلور شما باشد و یا از ماشین لباسشویی خود بیش از حد استفاده کرده اید و موتور آن گرم شده است، گرم شدن موتور لباسشویی سطلی کلور موجب روشن نشدن، ماشین لباس شویی می شود، برای برطرف کردن این مشکل چند دقیقه و یا چند ساعت صبر کنید تا موتور لباسشویی خنک شود و دوباره آن را روشن کنید، ولی اگر بعد از این تایم همچنان موتور لباسشویی شما گرم است، لازم به بررسی و تعمیر توسط یک فرد متخصص دارد.

عیب یابی تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی سطلی کلور

یکی از شایع ترین ایراداتی که در تمام ماشین لباسشویی ها مخصوصا مدل سطلی کلور و یا همان درب بالا اتفاق می افتد، تخلیه نکردن آب می باشد که امکان دارد به دلایل زیر اتفاق بیفتد:

در ابتدا شلنگ و یا پمپ تخلیه را چک کنید چون امکان دارد  به واسطه لباس های کوچک و … مسدود شده باشند، اگر مشکل مسدود شدن این دو قطعه به وسیله لباس ها نباشد احتمال دارد  که کد خطایی وجود داشته باشد که برای برطرف کردن این کد باید به دفترچه راهنمای لباسشویی مراجعه کنید.

در بعضی موارد دیگر احتمال دارد که پمپ تخلیه لباسشویی خراب شده باشد و در چنین وضعیتی متوجه صدا های ناخوشایند و غیرمعقول و یا نشستی آب هم می شوید.

برای عیب یابی این ایراد بهتر است که لباس شویی خود را خالی و بدون لباس روشن کنید، تا بفهمید که مشکل رفع می شود و یا خیر، اگر تخلیه انجام نشود باید شلنگ تخلیه لباسشویی را چک کنید که خم نشده باشد و در دنباله شلنگ تخلیه را از پشت لباسشویی خارج کنید و اجازه دهید آب های اضافی آن خارج شود، تا اگر مسدودیتی وجود داشته باشد، متوجه آن شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات ماشین لباسشویی وستل در کرج

همینطور می توانید که لباسشویی را بدون لباس روشن کنید و در حالت شستشو با آب داغ قرار دهید، در این حالت اگر مانع کوچکی در مسیر لوله ها باشد، رفع می شود.

ولی اگر با طی کردن این مراحل ایراد تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی شما برطرف نشد، بهتر است برای تعمیر لباسشویی سطلی کلور خود از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

عیب یابی صداها در ماشین لباسشویی کلور

اگر ماشین لباسشویی شما حین کار سر و صدای زیادی از خود تولید می کند، اول هم تراز بودن پایه های آن را برطرف کنید، چون امکان دارد که لباس شویی شما تراز نباشد و روی سطح صافی نباشد، ولی اگر صدا های زیاد و لرزش لباسشویی به این علت نباشد، احتمال دارد که یاتاقان آن به خاطر استفاده زیاد و نادرست صدمه دیده باشد و نیاز به عوض کردن داشته باشد.

عیب یابی تمیز شسته نشدن لباس

در بعضی مواقع لباسشویی تمام مراحل شست و شو را طی می کند، ولی در نهایت لباس های تمیزی را تحویل نمی دهد، در چنین وضعیتی احتمال دارد  که در خط انتقال مواد شوینده لباسشویی ایرادی وجود داشته باشد و مواد شوینده کامل و به مقدار لازم به لباس ها نمی رسد، اگر مشکل در خط انتقال مواد شوینده نباشد، امکان دارد که فیلتر و یا لوله تخلیه لباس شویی بسته شده باشد، در چنین شرایطی هم شاهد لباس های کثیف هستید.

برای حل کردن این مشکل اول باید چک کنید که از چرخه درست شستشوی لباس ها استفاده می کنید و یا خیر، چون امکان دارد که برنامه شستشویی که انتخاب کرده اید، با مدل لباس ها و مقدار کثیفی لباس ها مناسب نباشد، پس در نهایت لباس ها به تمیزی شسته نمی شوند.

ولی اگر از برنامه شستشوی مناسبی به کار میبرید و همچنان هم لباس های کثیفی دارید، امکان دارد که جا پودری لباسشویی شما کثیف باشد، در این حالت باید جا پودری لباسشویی خود را بشویید.

اگر تمامی مراحل بالا را چک کردید ولی هنوز هم ایراد کثیف شستن لباسشویی سطلی کلور شما برطرف نشد، امکان دارد که سیستم تخلیه و لوله های لباسشویی شما ایراد داشته باشد، در این وضعیت برای تعمیر لباسشویی سطلی کلور خود باید از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

عیب یابی نچرخیدن دیگ لباسشویی سطلی کلور

در وضعیتی که درام و یا همان دیگ ماشین لباسشویی شما به درستی نمی چرخد، امکان دارد  که بیش از اندازه استاندارد و ظرفیت ماشین لباسشویی خود در آن لباس ریخته باشید، در این وضعیت تعادل دستگاه شما به هم می خورد و دیگ نمی تواند به درستی بچرد، با کم کردن میزان بار و لباس های داخل لباسشویی این مشکل رفع می شود، ولی این مسئله یکی از علت هایی بود و امکان دارد  که به خاطر مشکلات در تخلیه لباسشویی باشد و موتور یا پمپ لباسشویی درب از بالا کلوری شما خراب باشند، که در چنین شرایطی هم برای تعمیر لباسشویی سطلی کلور خود باید از یک متخصص کمک بگیرید.

عیب یابی خرابی موتور لباسشویی درب کلور

موتور جزو اصلی ترین و ضروری ترین قطعات لباس شویی ها محسوب میشود و چرخاندن دیگ لباسشویی از مسئولیت های اصلی موتور می باشد، موتور در لباسشویی های سطلی کلور به طور مستقیم و به کمک کلاچ موجب چرخش دیگ داخل لباس شویی می شود و در بخش انتقال قدرت هم یک گیربکس با میله های متصل وجود دارد که به کمک آن ها سبد داخل لباسشویی می چرخد. اگر در کارکرد گیربکس ها و کلاچ  مشکلی پیش بیاید، دیگر دیگ و سبد درون لباسشویی نمی چرخد و یکی از علائم های خرابی موتور می باشد، برای برطرف کردن این مشکل و تعمیر لباسشویی سطلی کلور خود بهتر است یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

علت نشت آب در لباسشویی درب از بالا کلور

اگر لباسشویی سطل شما نشتی دارد، در گام اول باید جای نشت لباس شویی خود را چک کنید که این نشتی از کدام بخش است، البته به احتمال زیاد مشکل در بخش تخلیه می باشد و شلنگ تخلیه آن دچار مشکل شده است، اما برای مطمئن شدن نیاز است که تمام قسمت ها را چک کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر ماشین لباسشویی مجیک در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع تعمیر ماشین لباسشویی جنرال استیل در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک، هشتگرد

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع تعمیر ماشین لباسشویی جنرال استیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک و هشتگرد می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *