تعمیرات یخچال, مقالات

ارورهای یخچال دیپوینت

ارورهای یخچال دیپوینت - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث ارورهای یخچال دیپوینت میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دیپوینت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

خطاهای یخچال فریزر دیپوینت:

در زیر به شکل خلاصه به همه ی کدهای ارور(خطاهای) یخچال فریزر دیپوینت خواهیم پرداخت:

خطای 1:

این خطای یخچال فریزر دیپوینت در صورت خراب شدن حسگر اواپراتور، ایراد در کارکرد کمپرسور، کم شدن گاز و یا خراب شدن مین برد یخچال اتفاق می افتد. در حقیقت سرد نشدن اواپراتور یخچال سبب می گردد کد ارور 1 نشان داده شود که این موضوع دلایل گوناگونی دارد.

برای چک کردن مقدار گاز یخچال فریزر کمپرسور را بررسی نموده و در صورت عدم وجود ایراد می بایست سیم‌کشی، اواپراتور و حسگر مورد بررسی قرار گیرند. با توجه به اینکه کد ارور 1 به اشکال و خرابی قطعه های مهمی از یخچال فریزر مربوط می باشد، بهتر می باشد برای عیب‌یابی و برطرف کردن آن با کارشناس مربوطه تماس حاصل نمائید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال سامسونگ در فردیس

خطای 2:

خراب شدن المنت اصلی‌ترین علت رخ دادن خطای 2 می باشد. این خطا همینطور می‌تواند به خراب شدن سیم‌کشی، نصب اشتباه یا خراب شدن حسگر دیفراست، خراب شدن ترموفیوز، و در انتها خراب شدن و مشکل مین برد ارتباط داشته باشد.

اول می بایست قطعات بیان شده را چک نمائید و در انتها در صورت عدم وجود ایراد در این اجزا سراغ چک کردن مین برد بروید. در صورتی که خودتان تخصص فنی ندارید بهتر می باشد دستگاه را از برق جدا کرده و برای برطرف کردن این خطا با تعمیرگاه مجاز تماس حاصل نمائید.

خطای 3:

در صورت خراب شدن فن یخچال و یا فن فریزر، کد ارور 3 نشان داده می‌شود. این خطا همینطور می‌تواند به خراب شدن مگنت سوییچ و مین برد هم ارتباط داشته باشد.

ممکن است ایراد از یخ زدگی فن ها باشد، دستگاه را از برق جدا کنید و حداقل برای مدت 6 ساعت صبر نمائید، دستگاه را روشن نمائید. در صورتی که همچنان ارور وجود داشت، اول می بایست هر دو فن از لحاظ کارکرد و خرابی اجزا (مانند سوکت، سیم کشی و غیره) مورد بررسی قرار گیرند. در صورت عدم وجود ایراد در این بخش ها، امکان دارد مین برد یخچال دچار صدمه شده باشد. برای برطرف کردن این ایراد بهتر می باشد با تعمیرگاه مجاز تماس حاصل نمائید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال هیمالیا در کرج

خطای 4:

اصلی‌ترین علت این خطای یخچال فریزر دیپوینت، خراب شدن فن کندانسور یخچال می باشد. خراب شدن یا کم شدن سرعت فن می‌تواند باعث نمایش خطا شود. در انتها مانند موارد قبلی، ایراد امکان دارد به خراب شدن مین برد هم ارتباط داشته باشد.

برای چک کردن فن اول آن را از لحاظ وجود شکستگی و صدمه ظاهری چک نمائید. سرعت فن، سوکت و سیم‌کشی آن را هم از لحاظ سالم و استاندارد بودن بررسی نمائید. در صورتی که ایرادی در اجزای اشاره شده موجود نبود، احتمالا مین برد یخچال دچار خرابی شده است و برای تعمیر آن می بایست با تعمیرکار متخصص تماس حاصل کنید.

خطای 5:

خطای 5 یخچال فریزر دیپوینت به طور معمول بر اثر خرابی حسگر کابین اتفاق می افتد. همینطور، اگر ایراد از این قطعه نباشد امکان دارد مین برد دچار خرابی و صدمه شده باشد.

اول می بایست مقدار مقاوت حسگر چک شده و در صورت لزوم حسگر عوض شود. در صورتی که ایراد به حسگر مربوط نباشد، برای چک کردن مین برد یخچال را از برق جدا کرده و با کارشناس مربوطه تماس حاصل نمائید.

خطای 6:

خرابی یا قطع شدن حسگر داخل اواپراتور یخچال فریزر باعث نمایش خطای 6 می گردد. همینطور، اگر ایراد از این قطعه نباشد امکان دارد مین برد یخچال دچار خرابی و صدمه شده باشد.

برای چک کردن خرابی یا قطعی حسگر می بایست میزان اهم حسگر اواپراتور چک شود. در صورتی که ایرادی در این قطعه وجود نداشته باشد، برای چک کردن مین برد، یخچال را از برق جدا کرده و با تعمیرکار متخصص تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال دوو در فردیس

خطای 7:

این خطای یخچال فریزر دیپوینت موقعی نمایش داده می‌شود که حسگر محیطی یخچال دچار اختلال در کارکرد شده باشد. همینطور مشابه موارد قبلی، امکان دارد مین برد یخچال دچار خرابی شده باشد.

برای چک کردن و تعمیر حسگر و همینطور اشکال مین برد (در صورت وجود) بهتر می باشد با یک تعمیرکار متخصص تماس حاصل نمائید.

خطای 8:

در صورتی که ارتباط میان برد اصلی و پنل صفحه نمایشگر یخچال دچار قطعی و ایراد شود خطای 8 نشان داده می‌شود.

در صورت روبرویی با کد ارور 8 یخچال را از برق جدا کرده و با تعمیرکار مجاز یخچال فریزر دیپوینت تماس حاصل نمائید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال ال جی در فردیس

خطای 9:

کد ارور 9 یخچال فریزر دیپوینت در صورتی اتفاق می افتد که کارکرد کمپرسور دچار اختلال گردیده باشد.

می بایست اقدام به تعمیر کمپرسور یخچال نمائید. در صورتی که خودتان تجربه‌ای در این زمینه ندارید بهتر می باشد برای تعمیر با تعمیرکار مجاز یخچال فریزر دیپوینت تماس حاصل کنید.

سخن پایانی

خطای یخچال فریزر دیپوینت در حقیقت نوعی هشدار می باشد و به شما اطلاع رسانی می کند که دستگاه شما دچار نقص فنی گردیده و احتیاج به تعمیرات دارد. بعضی از ایرادات یخچال فریزر جزئی بوده و در صورت آشنا بودن با معنای هر کد ارور شاید بتوانید خودتان ایراد رخ داده را رفع نمائید.

ولی پیشنهاد می گردد برای پیشگیری از صدمه به بقیه قطعات و تعمیرات اصولی آن حتما از یک تعمیرکار متخصص برای برطرف کردن خطای یخچال فریزر دیپوینت کمک بخواهید.

راهکارهایی جهت پیشگیری از خراب شدن یخچال فریزر و زیاد شدن عمر مفید آن:

  • از یک ترانس استاندارد برای کنترل نوسانات برق استفاده نمائید.
  • درب یخچال فریزر را بیش از اندازه ظرفیت پر نکنید.
  • از تراز بودن یخچال فریزر مطمئن شوید.
  • از قرار دادن مواد گرم در یخچال فریزر پرهیز نمائید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *