تعمیرات یخچال, مقالات

ارورهای یخچال الکترواستیل

ارورهای یخچال الکترواستیل - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115 - 02191692114

ما در این مطلب به مبحث ارورهای یخچال الکترواستیل میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

ارور E1

در یخچال فریزر الکترواستیل چهار عدد سنسور (حسگر) وجود دارد که هر کدام در یخچال فریزر الکترواستیل نقشه های مختلفی دارند ارور E1 وجود خرابی سنسور یخچال می باشد که وظیفه ارسال دما داخل یخچال را به برد یخچال دارد و برد یخچال الکترواستیل با توجه به دریافت اطلاعات ارسالی از سنسور دریچه مابین یخچال و فریزر را کنترل کرده و باعث تنظیم دمای داخل یخچال با توجه به اطلاعات داده شده به نمایشگر را انجام می دهد و در مواردی ارور E1 به دلیل قطعی سیم ارتباط بین سنسور و برد رخ می دهد. یکی دیگر از عوامل ارور E1 خرابی برد دستگاه می باشد. نتیجه خرابی ارور E1 به صورت یخ زدگی وسایل داخل یخچال و یا گرم شدن وسایل می باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال سامسونگ در فردیس

ارور E4

هنگامی که سنسور محیط دچار اختلال می شود این کد نمایش داده می شود. سنسور محیط در سقف یخچال قرار دارد و وظیفه خواندن دمای محیط را برای برد دارد. زمانی که دمای محیط خیلی سرد و یا خیلی گرم باشد این سنسور با خواندن دما برای برد باعث خاموش شدن موتور سنسور که به موتور و فن های دستگاه نشود. به طو کلی وظیفه محافظ قطعات یخچال فریزر در برابر دماهای نامناسب محیط بیرون است.

ارور E5

این ارور زمانی نمایش داده می شود که در یک کمپرسور دستگاه دچار مشکل شد به معنی آن است که:

 • یا کمپرسور سوخته یا دوتا قطعه ای که بر روی موتور به نام رله هستند که وظیفه استارت کمپرسور را دارند سوخته اند.
 • وجود نشتی گاز در سیستم که باعث کمبود دستگاه به دلیل کمبود سرما دستور خاموش شدن کمپرسور را می دهد.
 • خرابی برد دستگاه که برق را به کمپرسور نمی تواند برساند و با خاموش ماندن کمپرسور گاز در داخل سیستم نمی چرخد و باعث گرم شدن دستگاه شده و ارور E5 نمایش داده می شود. که تعمیرات یخچال حتما باید توسط تعمیرکاران ماهر تعمیرات سرویس انجام شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال الکترواستیل در کرج

ارور E6

نمایش این ارور بر روی نمایشگر نشان دهنده دمای کم یخچال می باشد و علت آن خرابی سنسور اواپراتور یا المنت و یا فریزر دستگاه است که باعث برفک زدن بیش از حد مجاز اواپراتور فریزر شده و باعث اختلال در گردش هوا در داخل دستگاه می شود. یکی دیگر از عوامل ارور E6 خرابی برد دستگاه و یا قطعی سیم ارتباط سنسور و مدار یخچال و یا سوکت داخل فریزر که سنسور را به سیم کشی مدار متصل می کند.

ارور E8

نمایش این خطا خرابی برد اصلی می باشد. عدم تطابق مابین برد اصلی و نمایشگر است که باید تعویض برد و نمایشگر انجام شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال دیپوینت در کرج

ارور E9

نمایش این ارور بر روی نمایشگر نشان دهنده وجود برفک بیش از حد در اواپراتور فریزر می باشد که دلیل آن سوخت المنت و یا فیوز نصب شده بر روی اواپراتور است.

در یخچال های بدون برفک عملیاتی به نام دیفراست (برفک زدایی) انجام می شود که در 24 ساعت شبانه روز هر 6 و یا 8 ساعت دستگاه گاز دهیرات را انجام می دهد یعنی در طول این زمان اواپراتور مقداری برفک می زند که برای تعادل دمایی باید برفک آب شود و این کار توسط قطعاتی از جمله:

 • برد دستگاه که فرمان دیفراست را به قطعات داخل می دهد
 • المنت که با گرم شدن برفک ها را آب می کند
 • ترموفیوز که وظیفه خاصی دارد کارایی ترموفیوز در هنگام انجام عملیات دیفراست اگر دمای داخل فریزر به بیشتر از 72 درجه برسد فیوز قطع می کند و عملیات دیفراست را متوقف می کند که از آتش سوزی یخچال جلوگیری می کند.

ارور E10

نمایش ارور E10 در صفحه نمایشگر نشان دهنده کار نکردن فن اواپراتور بود که به آن به صورت کامل اشاره خواهیم کرد.

فن های استفاده شده در یخچال فریزر الکترواستیل فن های سر سیم که با 12 ولت کار می کنند که دو سیم برق مثبت و منفی هستند و یک سیم فیدبک می باشد.فیدبک اطلاعات دور فن در سرماهای مختلف برای برد ارسال می کند که برد دستور تعداد دور در دقیقه را به فن می دهد و به دلایل زیر ارور E10 در صفحه نمایش داده می شود:

 • سوختگی فن اواپراتور
 • ندادن فیدبک از سمت فن برای برد
 • گیر کردن پروانه فن در برفک تولید شده توسط اواپراتور
 • قطعی کابل اتصال بین فن و برد
 • خرابی قطعات برد نتیجه این ارور زدن برفک در قسمت بالای اواپراتور بوده و باعث کم شدن سرمای یخچال و فریزر است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات یخچال اسنوا در ملارد

ارور E11

نمایش ارور E11 در صفحه نمایشگر کار نکردن فن کندانسور است که فن با ولتاژ 12 ولت با وصل شدن سه سیم به فن کار می کند. دلایل کار نکردن فن کندانسور عبارت اند از:

 • خرابی خود فن
 • خرابی قطعات برد
 • شکستگی پروانه فن که در این مورد به دلیل گرمای موجود در قسمت موتور و کندانسور پروانه فن از جنس پلاستیک است گرما باعث خشک شدن پلاستیک شده و باعث شکستگی پروانه در دراز مدت میشود
 • قطعی کابل اتصال مابین فن و برد

نتیجه ارور E11

ارور E11 در صورت کار نکردن فن و یا شکستگی پروانه فن، سرد نکردن اواپراتور دستگاه بوده که باعث نقض عملیات تبخیر گاز داخل سیستم می شود و نتیجه آن از دست دادن تمام سرمای یخچال و فریزر میشود که بهتر است برای تعمیرات یخچال با متخصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

ارور E12

نمایش این ارور نشان دهنده قطعی یک یا دو سیم از کابل دیتا می باشد و در مواردی مشکل از خود برد دستگاه است.سولفاته شدن سوکت های نصب شده در نمایشگر و برد اصلی عامل دیگر نمایش ارور E12 است.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال کنمور در کرج

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی جی پلاس در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *