تعمیرات یخچال, مقالات

نمایندگی یخچال هیمالیا در کرج

نمایندگی یخچال هیمالیا در کرج - نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث نمایندگی یخچال هیمالیا در کرج میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

نمایندگی یخچال هیمالیا در کرج

یخچال هیمالیا یکی از مارک های معروف و مورد اعتماد در زمینه تولید یخچال و فریزر می باشد. این مارک با داشتن محصولات با کیفیت و ویژگی های منحصر به فرد، در تلاش است نیازهای مشتریان خودش را برآورده کند. ولی همان‌طور که می‌دانید، هر یخچال و فریزری امکان دارد در طول عمر خود با مشکلات و خرابی‌ های گوناگون مواجه شود. در این مقاله تصمیم داریم به برخی از ایرادات رایج یخچال هیمالیا و راهکارهای آن بپردازیم.

بیشتر بخوانید: ارورهای یخچال امرسان

فن درون یخچال چه موقعی کار می‌کند؟

فن درون یخچال یک قطعه الکترونیکی می باشد که وظیفه دارد هوای سرد را در درون یخچال جریان داده و حرارت را تنظیم نماید. این فن به شکل خودکار کار می‌کند و وقت روشن و خاموش شدن آن وابسته به تنظیمات دمای یخچال، تعداد باز و بسته کردن درب یخچال، میزان مواد غذایی درون یخچال و عوامل دیگر می باشد. به صورت کلی، فن درون یخچال هر موقع که حسگر دمای یخچال نشان دهد که دمای درون یخچال زیادتر از حد تعیین شده است، روشن می گردد و تا زمان رسیدن به دمای مناسب، کار انجام می دهد.

بیشتر بخوانید: ارورهای یخچال دوو

دلیل خاموش شدن یخچال پس از چند ثانیه

بعضی اوقات امکان دارد شاهد باشید که یخچال هیمالیا شما پس از روشن شدن، بلافاصله خاموش می گردد. این مسئله به طور معمول نشان‌ دهنده خراب شدن قطعه های الکترونیکی گیربکس، پروتکتور، رله، ترمینال، کپاسيتور يا كامپرسور يخچال می باشد. جهت تشخيص عيب و عوض کردن قطعات خراب، بهتر می باشد از خدمات پس از فروش يخچال هيماليا استفاده نمائید. همچنین می توانید با مرکز تعمیرات سرویس به این منظور تماس بگیرید.

خراب شدن سنسور يخچال

حسگر يخچال يا ترموستات يك قطعه كوچك می باشد كه وظيفه دارد دماي درون يخچال را اندازه‌گيري و به كامپرسور دستور دهد كه چه زماني روشن و خاموش گردد. در صورتی که سنسور يخچال خراب شود، امکان دارد باعث شود كه دماي درون يخچال بيش از حد سرد يا گرم شود، يا كمپرسور بيشتر از اندازه كار كند و مصرف برق را زیاد کند. برای تست حسگر یخچال، می‌توانید از یک ترمومتر دیجیتال استفاده نمائید و دمای داخل یخچال را با دمای نمایش داده شده روی صفحه نمایشگر یخچال مقایسه کنید. در صورتی که تفاوت زیادی میان این دو وجود داشت، به احتمال زیاد حسگر یخچال احتیاج به تعویض دارد.

بیشتر بخوانید: ارورهای یخچال ال جی

خراب شدن فن يخچال

فن یخچال همان‌ طور که پیش از این بیان شد، نقش مهمی در تنظیم حرارت درون یخچال دارد. در صورتی که فن یخچال خراب شود، امکان دارد باعث شود که قسمت های مختلف یخچال با یکدیگر دمای متفاوتی داشته باشند، برخی از مواد غذایی سریع‌تر فاسد گردند، برفک و یخ در درون یخچال تشکیل گردد، صدای نامطلوب از یخچال بشنوید و …. برای برطرف کردن خرابی فن يخچال، لازم می باشد ابتدا دلیل خرابي را تشخيص دهيد.

دلایل خرابي فن يخچال امکان دارد شامل اين‌ها باشد:

  • گرد و خاک بر روي پره‌های فن
  • سيم‌هاي برق فن قطعی يا كوتاهی داشته باشند
  • محور فن گير نموده يا ساييده شده باشد
  • مقاومت يا ترانزيستور فن دچار سوختگی شده باشد
  • فن از جای خودش جدا شده باشد

برای برطرف سازی هر یک از این علل، نیاز می باشد ابتدا یخچال را از برق جدا نموده و سپس فن را باز نمائید و وضعیت آن را بررسی نمائید. در صورتی که گرد و خاک روی پره‌ های فن بود، می‌ توانید آن‌ها را توسط یک برس نرم یا یک دستمال تمیز نمائید. در صورتی که سیم‌ های برق فن قطع یا کوتاه شده بودند، می‌ توانید آن‌ها را باز نموده و با استفاده کردن از یک پیچ گوشتی و یک فلش متر، عیب‌ یابی نمائید. در صورتی که محور فن گیر کرده یا ساییده شده بود، می‌ توانید آن را با استفاده کردن از یک روغن خودرو یا گریس، روان نمائید. در صورتی که مقاومت یا ترانزیستور فن دچار سوختگی شده بود، می‌ توانید آن‌ها را با قطعات جدید عوض نمائید. در صورتی که فن از جای خود جدا شده بود، می‌ توانید آن را با استفاده کردن از پیچ و مهره، محکم نمائید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال سیلوان در کرج

باز ماندن درب يخچال

باز بودن درب يخچال يكي از دلایل متداول كم كارآمدي يخچال می باشد. در صورتی که درب يخچال به طور صحیح بسته نشود، هوای گرمی که وجود دارد به درون يخچال نفوذ مي‌كند و سبب مي‌شود كه دمای درون يخچال افزایش یابد و كمپرسور بيش از حد كار انجام دهد. اين مسئله افزون بر كاهش عملكرد يخچال، منجر به زیاد شدن مصرف برق و هزینه‌ های نگهداری هم می گردد. افزون بر این، باز ماندن درب يخچال امکان دارد باعث شود كه رطوبت درون يخچال زياد شود و به شکل برفك و يخ روي ديواره‌ های داخلي تبديل شود. برخی از علل باز ماندن درب يخچال عبارتند از:

پُر شدن يخچال به اندازه ای كه درب آن را نگه ندارد

خراب شدن يا ساييدگی لاستيك دور درب يخچال

تنظيم اشتباه ميل يخچال

خراب شدن يا شل شدگی قفل يا دستگيره درب يخچال

خراب شدن يا شل شدگی زوجه‌ هاي درب يخچال

برای برطرف کردن هر یک از این علل، لازم می باشد ابتدا یخچال را از برق جدا نموده و سپس مشکل را شناسایی و رفع نمائید. در صورتی که یخچال پر بود، می‌ توانید بعضی از مواد غذایی را خارج نموده و یخچال را به طور منظم مرتب کنید. در صورتی که لاستیک دور درب یخچال خراب یا ساییده بود، می‌ توانید آن را با لاستیک جدید عوض نمائید. در صورتی که میل یخچال اشتباه تنظیم شده بود، می‌ توانید با استفاده کردن از یک ترازو، میل یخچال را به گونه‌ای تنظیم نمائید که درب یخچال به صورت خودکار بسته شود. در صورتی که قفل یا دستگیره درب یخچال خراب یا شل گردیده بود، می‌ توانید آن‌ها را با قطعات جدید عوض نمائید. در صورتی که زوجه‌ های درب یخچال خراب شده یا شل شده بود، می‌ توانید آن‌ها را با استفاده کردن از پیچ و مهره، تعمیر یا عوض نمائید.

بیشتر بخوانید: ارورهای یخچال جنرال استیل

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی هیمالیا در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال هیمالیا ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *