تعمیرات یخچال, مقالات

نحوه تعمیرات یخچال بلومبرگ

نحوه تعمیرات یخچال بلومبرگ

ما در این مطلب به مبحث نحوه تعمیرات یخچال بلومبرگ می پردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال الکترواستیل، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی الکترواستیل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

نحوه تعمیرات یخچال بلومبرگ

تعمیرات یخچال بلومبرگ، سال ها تجربه و دانش فنی یاد گرفته اند که از صدها تعمیرات موفق انواع یخچال های بلومبرگ و هم تسلط بر جدیدترین مدل های یخچال بلومبرگ را در کارنامه خود داشته اند و بهترین انتخاب جهت خدمات نصب، تعمیرات سرویس یخچال بلومبرگ هستند.

انواع یخچال های مارک بلومبرگ از یخچال ساده، فریزر ساده، یخچال فریزر درب از بالا و درب از پایین ساید بای ساید و غیره توسط تعمیرات سرویس کاربلد بر طبق استانداردهای بلومبرگ و در کمترین زمان در منزل سرویس و تعمیر می شوند.

تعمیرات یخچال بلومبرگ چقدر هزینه دارد؟

همانطور که گفته شد، تعمیر یخچال بلومبرگ می تواند خیلی بهتر از خرید دستگاه جدید باشد. اگر تصمیم به تعمیر آن گرفته باشید. باید بدونید که هزینه تعمیرات آن به عوامل مختلفی بستگی دارد.

این عوامل مانند:

 • قطعات: هزینه مرتبط به عوض کردن یا تعمیرات قطعات.
 • نوع خرابی یخچال: این مسئله باعث بالا رفتن هزینه ها می شود. که به گزینه اول بستگی دارد.
 • نوع قطعات خراب شده: هر قطعه تعمیرات براساس نقشی که دارد، قیمت را بالا و پایین می برد.

بیشتر ببخوانید:علت برفک زدن ساید ال جی

تعمیر برد الکترونیکی یخچال بلومبرگ

نمایشگر الکترونیکی یخچال مغز دستگاه است که اجزای اصلی مانند کمپرسور و فن یخچال را کنترل می کند. مادرنمایشگر را هم میتوان به عنوان نمایشگر اصلی در نظر گرفت.

می تواند توسط مادرنمایشگر به وجود بیاید. اگر نمایشگر الکترونیکی یخچال نتواند کار کند. یخچال نمی تواند به درستی خنک شود. یکی از علائم کنترل پنل آسیب دیده این است که فن چراغ ها و بقیه اجزای دیگر کار نمی کنند.

با یخچال های تولید جدید دارای نمایشگرهای تخصصی و پیشرفته تری می باشند که وظیفه آن ها کنترل بقیه قسمت ها مثل:

 • فن یخچال
 • کمپرسور
 • المنت  یخچال
 • درب ها
 • یخساز
 • حسگر

و غیره می باشند، به خاطر همین اگر نمایشگر یخچال دچار مشکل فنی شود باید تعمیرات آن را به تعمیرات سرویس کاربلد بسپارید و از دست کاری کردن آن دوری کنید. دقت کنید وقتی که نمایشگر کار نمی کند. احتمالا یکی از قسمت ها آسیب دیده و در کمتر موردی 2 یا 3 قسمت با هم خراب می شوند.

تعویض موتور یخچال بلومبرگ

وقتی که موتور یا کمپرسور با مشکل مواجه می شود با یکی از موارد زیر روبرو خواهیم شد.

 • قطع فیوز برق ساختمان.
 • اتصال بدنه کمپرسور.
 • صدای زیاد و در حین کار کردن موتور.
 • داغ شدن بیش از حد موتور.
 • کار نکردن موتور.

هر کدام از این موارد می تواند نشان دهنده سوختن موتور یخچال بلومبرگ باشد. تعمیرات موتور یخچال بلومبرگ هیچ وقت امکان پذیر نیست و در صورت سوختن باید تعویض شود.

تعمیر و تعویض فن یخچال بلومبرگ

یکی از دلایل صدای زیاد یخچال بلومبرگ خرابی فن ها می باشد. در یخچال و ساید بای ساید از 2 تا 3 فن برای انتقال سرما و خنک کردن موتور و کندانستور استفاده می شود.

خرابی در فن یخچال به صورت زیر می باشد:

 • شکستگی فن.
 • قطع شدن سیم پیچ مگنتی.
 • شکستگی یا خشک شدن بلبرینگ ها.

ولی سیستم دیفراست هم می تواند دلیل برای صدای یخچال و سوختن فن باشد. در 50% موارد فن قابلیت تعمیرات دارد و در 50% بقیه نیاز به تعویض آن می باشد.

بیشتر ببخوانید:نحوه تعمیر یخچال امرسان

شارژ کردن گاز و نشت یابی یخچال بلومبرگ در منزل

گاز یخچال هیچ وقت تمام نمی شود، خیلی از مردم فکر می کنند گاز یخچال بعد از زمانی تمام می شود، اما این باور غلط است. وقتی که گاز دستگاه کم می شود حتما از یک نقطه نشتی گاز داریم.

این نشتی معمولا در نقاط:

 • اواپراتور: صفحه سرما ساز یخچال.
 • کندانسور: لوله های پشت یخچال.
 • کندانستور بدنه: لوله های بدنه یخچال.
 • موتور.

وقتی که نشتی گاز داریم باید، به دقت این موارد را بررسی کنیم و از راه کار های نشت یابی گاز یخچال استفاده کنیم. تعمیرات سرویس یخچال بلومبرگ اول نشتی را پیدا کرده و آن را رفع می کند. و در آخر تزریق گاز یا شارژ گاز را انجام می دهد.

بیشتر بخوانید:تعمیر ساید بای ساید دوو

ارورهای یخچال فریزر و سایدبلومبرگ

ارورها در یخچال بلومبرگ با حرف E شروع می شود و با یک عد بین 1 تا 12 به قطعه ای خاص اشاره دارد. ارورهای یخچال بلومبرگ موارد زیر می باشد.

ارور E0

در صورت به وجود آمدن ارور E0 در یخچال بلومبرگ، کمپرسور یخچال و فن فریزر یکسره کار می کند. (علت یکسره کار کردن یخچال) چون باید دمای فریزر را به حالت متعادل برساند. بر طبق روال هر 40 دقیقه یکبار انجام می شود.

ارور E1

ارور E1 نشان دهنده خطای حسگر اواپراتور فریزر می باشد. زمان شروع عمل یخ زدگی یا دیفراست فریزر(Freezer)، هیتر دیفراست به مدت 25 دقیقه کار خواهد کرد.

ارور E2

ارور E2 نشان دهنده خطای حسگر اواپراتور یخچال می باشد. هر 40 دقیقه یکبار کمپرسور یخچال روشن می شود و بعد خاموش می شود تا دمای تعادل را در یخچال حفظ کند.

ارور E3

ارور E3 مربوط به معیوب بودن حسگر هوای یخچال می باشد. در این حالت کمپرسور باید تا زمانی که هوای داخل یخچال به حالت طبیعی برسد، کار کند. در این حالت حداقل 40 دقیقه یخچال پشت سر هم کار خواهد کرد.

ارور E4

ارور E4 مرتبط به ایراد هیتر دیفراست می باشد. اگر فرآیند دیفراست برای 3 بار مداوم بیشتر از یک ساعت طول بکشد، ارور E4 بر روی نمایشگر یخچال مشاهده می شود و باید هیتر دیفراست را تعویض کرد.

ارور E8

ارور E8 بیانگر وجود ارور در حسگر یخساز می باشد. در این حالت یخ ساز یخچال کار نمی کند. پیشنهاد می شود با تعمیرات سرویس برای تعمیر یخچال بلومبرگ تماس بگیرید.

ارور E9

ارور E9 از خرابی موتور یخساز یخچال می باشد. تنها راه چاره این می باشد که موتور یخساز را باز کنید و تعمیر کنید. در غیر این صورت باید موتور یخساز یخچال عوض شود. همچنین اول بهتر است یخساز را ریست کنید.

ارور E10

ارور E10 مربوط به خطای حسگر هوای Flexi Zone می باشد. اگر قسمت فلکسی زون درمدت ۴۰ دقیقه خنک نشود، موتور یخچال و فن فلکسی زون به مدت ۴۰ دقیقه کار می کند وبعد متوقف میشوند. ارور E10 خیلی جدی نیست.

ارور E11

ارور E11 مربوط به خطای حسگر اواپراتور Flexi Zone می باشد.

در زمان شروع فرآیند دیفراست فلکسی زون ، هیتر دیفراست به مدت ۲۵ دقیقه کار می کند و بعدخاموش می شود. اگر ارور E11 به صورت مداوم نشان داده شود باید تعمیرات سرویس برای تعمیر یخچال تماس بگیرید.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر ، تعمیر ساید بای ساید امرسان ، تعمیر انواع ماشین لباسشویی امرسان در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال فریزر، ساید بای ساید امرسان، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com


 • تعمیر یخچال بلومبرگ در فردیس
 • تعمیر یخچال بلومبرگ در کرج
 • تعمیر یخچال بلومبرگ در ملارد
 • تعمیرات سرویس

مطالب مرتبط