تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو

شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو -نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو

اگر با شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو آشنایی ندارید در آینده ای نزدیک دچار چالش های مختلفی خواهید شد.

به همین خاطر قصد داریم در این مقاله به مواردی اشاره کنیم که به شما کمک می کند با کنترل پنل، برنامه های شستشو و … آشنا شوید و به سادگی با این دستگاه کار کنید.

بی شک ماشین لباسشویی یکی از پر مصرف ترین لوازم خانگی محسوب میشوند که نقش بسیاری در صرفه جویی زمان دارد.

بیشتر بخوانید: علت خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی امرسان

آموزش کار با ماشین لباسشویی دوو

یکی از وظیفه های نمایندگی تعمیرات دوو در کرج آموزش شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو به مشتریان است. این کار وقتی انجام می گیرد که دستگاه خیلی خوب نصب و راه اندازی شده و حالا قصد استفاده از آن را دارید. توجه کنید که دفترچه راهنمای محصول به شما کمک بسیاری می کند و می توانید آن را جهت یک مکمل به عنوان مطلب پیش رو درنظر داشته باشید.

پنل کنترل

ماشین لباسشویی دوو در ظرفیت های متفاوتی از جمله 7 کیلویی، 9 کیلویی و … طراحی و ساخته شده و بیشتر آن ها نمای ظاهری شبیه به همی دارند.

کنترل پنل یکی از قسمت های ثابت در آن ها به حساب ی آید که نوعی راهنما جهت کار با دستگاه است:

 • دکمه پاور: این دکمه در همه مدل های ماشین لباسشویی دوو جهت روشن و خاموش کردن دستگاه به کار گرفته میشود.
 • دکمه Start/Pause : این دکمه نقش توقف موقت و شروع دوباره چرخش دیگ لباسشویی را بر عهده دارد.
 • دکمه My Wash : وقتی که بخواهید برنامه شستشوی مورد نظر را ذخیره و به کار ببرید از این دکمه استفاده میکنید.
 • دکمه‌ی Delay Alert و Child Lock : این دکمه دوکاره می باشد و مخصوص به تاخیر انداختن شستشو است. به صورت مثال می توانید تنظیم کنید که شستشو 2 ساعت بعد آغاز شود. ولی اگر به طور زمان 3 ثانیه انگشت خود را بر روی این دکمه بفشارید قفل کودک فعال می شود. خوب است بدانید که بیشتر افراد به دنبال دکمه ای جهت فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی دوو می باشند.
 • دکمه Rinse : این دکمه میتواند تعداد دفعات آبکشی ماشین لباسشویی را تنظیم نماید.
 • دکمه Spin : سرعت های مختلفی جهت خشک کن ماشین لباسشویی دوو هست. چنانچه می خواهید با شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو آشنا شوید و سرعت موردنظر برای خشک کردن لباس ها تعیین کنید باید این دکمه را فشار دهید.

بیشتر بخوانید: علت خرابی پمپ تخلیه لباسشویی سامسونگ

انتخاب دمای آب و زمان شستشو

 • دکمه Temp : دماهای متنوعی جهت شستشوی لباس ها به کار گرفته میشود که تعیین آن وظیفه این این دکمه است. بهتر است از دمای سرد جهت بافت های حساس بهره گرفته شود.
 • دکمه‌ Time save : چنانچه ماشین لباسشویی دوو از مدل اتوماتیک یا درب از بالاست می توانید با نگه داشتن این دکمه زمان شستشو را کمتر کنید.
 • دکمه Clean Jet Shower : فشردن این دکمه سبب می شود که آب بر روی لباس ها پاشش کند تا سبب بهتر شسته شدن آن ها شود.
 • دکمه ‌ Options : این دکمه امکان پیش شستشو و اتوکشی را فعال می کند.
 • دکمه Air Bubble : فشردن این دکمه کمک می کند تا مواد شوینده به خوبی در آب حل شود و شستشوی لباس ها بهتر انجام گیرد.

مورد اساسی که باید به آن توجه کنید این است که چنانچه شاهد بروز ایراد در دستگاه بودید، پیش از آنکه اقدامی انجام دهید به دنبال پنل کنترل بروید و برنامه های فعال آن را چک کنید. در بیشتر  مواقع یادگیری شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو خیلی از ایرادات را رفع می کند.

برنامه های شستشو

ماشین لباسشویی دوو برنامه های متعددی جهت شستشوی لباس ها دارد که هر یک از آن ها با تنظیم سرعت شستشو و دمای آب، بافت پارچه را حفظ کرده و از خراب شدن آن پیشگیری می کند.

 • Cotton: شستن لباس ‌های کتان و پنبه ای
 • Delicate: شستن لباس ‌هایی با بافت ظریف و نازک
 • Synthetic: شستن  لباس‌هایی با جنس الیاف مصنوعی
 • Wool: شستن لباس‌ های خیلی ضخیم و پشمی
 • Hand Wash: شستن لباس‌های حساس و پشمی به صورت دستی
 • Super Eco: شستن اقتصادی برای کم کردن مصرف آب
 • Quick 19: شستن فوری و کوتاه مدت
 • Baby Care: شستن لباس های حساس کودکان

بیشتر بخوانید: ارور ماشین لباسشویی حایر

نکات ضروری در شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو

توجه کنید که کار کردن با ماشین لباسشویی دوو فقط به دکمه های پنل کنترل و برنامه های شستشو منتهی نمی شود. بلکه موارد مهمی هستند که به شما کمک می کنند تا بهترین نتیجه را از شستشوی لباس ها کسب کنید و دوام دستگاه را بالا ببرید.

 • پیش از آنکه لباس ها را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید دسته بندی نمایید و هر یک را به صورت مجزا وارد دستگاه کنید. هیچ وقت کلیه لباس ها را یک مرتبه وارد مخزن دستگاه نکنید. چون به هم گره می خورند و پخش وزن داخل مخزن نامتعادل می شود. این مسئله سبب ایجاد شدن لرزش های زیاد و صداهای غیرطبیعی می شود.
 • از حالت قبل از شستشو برای همه لباس ها به کار نبرید. چون سبب افزایش یافتن مصرف انرژی می شود. این حالت تنها برای لباس های خیلی کثیف است.
 • به هیچ عنوان ماده شوینده را به طور مستقیم روی لباس ها نریزید. صرفا آن را درون جاپودری یا محفظه مخصوص بریزید.
 • پیش از قراردادن لباس ها داخل مخزن لباسشویی، جیب ها را خوب بگردید. بودن دستمال کاغذی یا وسایل خارجی ایرادات بسیاری را از جمله لکه شدن روی لباس، مسدودیت فیلتر تخلیه و … می شود.

در این مطلب به شیوه کار با ماشین لباسشویی دوو پرداختیم. برای آخرین نکته باید اشاره داشته باشیم که چنانچه دستگاه دچار ایراد شد آن را به تکنسین های غیرتخصصی واگذار نکنید. چون احتمال بروز صدمات جدی تر وجود دارد. نمایندگی تعمیرات سرویس تحت عنوان بهترین مرکز جهت تعمیر لوازم دوو است.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی دوو در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال دوو ، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط