تعمیرات یخچال, مقالات

تعمیر یخچال پروفایل در ملارد

تعمیر یخچال پروفایل در ملارد -نمایندگی تعمیر یخچال در اندیشه - کرج - مارلیک - ملارد - فردیس -تعمیرات سرویس: 02191692115

ما در این مطلب به مبحث تعمیر یخچال پروفایل در ملارد میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال پروفایل ،ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی پروفایل و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

مشکلات متداول یخچال پروفایل

به طور معمول یخچال‌های برندهای مختلف به تدریج مشکلات مختلفی دارند. یخچال پروفایل هم از این امر جدا نیست و امکان دارد روزی به تعمیر یخچال پروفایل خود نیازمند شوید.

در نمایندگی یخچال پروفایل در کرج، بعضی از ایرادات هستند که در تعداد زیادی از یخچال‌های تعمیر شده رخ داده است. بعضی از این موارد که به عنوان مشکلات شایع یخچال پروفایل شناخته می‌شوند را به همراه عوامل خرابی در زیر آورده‌ایم.

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال سامسونگ در ملارد

روشن نشدن یخچال فریزر پروفایل

روشن نشدن یخچال پروفایل را می‌توان جهت یکی از پراسترس‌ترین ایرادات این یخچال‌ها دانست! در نگاه اول، امکان دارد تصور کنید که موتور یخچالتان سوخته و امکان دارد هزینه چندین میلیون تومانی روی دست شما گذاشته است؛

ولی در 90 درصد زمان ها این طور نیست! شما می‌توانید با تماس با نمایندگی یخچال پروفایل در محل، درخواست فرستادن تعمیرکار به محل را داشته باشید و او در کوتاه ترین زمان ممکن، مشکل شما را رفع کند. در صورتی که ایراد جدی و زمانبر باشد، نیاز به منتقل کردن یخچال به نمایندگی یخچال پروفایل در کرج وجود دارد.

به طور کلی 7 مورد موجب روشن نشدن یخچال پروفایل می‌شوند که عبارتند از:

 • مشکل در تامین برق یخچال
 • اختلال در سیم کشی داخلی یخچال پروفایل
 •  خراب شدن یکی از رله‌های استارت، خازن یا اورلود (Over Load)
 • خرابی تایمر دیفراست یخچال
 • خراب شدن موتور یخچال
 • ایراد در ترموستات
 • و یا ایراد در یکی از قسمت های برد اصلی یخچال

صدای ناهنجار یخچال پروفایل

صدای غیرعادی دیگر ایراد شایع یخچال‌های پروفایل و حتی جنرال الکتریک است. برای مثال صدای تیک تیک یخچال یکی از شایع ترین مشکلات مرتبط به صدای یخچال است که به دفعات در نمایندگی یخچال پروفایل در محل آن را رفع کرده‌ایم. این مشکل هم علل های مختلفی دارد که از سری آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مشکل داشتن در رله برد یا اورلود
 • خراب بودن موتور یا فن موتور
 • مشکل در اجزای یخ ساز
 • خرابی و فرسوده شدن لرزشگیرهای کناره های موتور اصلی
 • فرسوده شدن فن‌ها و شکستگی آنها
 • تراز نبودن یخچال
 • شل شدن اتصالات موتور

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال کلور در ملارد

خنک نکردن یخچال پروفایل

یکی از مکررترین موارد درخواست تعمیر یخچال پروفایل، رفع کردن مشکل خنک نشدن یخچال است. جالب است بدانید در بعضی از موارد، هیچ ایراد فنی در یخچال وجود ندارد! بلکه فقط طبق اتفاق و ناگهانی، دمای یخچال تغییر پیدا کرده و افزایش پیدا کرده است.

پیش از درخواست حضور تعمیرکار از سمت نمایندگی یخچال پروفایل در محل، اول دمای یخچال را چک کنید. بهتر است دمای یخچال میان 3 تا 5 سانتی گراد باشد.

در ادامه بعضی از مواردی که امکان دارد موجب به وجود آمدن سروصدای غیرعادی یخچال شود را به شکل فهرست آورده‌ایم.

 •  بودن مانع در گردش هوای گرم و تهویه آن
 • زیاد بودن مواد غذایی داخل یخچال پروفایل
 • ایراد داشتن در بخش درب و لاستیک دور آن

بوی بد یخچال پروفایل

بوی بد یخچال یکی از ایراداتی است که در صورت رفع نکردن، بر کیفیت مواد غذایی در یخچال تاثیر بسزایی می‌گذارد. علت وجود بوی بد در یخچال، معمولا به خاطر قرارگیری نامناسب مواد غذایی است.

برای مثال، در صورتی که مواد غذایی را بدون شستشوی مناسب در یخچال بگذارید، امکان ایجاد شدن بوی بد بیشتر میشود. همینطور موارد دیگری مثل قرار دادن مواد غذایی فاقد پوشش دردار یا فاسد شدن مواد، از سری علل های ایجاد شدن بوی بد در یخچال است.

البته این موارد موجب به وجود آمدن بوی بد در بخش جلویی یخچال می‌شوند. در صورتی که این ایراد را در بخش پشتی یخچال پیدا کرده‌اید، عوامل  متفاوتی برای آن وجود دارد. این علل ها عبارتند از تمیز نکردن یخچال در مدت طولانی و پر شدن سینی آب یخچال!

مشکل در قسمت یخ ساز یخچال پروفایل

مشکلات مرتبط با یخ ساز به دو بخش تقسیم می‌شوند و خرابی این قسمت از یخچال، عوامل مختلفی دارد.

در حالت اول، یخ سازبه هیچ وجه کار نمی‌کند و هیچ یخی را تولید نمی‌کند. در این حالت، امکان دارد مشکل از مواردی مثل خاموش بودن یخ ساز، گرفتگی فیلتر یا مسیر ورودی آب، نداشتن سرمای کافی برای عمل یخ سازی و یا خرابی بازوی کنترلی داخل یخ ساز باشد.

در حالت دوم، یخ ساز یخ تولید می‌کند ولی هیچ یخی از دستگاه خارج نمی‌شود. این مشکل احتمال دارد به علت پر شدن بیش از اندازه مخزن یخ ساز باشد. همچنین امکان دارد در گذشته دمای فریزر کم شده باشد و یخ‌ها آب شده و دوباره منجمد شده باشند.

در این حالت قابلیت خروج یخ از یخ ساز وجود ندارد و نیاز به تعمیرات یخچال پروفایل خواهید داشت. البته عوامل دیگری هم برای این مورد وجود دارد. از سری این عوامل می‌توان به خرابی قالب یخ، خرابی سنسور یخ ساز، ایجاد شدن مشکل در برد اصلی و خرابی موتور یخ ساز اشاره داشت.

بیشتر بخوانید: تعمیر یخچال فریجیدر در کرج

ایجاد شدن برفک در یخچال پروفایل

در یخچال‌های قدیمی، همواره برفک وجود داشت و افراد ناچار بودند هر از گاهی، یخچال را از برق خارج کنند تا برفک ایجاد شده آب شود. بعد از سال‌ها، یخچال‌های تایمردار به بازار آمدند که بعد از مدتی، یخچال کار یخ زدایی را با خاموش شدن انجام می‌داد. ولی امروزه یخچال‌های نوفراست یا تمام الکترونیکی، یک هیتر المنت دارند که در صورتی که سنسور اپراتور برفک زدگی را تشخیص دهد، المنت فعال شده و فورا آنها را رفع می‌کند.

ولی بعضی مواقع یخچال‌های نوفراست هم دچار برفک می‌شوند که دلایل مختلفی دارد. برای تعمیر یخچال پروفایل و رفع کردن برفک زدگی آن، نیاز به بررسی کردن یا تعمیر موارد زیر خواهید داشت:

 • خراب بودن لاستیک دور درب
 • خرابی سنسور دیفراست
 •  خرابی و ایراد داشتن در سنسور محیط
 •  مسدود بودن لوله تخلیه آب در فاضلاب

بیشتر بخوانید: نمایندگی یخچال امرسان در اندیشه

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال پروفایل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی پروفایل در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک 

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال پروفایل، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *