تعمیرات ماشین لباسشویی, مقالات

تعمیر برد لباسشویی ایندزیت

تعمیر برد لباسشویی ایندزیت -نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در اندیشه و کرج و فردیس و ملارد -تعمیرات سرویس - 02691690551

ما در این مطلب به مبحث تعمیر برد لباسشویی ایندزیت میپردازیم. برای انجام خدمات نمایندگی تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس) مانند:نمایندگی تعمیر انواع یخچال ایندزیت، ساید بای ساید ملارد، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ایندزیت و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک میتوانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید

تعمیر برد لباسشویی ایندزیت

ماشین لباسشویی ایندزیت به دلیل کارکرد و داشتن تجهیزات مورد پسند، محبوبیت بسیاری در بین عموم مردم کسب کرده است. با این‌ حال، مشابه هر دستگاه الکترونیکی دیگری، امکان دارد در طول مدت زمانی با ایراداتی برخورد کند. یک ایراد شایع، خراب شدن برد کنترل است.

بیشتر بخوانید: علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

ایرادیابی و تعمیر برد لباسشویی ایندزیت

ایراد یابی و تعمیر برد ماشین لباسشویی همیشه یکی از دشوار ترین و چالش بر انگیز ترین اقداماتی است که لازم به دانش، تخصص و حرفه فنی دارد. در این قسمت تصمیم داریم از صفر تا صد مراحل عیب‌یابی و تعمیر برد دستگاه لباسشویی ایندزیت را بررسی کنیم.

ارزیابی اولیه

ایراد یابی و تعمیر برد لباسشویی ایندزیت را با در نظر داشتن علائم ماشین لباسشویی شروع کنید. به کدهای خطای نشان داده شده روی صفحه نمایشگر یا هر صدا یا بوی غیر معمول که در هنگام کار به وجود می آید توجه کنید.

نشانه های خراب شدن برد ماشین لباسشویی ایندزیت عموما شامل موارد زیر است:

  • در اجرای برنامه‌ها اختلال پیش میاید.
  • پنل جلویی ماشین لباسشویی از کار افتاده است.
  • دستگاه به صورتی ناگهانی در هنگام کار خاموش می‌شود.
  • پیام خطا در صفحه‌نمایش دستگاه نمایش داده می‌شود.
  • آب از ماشین لباسشویی درست تخلیه نمی‌شود.

بررسی منبع تغذیه

موقع تعمیر برد لباسشویی ایندزیت، با چک کردن سیم برق، پریز و قطع‌کننده مدار، اطمینان پیدا کنید که لباسشویی لرق لازم دریافت می‌کند. منبع تغذیه ناقص می‌تواند موجب ایجاد شدن ایراد در برد کنترل شود.

تجزیه‌وتحلیل کد خطا

چنانچه کد خطا در کنترل پنل نشان داده شد، جهت شناسایی معنای آن به دفترچه راهنما یا وب‌سایت برند تولید کننده آن مراجعه کنید. کدهای خطا اکثرا اطلاعات ارزشمندی در خصوص عیوب خاص در دستگاه عرضه می کنند.

بازرسی چشمی

برد کنترل را جهت هر نوع نشانه های قابل‌ مشاهده آسیب مثل قطعات سوخته، اتصالات شل یا نشتی خازن‌ها چک کنید. این علائم فیزیکی می‌تواند به شناسایی ایرادات احتمالی برد کمک کند.

بیشتر بخوانید: کدهای ارور ماشین لباسشویی بلومبرگ

تعمیر برد لباسشویی ایندزیت، چک و تعمیر کنترل پنل

مورد مهم دیگر در تعمیر برد لباسشویی ایندزیت، تعمیرات کنترل پنل است. جهت تعمیر این قطعه ضروری اقدامات زیر را دنبال کنید.

اقدامات ایمنی

پیش از اقدام به تعمیر، اطمینان پیدا کنید که ماشین لباسشویی را از منبع برق آن جدا کرده‌اید تا از آسیب های الکتریکی پیشگیری شود.

برداشتن کنترل پنل

جهت دسترسی به برد الکترونیکی باید کنترل پنل را بردارید. از مواد تمیزکننده مناسب جهت پاک‌کردن هر نوع آلودگی یا زباله از صفحه کنترل به کار ببرید.

تعویض کردن کامپوننت

اگر در هنگام چک کردن، یک قطعه معیوب را روی برد کنترل مشخص کردید، آن را با یک قطعه نو با همان مشخصات جایگزین کنید. این کار امکان دارد لازم به ترفند های لحیم‌کاری باشد؛ پس پیشنهاد می‌شود جهت نیاز تجربه پیشین را داشته باشید یا از تکنسین های مجموعه تعمیرات سرویس کمک بگیرید.

بیشتر بخوانید: علت بوی بد داخل ماشین لباسشویی بلومبرگ

قابلیت تعمیر برد لباسشویی ایندزیت به چه شکل است؟

جهت به وجود آمدن صدمه غیرقابل‌جبران به برد، این قطعه احتیاج به تعویض کردن دارد. ولی در موقعیت  قابلیت سرویس مثل: ایرادات خازن یا فیوز، ایراد با تعویض این قطعات قابل‌ رفع است. در این جا، بعضی از اقدامات مرتبط با تعویض کامپوننت‌ها را با هم چک می‌کنیم:

بررسی کردن خازن‌های روی برد مدار

خازن‌ها و فیوزها اجزای ضروری برد مدار الکترونیکی می باشند. هر نوع اختلال در این قطعات می‌تواند موجب خراب شدن برد مدار شود. پس اهمیت دارد که اول وضعیت خازن‌ها را چک کنید.

نشانه های خازن‌های معیوب

در تعمیر برد لباسشویی ایندزیت باید توجه کرد که خازن‌های معیوب امکان دارد نشانه هایی مثل خاموش‌شدن فوری ماشین لباسشویی بعد از ۵ ثانیه از روشن‌شدن، چشمک‌زدن چراغ‌ها در بخش قفل یا خاموش‌شدن یهویی بعد از چند ثانیه کارکرد را نمایش دهند. خازن‌ها را از لحاظ آسیب فیزیکی یا تغییر شکل با دقت چک کنید و در صورت نیاز آن‌ها را عوض کنید.

بررسی میکروسوئیچ‌های روی برد مدار

میکروسوئیچ‌ها یکی دیگر از قطعه های ضروری می باشند که جهت ایراد داشتن، می‌توانند کارکرد ماشین لباسشویی را دچار اختلال کنند. با به کار گیری از اهم‌متر، با گوش‌دادن به صدای بوق موقع روشن‌شدن آن‌ها در صورتی که برد مدار روشن است، چک کنید که آیا میکروسوئیچ‌ها درست کار می‌کنند.

بررسی اجزای مدار کنترل

مدار کنترل امکان دارد از اجزای مختلفی مثل رله، مدارهای مجتمع، رگولاتور و IGBT  ایجاد شده باشد. هر کدام از این اجزا باید به شکل متوالی و دقیق چک شوند. اگر معلوم شد که قطعه‌ای معیوب است، باید تعمیر یا عوض شود.

تعمیر آی سی

یکی از علت های شایع خراب شدن و احتیاج به تعمیر برد لباسشویی ایندزیت، سوختن آی سی است. مدارهای مجتمع بخش های ضروری دارند که وظایف را میان بخش های مختلف مدارچاپی پخش می‌کنند. اگر آی سی سوخته باشد، نمی‌توان آن را تعمیر کرد و همه برد مدار باید عوض شود.

تمیز کردن و لحیم کاری دوباره 

با گذر زمان، گردوغبار و زباله می‌تواند روی قطعات الکترونیکی تجمع کند و موجب اتصالات ضعیف یا اتصال کوتاه شود. پیش از لحیم‌کاری دوباره، از هوای فشرده یا یک برس نرم جهت نظافت هر نوع آلودگی از سطح برد کنترل به کار ببرید.

بروزرسانی سیستم‌ عامل

در بعضی موارد، برد کنترل امکان دارد برای رفع ایرادات خاص به بروزرسانی سیستم‌عامل احتیاج داشته باشد. به وب‌سایت تولید کننده مراجعه کنید و آخرین نسخه سیستم‌عامل مختص به مدل ماشین لباسشویی خود را دانلود کنید. دستورکارهای ارائه شده را جهت بروزرسانی سیستم‌عامل برد کنترل دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی دوو

ایراد یابی و تعمیر برد لباسشویی ایندزیت، چک کردن شماتیک مدار برد کنترل

اطلاع داشتن از نشانه ها و علامت های استفاده شده در نمودارهای برد مدار جهت تعمیر برد لباسشویی ایندزیت خیلی اهمیت دارد. شماتیک‌ها یک نمایش چشمی از طراحی الکترونیکی را ارائه می کنند. به طوری که از آن‌ها سر در نمی‌آورید، از تکنسین های مجموعه تعمیرات سرویس کمک بگیرید.

بررسی کردن کدهای خطا در صفحه ماشین لباسشویی ایندزیت

یکی از مهم‌ترین نشانه هایی که نمایش دهنده خرابی و احتیاج به تعمیر برد لباسشویی ایندزیت است نشان دادن کدهای خطا است. این کدهای خطا می‌توانند در هر مرحله از روند شستشو مثل آبگیری، تخلیه آب، بستن درب پیش بیایند.

خدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی(تعمیرات سرویس): نمایندگی تعمیر انواع یخچال ایندزیت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی ایندزیت در کرج و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک

برای انجامخدمات تعمیرات انواع لوازم خانگی( تعمیرات سرویس) مانند: نمایندگی تعمیر انواع یخچال ایندزیت، یخچال ساید بای ساید، تعمیر انواع ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی در تمامی مناطق کرج، ملارد، اندیشه، فردیس، شهریار، مارلیک می توانید با کارشناسان و متخصصین تعمیرات سرویس تماس بگیرید.

شماره تماس 24 ساعته نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی (تعمیرات سرویس) :

شماره تماس: 02691690551

شماره تماس: 02691690552

شماره تماس: 02691690553

شماره تماس: 02191692114

شماره تماس: 02191692115

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در غرب تهران- ملارد- اندیشه – شهریار- مهرشهر – فردیس – محمدشهر – ملارد

ايميل تعمیرات سرویس : fansvc60@gmail.com

مطالب مرتبط